Philips 65OLED807 vs 65OLED707

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 2. 4. 2023 10:47

Ono se tady někde řešilo, jestli raději než 707 vzít loňskou 856 a jak to vypadá, asi to bude lepší volba.
Ještě k tomu ovladači, ten lepší s podsvícením by měl po spárování fungovat i na 707.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 4. 2023 11:37

Presne tak, ovladac bude fungovat napriec roznymi modelmi, a ak by si staru TV nahodou predaval, alebo posuval dalej aj s ovladacom, vies si novy pomerne lacno kupit tu:

https://allegro.pl/oferta/pilot-philips ... 2422640730
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 4. 4. 2023 18:56

Philips 65OLED807 zapojeno. Budu tedy srovnávat se Sony 65A83K.
TV se celkem dlouho aktualizovala.
Hned po zavěšení jde vidět že je to větší "zrcadlo".... Dále
Ovladač je takový..... zajímavý, bych řekl retro :D. Ale svítí.... Při pohledu z boku jde vidět že panel není úplně rovný nahoře.... Což není úplně ok, že.... Toto jsem četl u více lidí že to tak má.... Na kvalitu obrazu to asi nebude mít vliv... Uvidím.... Prvně zkouknouté, na žádost dětí, Simpsonovi na Disney. Musím říct že jsem překvapen kvalitou pohybu - u Sony jsem se s tím pořád trápil - buď to cukalo, nebo při rychlých scénách, a že je jich tady pořád dostatek, byly artefakty. Tady jsem na nastavení vůbec nesáhl a je to perfektní bych řekl. Režim osobní - barvy festovní + ambilight - dostavil se wow efekt.... Po chvíli jsem dal režim expert 1. Vypadá to fajn. Menu je opravdu trochu zmatené jak se píše, ale ještě se s tím poperu....
Jinak je TV svižná....
Více později.....
Naposledy upravil cujou2 dne 5. 4. 2023 11:40, celkově upraveno 1
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 4. 4. 2023 19:48

Super první dojmy, moc to nastavení nerozvrtej a jak se říká, když to funguje, tak na to nesahej :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 5. 4. 2023 12:05

Musím říct že mne překvapilo večerní sledování - chvíli jsem i vypl ambilight, aby to bylo trochu objektivní srovnání.
Schválně jsem si pustil přes KODI přímo v TV film, který jsem si řekl že by mohl TV potrápit - pouze FullHD, nic moc bitrate, mnoho temných scén... (film REC 2 - 8,2gb)
Chvíli režim EXPERT 1 s doporučeným nastavení dle recenze ( https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1668415089 ), chvíli režim filmmaker.
Čekalo mne příjemné překvapení - žádný růžový nádech (Sony mělo), žádný viditelný vertical banding, mini náznak chrominance overshoot (ale nic extrémně rušivého a všiml jsem si ho snad jen 2x, i Sony tuto vadu mělo...), konstantní šedá po celé ploše (Sony mělo vlevo viditelné ztmavnutí), krásný pohyb kamery - zkoušel jsem pure cinema a movie, ale ještě je možnost osobní s mnoha nastavením - u Sony pouze posuvník 0-1-2-3.
Vypadá to že jsem chytl dobrý panel.
Hodně artefaktů bylo vidět při prohlížení knihovny v Kodi kde jde vidět takový jakoby náhled/pozadí z filmu, ale jestli to bude jen tam tak to je paráda... :)
Ambilight má sice funkci barva zdi, ale máme zde sytou vínovou a to nezvládá moc... Nicméně ve finále bude na druhé straně obývaku na bíle stěně - uvažuji natřít vinylovou bílou kvůli homogenitě stěny, co myslíte?
Disney plus - Mandalorian v Dolby Vision bright - krásný obraz (pouze 1x náznak chr. overshoot)
Kodi - Čelisti (4K velmi vysoký bitrate/remaster) - HDR 10+ adaptiv se ukázalo, zde už bylo na začátku u ohně dost chrom. overshoot - ale dá se to asi tolerovat... To je tak asi jediný problém této TV co se týče obrazu... Budu to ještě sledovat...
Takže řeším jen s MALL že je mírně prohnutý/deformovaný panel nahoře - je zbytečně tenká - tenčí než Sony.... jestli ještě dostanu nějakou slevu tak budu velmi spokojen, ale TV si, alespoň zatím to tak vypadá :), nechám i tak...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 5. 4. 2023 13:04

Som prekvapeny, ze zrovna teba, ktory vidi kazdu nedokonalost, obrazovo nadchol "podradny" Philips, ked podla niektorych, dovolim si citovat: "Philips-u, který dělá ty největší šméčka s Vivid modem v cinknutých testech a který oblbuje kolotočářským Ambilightem, aby tak ukryl své nedokonalé nastavení ..." :roll:

Inak, co sa tyka prehnuteho panelu, zlavu od obchodnika by som pre taketo nieco necakal. Kludne ju mozes skusit vratit a vymenit za druhy kus, ale ten na tom moze byt este horsie. :D
Ja som si na svojej 65oled856 nedavno vsimol, ze mam akoby dve jemne vlny oproti uchyteniu v strede stojanu. Ked bol novy som si to bud nevsimol, alebo to tam nebolo, a mohlo sa to kludne stat pocas prepravy do servisu. Na obraz to vplyv nema a snad sa to nezhorsi, ale uz viem ze to tam je...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 5. 4. 2023 13:47

Zvlněný obraz u zavěšených OLED je zcela normální, je to vidět v každé elektro prodejně, jak se ty odrážející se zářivky na panelech pěkně vlní. Je to samozřejmě způsobeno nedostatečnou tuhostí panelu, resp šasi, které zpravidla tvoří jen minimálně prolamovaný plech, zezílený jen v místě pro šrouby držáku.
Stejný důvod má zvlnění nebo prohnutí panelu, ke kterému může dojít už u výrobce nebo pak při rozbalování. V nejhorším případě může panel i prasknout.

Jinak jsem taky docela překvapený, že cujou2 nachází jen drobné nedostatky, hlavně aby to tak zůstalo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 5. 4. 2023 17:13

No a to si kupil Low-cost ako sam Cujou2 napisal.
Musim este hodne posetrit aby som si aj ja mohol taky Low- cost end kupit.
:-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 4. 2023 07:28

Tak jsem tady s dalším menším reportem, potom nakonec udělám takové shrnutí pro a proti, oproti předešlé OLED ( 2 různé kusy Sony 65A83K)
Takže včera jsem se s tím nepáral. Vypl jsem ambilight, a šel jsem do zkoušky ohněm - Game of Thrones S8E3 (zkoušel jsem režimy DV bright a dark)
A výsledek? Nevěřil jsem vlastním očím!!!! Lepší než na obou Sony co jsem měl!! Opravdu jsem na to koukal jen s tím, že hledám chyby/vady. V úplné tmě za stejných podmínek jako Sony. Obraz opravdu super. Pouze v pozadí osvětlené osoby na hranách klasická vada chr. overshoot, ale méně než na Sony! Žádné blikání oblohy (na Sony jemné bylo) Homogenita šedé barvy zleva doprava skvělá, excelentní, žádné fleky. Ani Black crush se nějak nedostavil... No musím to napsat... Bravo!!!
Vracet TV nebudu protože nevím co bych dostal zase za jiný panel. Tento vypadá opravdu velmi dobře. To je to co jsem chtěl od začátku....
Dále jsem zkusil poprvé Netflix - Vražda v Paříži - mám předplacené "jen" full HD. Režim filmmaker - i tak je film dost barevný, asi záměr. Zde jsem si všiml že mi už nevyhovuje nastavení pohybu na movie ani pure cinema, a šel jsem do osobního nastavení a doladil si podle svého na stupnici 1-10. To je přesně to co mi chybělo u Sony. Tam jsem se ustálil na "1" ale někdy to hodně škubalo, a nastavení "2" byla zase soap opera. Tam jsem chtěl nastavení "1,5" a myslím že to tu zmiňovalo více lidí i administrátor MgX......
Jinak k tomu low costu, asi jste to nepřečetli celé jak jsem psal. TV jsem kupoval jako vrácené zboží, chtěl jsem to zkusit, a stála přesně 27tis...... Protože za 2 roky jak skončí záruka chci min. 77" a už tuším co za značku to bude....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2023 07:46

Dovolím si odhadnout, že ta TV byla vrácena kvůli tomu prohnutému panelu. Je nefér na to při opětovném prodeji neupozornit.
Cujou2, můžeš prosím udělat nějakou fotku, jak toho prohnutí, tak obrazu, ať přesně víme, o čem píšeš?
Jinak musím říct, že jsem až tak dobrý obraz (dle tvého popisu) nečekal.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 4. 2023 08:15

Zepředu to nešlo vyfotit, a jen jemným náznakem něco vidět šlo cca uprostřed nahoře u hrany, sotva pozorovatelné. Na zapnuté TV taky nic nejde vidět při jakémkoliv úhlu.... Ano taky si myslím že to bylo vráceno kvůli tomu, nebo to někdo necitlivě zvedal...
Proto jsem to zkusil napsat na Mall že by mohli něco hodit.... Ale jak říkám nechám si ji i když nic nebude....
Naposledy upravil cujou2 dne 6. 4. 2023 14:19, celkově upraveno 1
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 6. 4. 2023 08:17

Tak placebo dělá hodně...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2023 08:22

Jak to háže ty stíny, tak není moc dobře poznat, kde končí panel a začíná stín, co je hrana a co je plocha.
OK, tak to neřeš, když je samotný obraz v pořádku.

Obávám se, že od Mallu už nic nebude, zvlášť pokud jsi ji kupoval jako rozbalenou už s nějakou slevou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 4. 2023 09:02

jito píše:Tak placebo dělá hodně...

Jak to myslíš? :)

Jinak jsem ještě zapomněl zmínit jednu věc. Šel jsem do CSM menu abych zjistil kolik hodin TV měla nahráno. Hodnota 7h mi přišla skvělá :)
Edit: kdyby někdo chtěl: CSM - Customer service menu - je servisní menu kde nepřijdete o záruku jako u klasického servisního menu.
Přepl jsem na jiný nepoužívaný HDMI vstup, např. 3. Na ovladači naťukat : 123654 a potvrdit prostředním tlačítkem "ok"
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 4. 2023 09:40

A z těch 7 hodin jsi nejmíň polovinu nahrál ty sám s dětmi ne?
To je fajn, aspoň víš, že to nebyl někde půl roku vystavený kus.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků