Doporučení 50'' TV 12-18tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jamaco 5. 12. 2022 14:41

Můžete mi prosím doporučit nějakou konkrétní TV 50 palců z aktuální nabídky: ?

Požadavky 50" (větší se nevejde), černá barva, rychlý systém, DLNA, koupil bych nejraději v Alze. Cena 12-18 tis. víc by se mi nechtělo..

V neděli jsem koupil LG UQ9000 a nevím jestli to je rozbité ale obrazově je to katastrofa.. Veškerý pohyb se maže, na barevných přechodech to dělá pruhy, naprosto mizerné pozorovací úhly (jako že kdo nesedí na gauči uprostřed tak má v obrazu šmouhy? )
Vybral jsem to podle hesla - značková TV, ne nejlevnější, ale fakt se to nepovedlo..

TV přijímám přes aplikaci nej.tv - přes internet.. nevím zda to může mít vliv, ale dělá to i na youtube a všude kde je pohyb..

Díky !
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 5. 12. 2022 15:01

A co čekáš od TV za 13K ? A představa, že je značková, tedy všechny modely výborné, je hodně naivní. Stačí si najít nějaký test a hned je jasné, jaká tam je "kvalita".
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uq9000
Jestli to jde vrátit a vzít v této cenové hladině něco od TCL.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 5. 12. 2022 15:09

Díky.. no právě jsem si myslel, že má očekávání jsou velmi nízká - opravdu od toho nečekám nic jiného než to že to korektně zobrazí obsah.. já nezkoumám, každý detail obrazu, neměřím parametry, neporovnávám technologie, nesleduju filmy v absolutní tmě, ale na tohle se prostě nedá koukat.. v rychlejších scénách se prostě půl obrazu rozmaže.. všimli si toho i děti..

Vrátit to půjdu každopádně - protože pokud je tohle standard tak se vrátím ke své staré 32" sony, která to nedělá (teda nedělá to žádná tv, kterou jsem kdy viděl)

Recenzi jsem viděl - 7b z 10 mi přišlo OK, je to základní model, optikou recenzenta který musí mít škálu pro TV za 100k mi to přijde OK..
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 12. 2022 15:11

Ta LG má VA panel, což vysvětluje ty horší pozorovací úhly. TCL je na tom ale hodně podobně (taky většinou VA panely). U IPS panelu to bude lepší, ale zase podání černé a statický kontrast je mnohem horší než u VA. Pokud jde o pohyb a barevné přechody, pochybuji, že to bude vadnou TV, spíš nějakým nevhodným nastavením.

Ideální by pro tebe byl OLED, ale ten je trochu dražší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 5. 12. 2022 15:17

Co se týká nastavení, dočetl jsem se že se mají povypínat, všelijaká ta vylepšení TRUmotion, vyhlazení blablabla, trochu jsem s tím laboroval, ale bez úspechu..

menší pozorovací úhly chápu, ale že se to bude zásadně projevovat už při nějakých 20st. od kolmice bych nečekal ..

Mají v nabídce LGA2 oled za 18 no .. 48 palců..
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 5. 12. 2022 17:16

Bohužel je to tak, ale opravdu hodně záleží na kvalitě VA panelu, pak se ty pozorovací úhly mohou výrazně lišit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 12. 2022 21:23

LGA2 má poměrně nízký jas, pokud máš světlou místnost nebo sledujete TV hodně přes den, tak to nebude ono.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 7. 12. 2022 10:31

Mam TCL 65C735 a proti obrazu nemohu rict ani popel.
50C735 vidim za cca 11 000Kc.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků