"Budget" TV k PS5

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cabrs 1. 2. 2023 20:04

Ahoj, v brzké době plánuju kupovat PS5 a spolu s ním bych chtěl pořídit i telku. Budget na TV mám 15k+-, vím že to není kdo ví co ale 30k za OLED dávat moc nechci i když požitek by byl jinde. Z levnějších 50Hz TV mám vybrané dvě a to je Hisense 55E7HQ nebo TCL 55C635. Z 50hz mám docela strach, protože jsem zvyklý na 240hz monitor(bohužel jen FHD) a pokaždé když vidím 60hz monitor tak mě bolí oči ale budget je budget :-D Když už se ale rozhodnu pro 50Hz/60hz TV má smysl například řešit to aby měla VRR? Není to u 50hz zbytečné? Z dražších TV jsem vybral TCL 55735 a LG 55QNED81. Co říkáte na ně? Případně nějaké jiné doporučení okolo 15k?
Díky.
cabrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 2. 2023 22:14

Ani jeden model není ideální pro PS5. U 50Hz je to jasné, tam, pokud je HDMI 2.1, tak VRR nemá žádný přínos, protože nízká obnovovací frekvence neumožní využít výhody této funkce.
U TCL C735 je to trochu loterie s tím, zda bude vše fungovat dle očekávání, především s ohledem na to, že dle dostupných informací tato TV při 120/144Hz pracuje pouze s polovičním vertikálním rozlišením.
U LG by mělo vše fungovat OK, ale samotná kvalita obrazu s EDGE podsvícením může být mírným zklamáním.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 1. 2. 2023 22:50

Když si připlatíte tak na Mall je tcl c835 v akci za 19500.- Myslím že těch 4500 navíc se vyplatí.https://www.mall.cz/televizory/tcl-55c835
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 5. 2. 2023 15:24

tombas píše:Ani jeden model není ideální pro PS5. U 50Hz je to jasné, tam, pokud je HDMI 2.1, tak VRR nemá žádný přínos, protože nízká obnovovací frekvence neumožní využít výhody této funkce.

Podla mna VRR ma zmysel aj tam. Vela hier na konzolach ide este stale na 30 fps, pripadne im padaju fps pod 60 snimkov.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 5. 2. 2023 19:36

Tak s tím snad PS5 problém nemá, nebo jo? Hry, které fungují na PS5 jsou pro PS5 optimalizované, tedy i pro výkon téhle konzole, takže rozlišení a FPS jede na maximum, jde jen o to, zda to zvládne i TV nebo ne.
HDMI 2.1 na 50/60Hz TV má spíše přínos ve snížení latence, Obnovovací frekvence pojede na maximum.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabrs 7. 2. 2023 23:22

Díky za odpovědi. Nakonec nejspíš nechám nákup až na podzim s tím že pořídím už pořádnou tv.
cabrs
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků