Sony 55A83J-klasický OLED na slunci, OLED a světlá místnost

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dm602 8. 1. 2023 07:27

mozete mat akykolvek tv ked bude nan svietit slnko nikdy to nebude idealne rozumny clovek sa tomu prisposobi Oled je top ale urcite aj mini led a v buducnosti micro led sa dotiahnu taky Tcl ma uz teray skvely obraz aj lokalne stmievnie ano nie je to oled ale zas az tak daleko nie je kazdy urobi kompromis naco vyuziva tv
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod jito 8. 1. 2023 08:02

evlo píše:Tak vidis, ze to neodrazi a pritom je tam videt odraz takovy ty veci na okne na skrini, nebo ne?

Já jsem si myslel, že TV je od toho, aby zobrazila příchozí signál...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 1. 2023 08:37

Já nedávno vyměnil starší LCD Sony s matným panelem za OLED Philips a musím říct, že je potřeba častěji zatemňovat.
TV mám ani ne metr od okna kolmo k oknu, jsou to velká paneláková okna na JZ takže bez tmavých závěsů by to asi nešlo.
S novou TV máme Netflix a Disney+ a tam je snad většina filmů ekologicky točená ve tmě. :D
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 8. 1. 2023 11:56

jito píše:
evlo píše:Tak vidis, ze to neodrazi a pritom je tam videt odraz takovy ty veci na okne na skrini, nebo ne?

Já jsem si myslel, že TV je od toho, aby zobrazila příchozí signál...
ano, signal, ne odrazy; docela smutny, ze tohle musi dneska clovek na webu vysvetlovat
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 8. 1. 2023 12:00

Ale já jsem tam ten obraz neviděl, nebo ty ano?
Možná jsem tvou myšlenku vůbec nepochopil- asi je lepší mít TV, která nezobrazí to co má, ale neodráží světlo...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 8. 1. 2023 13:00

:D to je evlo, to moc neres
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 9. 1. 2023 07:44

jito píše:Ale já jsem tam ten obraz neviděl, nebo ty ano?
Možná jsem tvou myšlenku vůbec nepochopil- asi je lepší mít TV, která nezobrazí to co má, ale neodráží světlo...


Tento clovek sa rad pozera na vypnutu TV, sice by mu rovnaku sluzbu spravila nacierno natreta stena ale co uz... :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2023 07:57

evlo píše:...Ale chápu, že akceptovat fakt, že existují displaye, co světlo nerozmažou a ne (viditelně) neodrazí je prostě moc složité pro mgx a další. ...


Možná bys měl lépe číst, více přemýšlet a více koukat na zapnuté televizory. Proč? Protože neřeším co existuje a neexistuje, ale že něco není tak tragické, jak se píše, respektive je to podobně tragické jako to další.

Vím, že existuje rozptyl světla při minimalistických odrazech, z druhé strany, pokud vím, se tam kritizuje divné zobrazení černé a pár dalších věcí. Takže televizor ne zcela vhodný pro filmového fandu. A kolik že takovýchto televizorů dnes existuje? Myslím typů.

Dle mého názoru se aktuálně nikomu nepodařilo do reálně prodávaného stroje v rámci nějaké přijatelné cenovky narvat technologii, která by extrémně minimalizovala odlesky a zároveň nekazila barvy, včetně černé. Možná se pletu. Pokud ano, prosím o přesnou značku a typ stroje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 9. 1. 2023 17:15

Zjevně velmi individuální, na těch fotkách mě příjde, že nejde prostě vidět obraz, nedokázal bych se na to dívat, i ty fotky mě dělají problém.
Souhlasím s tím, že na trhu už zas použitelná TV není, že je to vše stejně tragické, některé samsungy o téměř neznatelně nic méně tragické. Rozhodně v aktuální nabídce neexistuje LCD co by bylo lepší než OLED.

Vím, že existuje rozptyl světla při minimalistických odrazech, z druhé strany, pokud vím, se tam kritizuje divné zobrazení černé a pár dalších věcí. Takže televizor ne zcela vhodný pro filmového fandu. A kolik že takovýchto televizorů dnes existuje? Myslím typů.
na EU trhu 0.

Dřív samsung q80r a předtím to měl nějaký philips, cca kolem 2012 asi jedno jaký přesně typ.

Některé Sharp (ne to co je v EU prodávano pod značkou Sharp) mají, přesný typ už nevím a ani nevím jestli aktuální modely, ale kolem 2018, to Sharp (ne Vestel) měli.

Záleží teda teda taky čemu říkáš, špatná černá, že. Pokud si představuješ OLED obraz, pak je takových zobrazovačů na trhu 0.

Je rozdíl mezi rozptylem ala matná TV a mezi rozptylem do vlnových délek co lidské oko nevidí. Q80R je konkretní model pro tebe, který používá ten druhý způsob.

Teď mě teda napadá, že je možný, že ostatní tady přišpívající to vidí a já ne :D

Tzn. pokud vemu historický vývoj, pak v roce 2028 nebo 2029 bude opět na trhu TV co zobrazuje obraz i ve dne.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 15. 1. 2023 20:03

Tie fotky OLEDu pocas slnecneho dna nevyzeraju vobec dobre, zda sa mi to zufale. A su to tmave sceny, fakt by som rad vedel ako by vyzeralo priame porovnanie s LCD pri pozerani sportu, ako je lyzovanie, alebo hokej, kde je vela bielej plochy. Ja teda v zime okna vobec nezakrývam, ked svieti slnko, pekne nam to vyhrieva dom. A sport sa da pozerat v pohode, len si nastavim niektory z režimov s vyssim jasom. Lebo standardne mame nastaveny custom s jasom na 0 a power saving na high.
A este k tomu zakryvaniu okien. Ked svieti slnko, tak nam dom vyhreje bez toho, aby sa zapinalo kurenie. Odhadujem, ze dostavame do vnutra tak 2-3kW, mozno aj viac. Cize ak mi TV zozerie o 100W viac kvoli vysokemu jasu, tak sa to krasne vykompezuje na kureni. Co sa tyka jasu, nemozem povedat na LCD jedine zle slovo. Starsi LCD Samsung mal jas polovicny a pozeralo sa na to tazko, ale nove Sony to zvláda bez problemov.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 1. 2023 21:10

To potom nemate dobre izolovane okna :-P
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ppepko 16. 1. 2023 20:12

Vobec netusim co tym chcel "expert" povedat. Bohuzial mam len obycajne trojskla s profilom rehau geneo pasiv. Pred 12rokmi este neboli pozlatene vakuove stvorskla v mode ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 16. 1. 2023 21:31

dolby vision IQ ma stale len panasonic? zosvetli tmave odtiene aby vyzerali ako potme
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 2. 2023 16:12

Mně většinou ty “IQ” režimy nejednou. Tudíž je ani nehledám.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků