Soap opera effect - resp. obraz u nových TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EvelinLive 6. 12. 2022 16:14

Ahoj všem,
řeším dilema, co pořídit za novou TV, až odejde moje prastará plasma Panasonic Viera stará cca 20 let.
Co si nemohu vynachválit, je obraz, resp. atmosféra obrazu zvláště u celovečerních filmů.
Když se podívám na kteroukoliv novou TV, jakékoli značky a technologie (LED,Oled,QLED či cokoliv jiného), tak i při vypnutí všemožných vychytávek zlepšujících obraz, úprava kontrastu, nastavení filmového filtru, použití filmaker mode atd... nedostávám se na to, co mám nyní doma a mám strašně rád.
Vše se podobá seriálu ulice či televizním novinám s Lucií Borhyovou.
Neřešil jste někdo něco podobného? Nebo nemáte tip na konkrétní model TV, kde by byl obraz co nejvíce vyhovující popsanému výše?
Díky moc.
EvelinLive
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S4nt4 6. 12. 2022 17:12

Filmmaker + AFR a jeste jsem nemel problem. Spis se divim jak casto se to resi.
S4nt4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2022 17:31

Zrovna u OLED si lidi ty efekty spíš zapínají, protože obraz má nulovou setrvačnost, takže dochází spíš k trhání, než mýdlové opeře. U LED je to přesně naopak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2022 18:41

EvelinLive pokud budu brát velmi vážně Tvůj popis vztahu k obrazu plazmy Panasonic, kdy, kromě jiného, píšeš, že si nemůžeš vynachválit „atmosféru obrazu“, a pokud tím myslíš to co jsem já prožíval při zkoušení televizorů značky Panasonic, tak aktuálně nemáš jinou cestu, než si vzít znovu Panasonic, jen tentokráte s OLED technologií. Samozřejmě bych šel do některého z pokročilejších modelů.

A tak jak bylo uvedeno... u OLEDu při vypnutých dopočtech dochází spíše k většímu škubání pohybu. Proto si i odpůrci dopočtů tyto aktivují na minimum a jsou s výsledkem spokojeni. Jestliže Panasonic nic nezměnil v rámci své struktury nastavení, tak u OLEDových modelů máš dva posuvníky s desetibodovou stupnicí. Tudíž velmi podrobně nadávkuješ, jak moc si přeješ mít obraz plynulý/trhaný.

Jestliže bych chtěl uvažovat o něčem dalším, tj. nekupovat Panasonic, tak na druhém místě si postavím OLED od Sony.

Samozřejmě... vždy je třeba počítat s tím, že Tvé oči a mozek jsou zvyklé na určitou umělou podívanou a cokoliv jiného bude nutné trochu zažít, aby si oči a mozek přivykly.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EvelinLive 6. 12. 2022 19:45

Díky za rady, zvláště @MgX za to, že jsi se rozepsal, cítím z toho, že radu myslíš vážně.
Zkusím někde pokoukat na vystavených modelech v elektrocentrech a přemluvit obsluhu, že si pohraju s nastavením.
Tom
EvelinLive
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků