75PML9506 vs 75C835

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LubiD 20. 1. 2023 14:33

Tak stále si pohravam s myšlenkou PML vrátit a koupit C938 rozdíl v ceně bych měl 7tis.
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2023 17:22

S4nt4 píše:Grafy maji pro me paradoxne nejrelevantnejsi hodnotu. Cisla hovori jasne Jen at zverejnuje. Zony jsi pochopil spravne, softwarem nevykouzlis co tam fyzicky neni. C935 na 75" ma kolem 1900 zon, to uz je jinde (i cenove).

Nechci zpochybňovat výhodu počtu zón. Nicméně už jsem viděl řadu výrobků, které měly výhodu v něčem a nakonec je papírově slabší soupeř porazil. Bohužel. Ne, opravdu nekopu za TCL a nehaním Philips. Televizory jsem vedle sebe neměl a tak nebudu spekulovat. Jen podobné závěry, sem tam, nemusí platit.

A rozhodně není nejdůležitější, co řekne/napíše riddle. On tomu, samozřejmě, velice rozumí a je schopen prezentovat stav konkrétních kusů a vydedukovat, jak je na tom celá řada. Pakliže dělal vícero stejných typů. Ovšem už nemůže tušit, jaké přesně nároky má konkrétní uživatel, co je mu blízké a co vyhovuje jeho zraku. Tam už pouhá barevná přesnost a kvalita černé/bílé nemusí být oním faktorem, který nakonec rozhodnou o celkové spokojenosti příslušného uživatele. Byť, samozřejmě, se jedná o velice dobrou cestu... mít TV kalibrován.

LubiD jestli jsi spokojený, neřeš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LubiD 20. 1. 2023 18:41

Asi máš pravdu. Proč připlácet, když obraz je mnohem lepší než u předchozí Sony a předpokládám, že nemůže být propastný rozdil mezi PML a c938. Ale vždycky nějaká pochybnost v hlavě proběhne. A možnost vrátit ve 14ti denní lhůtě tu je �
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2023 19:19

Tak potom jen objednat honem druhou, porovnat a vrátit tu, která se zdá horší. Ideál, samozřejmě, mít je obě vedle sebe :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HavranP 25. 1. 2023 08:00

riddle - vy jste odborník, co a kdy očekávat od LG OLED Meta technology, tj. 3. gen. LG Oled.
MicroLED od Samsungu je také přímo emisní panel jako Oled. Dále je na obzoru NanoLED, viz Cnet a FlatpanelsHD, to vypadá na podobný princip jako MicroLED, ale ještě menší body.
Havran
HavranP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riddle 29. 1. 2023 12:13

to HavranP:
Omlouvám se, ale byl jsem teď na několika denní návštěvě v SONY v Barceloně a nějak jsem neměl moc čas.
U další generace OLED 2023 se těším na vyšší jas a na implementaci HDMI 2.1a. Co mě ale mrzí, že plná podpora HDMI 2.1a přijde až tak v roce 2024. I když, by se to dalo implementovat už teď, no je to škoda. Jinak přišel jsem na to, že SONY dělá mnohem lepší OLED panely než jaké se prodávají v obchodě. Ale ty bohužel cestují přímo jen do nějakého filmového studia. Mají mnohem vyšší výkon NITS a vyšší krytí BT.2020. Škoda hned bych si jeden vzal… :-)
MicroLED, od této technologie si slibuji velmi hodně. 10k NITS, vyšší krytí BT.2020 a mnoho dalšího. Během 1-2 měsíců budu jeden kalibrovat tak sem pak hodím nějaké své dojmy a měřící reporty.
NanoLED, tohle bude fajn ale obávám se, že to bude mít horší pozorovací úhel jak MicroLED nebo OLED.
Sony Crystal LED, řekl bych že je to technologie přesně někde mezi MicroLED a OLED. Nebo alespoň z toho takový dojem mám. Když jsem to viděl na živo v SONY tak jsem nedokázal uvěřit tomu co vidím. Bohužel, bylo zakázáno cokoliv měřit nebo cokoliv testovat.
Specialista na TV/Projektor kalibrace SDR, HDR a Dolby Vision
Software: Calman Video PRO, ColourSpace, LightSpace
Hardware: Murideo Seven 8K (audio a video generátor), JETI spectraval 1511 HiRes (spektrometr), Klein-k10A (Colormetr)
riddle
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků