jak nejlépe propojit LCD TV aby byl obraz v co nejl. kvalite

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod itdev 10. 10. 2005 18:46

Ahoj ... doufám, že to sem patří ... potřeboval bych poradit, jak nejlépe propojit LCD TV, aby byl obraz v co nejlepší kvalitě ... tedy přes jaký konektor? ...

http://www.korunka.cz/lcd-televizory-16 ... ba-27-wl46

... když jsem zkoušel přehrávat DVD z notebooku přes SCART, tak kvalita byla dost hrozná ... je možné, že pro kvalitu je potřeba přehrávat z DVD playeru? ... dá se DVDčko a LCD TV propojit digitálně? ... mají DVDčka DVI výstup? Díky moc za rady ...

// Howard - upraven nazev
itdev
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lemur 11. 10. 2005 13:15

Teoreticky by DVD prehravac mohl mit DVI, ale jeste jsem o necem takovem nikdy neslysel/necetl. Ale nektere lepsi DVD prehravace maji VGA vystup, RGB vystup nebo komponentovy vystup (YUV/YCrCb). Sice nejsou digitalni, ale kvalita je na DVD dostatecna. V pripade te Toshiby bych pouzil VGA (pokud je v dispozici u prehravace), popripade RGB (ale je treba koupit kvalitni SCART kabel).
Lemur
Junior

Odeslat příspěvekod dabel 11. 10. 2005 15:13

Najkvalitnejsi obraz ziskas cez HDMI vstup. Neviem ale, ci ho "Tvoja" telka ma. Z analogovych ma najkvalitnejsi obraz povacsinou YUV vstup. Kazdopadne nesetri na kabli a kup si naozaj poriadne odtieneny!
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K8 11. 10. 2005 15:18

ja bych videl problem v tom rozliseni, co to ma 1280 x 768 - to totiz neodpovida televizi a tak se ten obraz musi prepocitavat a tim utrpi na kvalite
K8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HáRoš 11. 10. 2005 15:30

itdev píše:
... když jsem zkoušel přehrávat DVD z notebooku přes SCART, tak kvalita byla dost hrozná ...

./quote]

Tohle mi tedy není úplně jasné, tvuj notebook má SCART???
navždy mladý. navždy junior
HáRoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malkovich 13. 10. 2005 18:11

HáRoš"t[quote="itdev píše:
... když jsem zkoušel přehrávat DVD z notebooku přes SCART, tak kvalita byla dost hrozná ...

./quote]

Tohle mi tedy není úplně jasné, tvuj notebook má SCART???R/quote]

Nebo to jel přes S-video a redukci SCART/S-video v televizi
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior