Náhrada za Sony Bravia KD-55XE7077

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod packy 8. 5. 2024 11:57

Ahoj všem.
Včera mi děti rozbily panel u Sony Bravia KD-55XE7077. Přes vadu se dá na TV koukat, ale není to na dlouhodobé sledování ;-) Bude potřeba vybrat něco jiného. Jsem na tom s časem dost špatně (v práci hodně práce, doma 3 malé děti z toho 2 děti dvojčata - takže fofr) a nemám prostor procházet nové typy panelů, technologií, recenze, diskuzní fóra atp, proto bych poprosil o radu tady (ač bych možná při podrobném pročítání fóra na nějaké tipy narazil).
Shrnu zde prosím prozatimní postřehy, z čehož by měl vyplynout výběr nové TV:

Do prostoru po Sony se mi přesně vejde i 65" (šířka prostoru 145 cm).
Je lepší jít do vyšší řady 55", nebo raději horší řada 65"?
TV využíváme na občasné sledování filmů, Netflix, děti pohádky. Nemáme pozemní vysílání - k TV je připojen miniPC s W10, který ovládáme gyroskopickým ovladačem - tzn. nemám preferenci OS televize.
Nechci kupovat nic moc drahého - Sony jsem kupoval, když dcera mokrým hadrem "umyla" špinavá autíčka, co jezdila v pohádce, ač se to snažíme eleminovat, tak děti po panelu neustále patlají ... hrozí opět riziko poškození ;-)
Cenovku bych viděl někde +/- 15 000 (za výhodný nákup jsem ochotný připlatit, ale klidně to může být i méně)
Nebráním se značkám jako TCL, Hisense (jednu Hisense doma mám a jsem max spokojený).

Předem děkuji za váš čas, který budete věnovat pomoci mi s výběrem.

Díky

Packy

Edit:
Koukal jsem na Alzu - tam mě v rámci Alza dnů zaujala 65" Philips The One 65PUS8818 za ca 16 tisíc (+cashback na soundbar). Jen nevím, jak se bude chovat Ambilight, když bude TV v rohu, popř. z druhé strany vedle obrazovky volný prostor (TV je umístěna "za ostrůvkem")

Edit 2:
Na Alze jsem ještě našel Philips 65pus8118, taky s Ambilight, taky s cashbackem a cenovka je 12 tisíc. Nepotřebuji mít u TV OS (což v recenzích lidé haní), ale láká mě ta sleva na soundbar TAB8507/10
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 8. 5. 2024 18:34

Ambilight je při takovém umístění k ničemu. 8818 a 8118 jsou nebe a dudy, tedy samozřejmě ve prospěch 8818.
Vzhledem ke kladné zkušenosti s Hisense bych doporučil 55U7KQ, v akcích byla i lehce přes 12 tis., aktuálně kolem 14-15, nicméně je to mini LED a i za tu cenu pořád vynikající TV.
Z jiných značek pak něco od TCL, např. C805 nebo C845, případně letošní novinka TCL 55C655 v Datartu za VIP cenu necelých 16 tis., ale má už subwoofer, takže netřeba hned řešit zvuk.
V 65" je za Datart VIP cenu 15 tis. i JVC s prodlouženou zárukou na 42 měsíců:
https://www.datart.cz/televize-jvc-lt-65vaq6235.html
jinak doporučuji pojištění na rozbití dětmi, bývá i součástí pojištění domácnosti. U takto drahých výrobků už se to vyplatí.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod packy 8. 5. 2024 23:20

@tombas
Děkuji za přehledné shrnutí. Přesně něco takového jsem potřeboval.
Podívám se na tu Hisense, zda-li by se někde dala sehnat levněji.
Díval jsem se i na tu JVC - v Datartu VIP účet mám, takže cena je fajn. Nabízí mi to "rozbalenou" za 13 500. Což je krásná cena, ale mám trochu obavu, zda tam nebude nějaký problém s panelem.
Pojištění domácnosti máme kvalitní, zítra prověřím, jestli mám kryté i rozbití elektroniky dětmi - díky za tip ;-)
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 9. 5. 2024 00:02

To nemusi byt detmi, proste poskozeni elektroniky, ktere se odehraje v domacnosti. Csob pojistovna tohle napr urcite ma v pojisteni domacnosti, zaplatili mi vymenu displaye na mobilu, co upadl z pracky.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod packy 9. 5. 2024 09:16

Tak jsem si to ověřil - SV Pojištovna (dříve ERGO) a tohle nekryjí. Škoda.
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod packy 15. 5. 2024 08:47

Ahoj, tak jsem se "odpíchnul" od tipů co poslal @tombas a nakonec vybral Hisense 65U6KQ. Musím říct, že jsem maximálně spokojený. QLED s miniLED podsvícením, krásné barvy, ve VIDAA systému jsou apky pro SledovaniTV, iVysilani, Seznam, YT, Netflix - všechno co potřebujeme a přes DLNA mi jdou z NASu přehrávat i 4K videa. Měl jsem obavu z toho 50 Hz panelu, ale při MS v hokeji obraz krásný, nic šmouhaté. Někde v recenzích šel našel, že jde TV přepnout v herním režimu ze 4K na fullHD a panel pak běží na 120Hz, ale na této TV nehraju, tak nemám vyzkoušeno.
Cena byla taky super - Alza dny + nějaké kuponky co jsem nasbíral a ve výsledku krásných 12 tisíc. Oproti té staré Bravia televizi ohromný skok ve kvalitě obrazu dopředu ... takže děti možná věděly, proč ten panel rozbily ;-)
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 5. 2024 12:33

Tak ať ti to dlouho a dobře hraje.
Model U6KQ není zrovna ten, který bych přímo doporučil, právě kvůli absenci 120Hz, ale chápu, že cenový limit + velikost obrazovky zase tak moc na výběr nedává a na výše uvedené použití je to zcela dostatečné.
tombas
Pokročilý