Koupě LCD televize - jakou?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fury_only 8. 2. 2006 09:56

Dobrý den,

chystám se koupit LCD televizi, cenová hladina max 35000-40000Kč.Potřebuji poradit, na co si dát pozor, co by měla televize mít v sobě a na jaké parametry si dát pozor.

Popřípadě doporučte určitý model/značku.

Děkuji.
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 8. 2. 2006 20:09

DVB-T nebo DVB-C pokud máš kabel,HD ready rozlišení 1920x1080.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 9. 2. 2006 14:48

Nemyslím si, že by digitální tuner byl klíčovým parametrem při výběru TV, ale to ať si samozřejmě zváží každý sám...

Záleží také na úhlopříčce, jakou byste chtěl. Osobně bych jednoznačně něco přidal a koupil si Panasonic TX-32LX500.
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puck 9. 2. 2006 14:56

vyprdni sa na to a kup si plazmu
puck
Junior

Odeslat příspěvekod matkoo 9. 2. 2006 14:57

Na LCDčku skôr zbadáš nekvalitu vstupného signálu - ja by som si za tie peniaze kúpil asi radšej plazmu. Mal som Samsung (model si už nepamätám, mal 15", HDTV, 1024x768, PiP,TTX), celkovo som bol spokojný, avšak obrazovka bola dosť náchylná na odlesky a uhol pohľadu - a toto si over v predajni, kde sú okná - uvidíš ten rozdiel - preto som si do obývačky kúpil radšej plazmu.
matkoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 9. 2. 2006 15:20

Panasonic TX-32LX50P. Kvalita obrazu je vysoká, úhly super, ale narozdíl od již zmiňované 500P nemá PC vstup (D-Sub, 500P zvládá bez problémů 16:9 - 1366*768).
Caderom
Junior

Odeslat příspěvekod Malkovich 9. 2. 2006 15:31

Velice dobře si v hodnocení kvality vedou LCD od Fujitsu Siemens.
http://www.expertshop.cz/FUJITSU-SIEMEN ... RICA-V32-1
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior

Odeslat příspěvekod fury_only 10. 2. 2006 08:20

Ta televize - LCD televize FSC MYRICA V32-1 se mi celkem zamlouvá...Máte s ní někdo zkušenosti...?
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior

Odeslat příspěvekod Nivico 10. 2. 2006 08:54

Zajdi do nějakého obchodu se spuštěnými LCD a pozorně se podívej na jejich obraz, opravdu pozorně , z blízka , zdaleka ,pod různými úhly, uvidíš kostičky, šmouhy, rozmazání obrazu a pod.
Technologie LCD dle mého názoru ještě není úplně vychytaná.

S LCD chci ještě tak rok počkat.

Jinak jsem viděl nějakou LCD myslím od Philipsu ? , která měla technologii dvojnásobného počtu bodů, a její obraz se mě zdál dost GUT. ( nebo to byla Palzma??)

Z PLAZMY asi nový Panasonic s miliardovím počtem barev. Ostatní mají jen miliony.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 2. 2006 09:45

No slysel jsem o plazme Panasonic s digitalnim tunerem, kde se signal hned za tunerem prevede na analog, zpracuje, pak se prevede na digital, zpracuje, pak zase na analog a zobrazi. Je to takovy slepenec funkcnich modulu ze starsich pristroju, takze vyhoda digitalniho prijmu konci za tunerem. A urcite to jinde nebude jine... :-/
Naposledy upravil Snoopy dne 10. 2. 2006 09:51, celkově upraveno 1
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 2. 2006 09:47

fury_only píše:Ta televize - LCD televize FSC MYRICA V32-1 se mi celkem zamlouvá...Máte s ní někdo zkušenosti...?i/quote]

Koukni na tuto celkem ohnivou diskuzi... piskani, tmave pruhy atd.

http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=52939
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 10. 2. 2006 10:35

rozhodně s výhledem do budoucna 1920x1080
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 2. 2006 11:40

FSC MYRICA V32-1 mám doma asi půl roku - nic z toho co píšou na tom fóru jsem nezaznamenal - zatím maximální spokojenost - obraz je perfektní, ale u jakékoliv LCD hodně moc záleží na zdroji obrazu - já mám všechno z digi SAT, DVD a PC takže pohoda, ale pokud máš jenom analog, tak i to co Ti předtím na CRT připadalo jako dobrý signál a pěkný obraz Ti na LCD bude připadat jednoduše strašné.. :-)) FSC MYRICA V32-1 má velice dobrý jas a kontrast při pohledu z jakéhokoliv úhlu.. U TV jsou i hodně akční scény bez problémů a PC a DVD mají obraz prostě perfektní..
Nevýhody: Má jenom jeden tuner a PIP a PAP jsou pouze pro některé vstupy, dálkové ovládání by mohlo být lepší, reagovat rychleji. Pro mě ještě jeden zásadní nedostatek, který se vztahuje k tomu, že mám zapojeno více vstupů (pokud budeš mít všechny TV programy z jednoho zdroje, tak Ti to vadit nebude) - pro přepínání mezi jednotl. vstupy je na DO jenom jedno tlačítko, takže je potřeba projíždět dokola všechny vstupy (např. 7krát zmáčknout to samé tlačítko).. Jinak samé pozitiva a sociální jistoty.. :-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod cannon52(smazano) 10. 2. 2006 12:30

Počkám si ,až to děcko(LCD)vyroste z tech.problémů,každý nemá d.satelit ,kabelovku a dvb-t.VYDRŽAŤ :!: :P [/u]
cannon52(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 2. 2006 12:45

..teď jsi mě rozesmál.. Až vyroste z čeho? LCD TV nemůže za to, že analog už je mrtvá a nepoužitelná věc.. Nebo budeš jako čekat, až se LCD technologie zhorší natolik, aby na ni analogový signál byl lepší? Všechny LCD TV už mají převodníky a filtry natolik dokonalé, že z toho obrazu vytáhnou maximum, ale pokud stojí signál za ho... tak Ti nepomůže žádná technika.. :) CRT a starší plazmy nemají lepší obraz, jenom nižší rozlišení.. A a a vo tom to je..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod cannon52(smazano) 10. 2. 2006 13:33

2-3 ROKY a bude to úplně někde jinde,z d.tunerem,možná snad MPEG-4??.No a hlavně ta cena :shock: HDTV u nás snad ani nikdy nebude,***** nemají zákon na d.vysílání!!!
cannon52(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xkratoc1 10. 2. 2006 13:39

HDMI vstup by se do budoucna mohl hodit.
xkratoc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 2. 2006 13:46

to cannon52: Máš pravdu, ale až si za dva roky půjdeš pro Myricu za 9900,- tak bude už vedle stát nová OLED TV - zase za 33.000,- a to bude teprve super obraz a parametry.. :wink:

Lidé s tímhle přístupem si nekoupí nikdy nic.. :)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 2. 2006 14:08

Uz jsem to nekde psal. Loni v zime jsem byl v Mnichove na vystave Electronica, nebo tak nejak, a Samsung tam prezentoval displeje. Uz nevim, co to bylo za technologii, jestli zrovna OLED nebo neco jineho, ale obraz byl perfektni, ostry, zive barvy, uhlopricky kolem metru. No a kdy ze s tim prijdou na trh? Usmevavy Korejec nam s klidem rekl, ze v roce 2009. Holt byznys udava technologiim to spravne tempo.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 2. 2006 21:32

Caderom píše:Panasonic TX-32LX50P. Kvalita obrazu je vysoká, úhly super, ale narozdíl od již zmiňované 500P nemá PC vstupC/quote]
Nejedná se pouze o PC vstup. LX500 má navíc ještě 1 tunerový PIP, slot pro SD kartu, slot pro PCMCIA adaptér, HDMI vstup a je HD Ready :P

quote="Nivico"]Jinak jsem viděl nějakou LCD myslím od Philipsu ? , která měla technologii dvojnásobného počtu bodů, a její obraz se mě zdál dost GUT. ( nebo to byla Palzma??)l/quote]
Zřejmě se jedná o systém Pixel Plus - Philips ji používá jak u LCD tak u plazem (tedy u vyšších modelů).

Obraz je naoko ostřejší, ale viděl jste to v činnosti, když je nějaký rychlejší pohyb/scéna? Pak je vidět, jak se to díky dokonalému Pixel Plusu nádherně rozkostičkuje... :x

iquote="Mr.Semtex"]Lidé s tímhle přístupem si nekoupí nikdy nic.. :))/quote]

Přesně tak, takhle to nejde brát. Je to jako kdybych chodil všude pěšky, protože přece když si koupím auto, tak za dva roky má výrazně nižší hodnotu a v prodeji už jsou zase nová s lepšími jízdními vlastnostmi/výbavou... Proč bych si stavěl teď nový počítač, když za rok budou zase výkonnější procesory a třeba i nová rozhraní s vyšší propustností? Tedy když to vezmu do extrému: mám hlad, ale - proč bych si teď kupoval rohlík rohlík, když budou mít zítra ráno čerstvé? :lol:
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 10. 2. 2006 22:02

Myslel jsem, že LX50 má také HDMI a je HD Ready, takže se připojuji k doporučení / připlacení na LX500. Kromě delší doby odezvy na ovladač při přepínání kanálů (čeká 2-místné číslo) nevím o žádných mínusech, plusů je hodně. Co jsem viděl, tak Philipsy s Pixel Plus jsou hodně drahé.
Caderom
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 2. 2006 22:09

Caderom píše:Kromě delší doby odezvy na ovladač (čeká 2-místné číslo)
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hans216 11. 2. 2006 07:54

Já bych doporučil Sony, Panasonic, Samsung. Mají vynikající kvalitu, HDMI vstup, ale jejich kvalita roste s cenou... :cry:
Pokud by někdo chtěl televizi s DVB-T tuneren, tak pokud vím, jediná je zatím tato: http://www.televize-lcd.cz/detail.php?prod=1081
hans216
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 11. 2. 2006 10:55

hans216 píše:Já bych doporučil Sony, Panasonic, Samsung. Mají vynikající kvalitu, HDMI vstup, ale jejich kvalita roste s cenou... :cry::/quote]
Sony bych radši v tomhle vypustil, ale je to jen můj názor... :wink:

quote="hans216"]Pokud by někdo chtěl televizi s DVB-T tuneren, tak pokud vím, jediná je zatím tato /quote]

I Sony nabízí LCD s DVB-T tunerem (ale ta cena!), dělá je i Mascom. Nicméně bych zvážil, jestli je to opravdu tak klíčové... :roll:
drAcOniS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 7. 3. 2008 11:03

doporučte prosím LCD TV 32" - max. kvalita do menšího obýváku ... bude to na digi-tv, DVD a do budoucna i na ty blů raje tak nevím jestli 1366x768 a nebo 1920x1200 - aby na tom full HD z takové blízkosti (1,5m) nebyl ten obraz PAL nějakej extra hnusnej :?
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armyk 7. 3. 2008 20:55

z 1,5m bude PAL asi fakt hnusny na 1920 x 1080, ale zas BD bude samozrejme krajsie a skutocne vyuzitelne z tejto vzdialenosti
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 7. 3. 2008 22:45

tak využití bude takovéto: DVD, digi-TV - 95%, BR - 5% ... takže asi tu 1366x768 že ? :D

můžete nějaké LCD poradit - 32" fakt co nejlepší televizi ... jakou značku ? ... Panák, Sony, Samsung, LG ???
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armyk 7. 3. 2008 22:49

Tak vidis, odpovedal si si sam :)
A v akej cene ma byt ta tv, ale ak chces co najlepsie vyluc znacky LG a Samsung a pokracuj vo vybere... a hned si mal povedat, ze 32" ... tam jedine 768 riadkov
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 3. 2008 08:56

:?: :?: :?: SONY vs Panasonic :?: :?: :?:

(obě za cca 25k)
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 8. 3. 2008 11:30

drAcOniS píše:
Nivico píše:Jinak jsem viděl nějakou LCD myslím od Philipsu ? , která měla technologii dvojnásobného počtu bodů, a její obraz se mě zdál dost GUT. ( nebo to byla Palzma??)l/quote]
Zřejmě se jedná o systém Pixel Plus - Philips ji používá jak u LCD tak u plazem (tedy u vyšších modelů).

Obraz je naoko ostřejší, ale viděl jste to v činnosti, když je nějaký rychlejší pohyb/scéna? lb]Pak je vidět, jak se to díky dokonalému Pixel Plusu nádherně rozkostičkuje... j/b] :x
To nie je dane Pixel Plus... ale Digital Natural Motion... a je to proste vedlajsi jav, ktory sa vsak kazdou vyssou verziou prejavuje menej (a tento rok by mal byt uplne odstraneny)... nehovoriac o tom ze ked to porovnas napr. s Movie Plus od Samsungu, tak je to daleko lepsie.
Tato funkcia sa da okrem nastavenia max a min aj vypnut. Pixel Plus moze ostat zapnuty.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shanex 9. 3. 2008 09:37

Zdravím, potřeboval bych poradit s vyberem tv,,uz jsem si nejake ty temata procetl,,ale jeste jsem nic na foru nekonzultoval. Zatím mám tyto tři favoritky: SAMSUNG LE37M87BDX, SAMSUNG LE37R86BDX, LG 37LF75..

Tak jsem si zamýšlel, jestli je vubec potřeba kupovat full HD, když tn obraz z kabelovky na tom bude totalne k bliti,,ale na druhou stranu to zas budu vyuzivat k PS3, a tam to smysl ma,,i když vetsina her je přece v tom720p,,takže by tam stacila aji HD ready ne,,takze kurna nevim,,budu to sledovat tak ze 3 metru,,co je podle vas lepsi?ten samsung le37m87bdx nebo ta LG. jo a jeste dotaz, nekde ty samsungy maji koncove číslo 86, jinde 87,,jaky je v tom rozdíl?
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shanex 9. 3. 2008 09:47

Ted jsem narazil aji na le37r81bd,,takže ted je tam zas 81,,co to znamena a jaky je mezi tema cislama rozdil..Jinak dival jsem se na stranku http://www.testberichte.de,,kde je nejake hodnocecni tv,,a ta full HD od samsungu tam nedopadla zrovna nejlíp,,na další stránce: http://www.hdtvorg.co.uk/ dopadla o neco líp,,ale ta Rkova řada je všude hodnocená líp, a tu LG jsem tam nenašel, byla tam pouze LG 37LF66,,ale ta LG 37LF75 tam vubec neni,,tak nevim no
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armyk 9. 3. 2008 12:14

81 znamená, že nemá dvb-t tuner a ten na kablovku isto nepotrebuješ
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod maxim.c 10. 3. 2008 20:06

Myslím že 87 jsou novější typy než 86, koukám doma z 2.5 m na Samsung LE32M87 a je to super, nejdřív jsem si říkal že 81 stačí, teď už bych šel do 94, docela mě příjemně překvapil obraz na kabelovce Karneval/UPC, samozřejmě jak který kanál, na digitálním kabelu je to znatelně lepší, původně jsem chtěl Panasonic ale - delší doba dodání, po dvou měsících jsem vzal ten Samsung, nelituji. Mimo jiné řada M je vyšší než R. Tuším že: F, M, N, R, S, od zhora dolu.
maxim.c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shanex 10. 3. 2008 20:27

No ja beru urcite uhl. 94,,jen se porad nemuzu rozhodnout kterou z tech tri ma vzit,,
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maxim.c 10. 3. 2008 22:29

Klasickým srovnáním parametrů vybraných TV je asi na tom nejlépe LG, vzhledově je podobná jako S 37R, je lesklá, což může někdy vadit - odrazy světel v rámu, (detail), já bych šel po zkušenostech do
S 37M, cenově je na tom stejně, hezčí design, parametry takřka stejné. No co se líbí mě, nemusí se líbit druhým. Asi by je to chtělo vidět v reálu. Těžkej výběr.
maxim.c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sallam 17. 3. 2008 14:35

Pridám se k otázce jakou 32" LCD ? cena okolo těch 15 tisíc, muže být trochu nad....Momentálně mám 55cm CRT 8)
sallam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 18. 3. 2008 09:27

To shanex:
A co televizor v úhl. 94 cm - Panasonic TX-37LZD70F? Full HD a nyní se dá přes internet koupit za slušné peníze (cca 26.tis Kč). :wink:
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod vmachalik 18. 3. 2008 10:53

Plánuji koupit TV s uhl. 94cm. Stále se rozhoduji, zda LCD nebo PLAZMA a Ready HD nebo FULL HD. Budu mít satelit. příjem CS Link. Poznám kvalitu CS Linku na TV s Ready HD a Full HD?
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod shanex 18. 3. 2008 23:01

Lubro píše:To shanex:
A co televizor v úhl. 94 cm - Panasonic TX-37LZD70F? Full HD a nyní se dá přes internet koupit za slušné peníze (cca 26.tis Kč). :wink:i/quote]

No ta vypada taky dobre,,nemuzu se rozhodnout,,chci ji mi k dubnu,,ale porad nevim jakou,,
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 18. 3. 2008 23:35

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cumel30 18. 3. 2008 23:39

Keď to budeš mať na CS Link,tak jednoznačne 100Hz.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cumel30 19. 3. 2008 09:32

Uhlopriečky nad 40",potrebujú signál od 720p vyššie,lebo keď tam pustíš signál 576i (v tom lepšom prípade),tak budeš nemilo prekvapený,takže na horší signál je lepšia menšia uhlopriečka,ale tých 94 cm je tak primerene,ale bral by som 32",podľa vzdialenosti z akej budeš pozerať.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vmachalik 19. 3. 2008 10:24

Chci zakoupit LCD nebo PLAZMU s uhl. 37" (chci co nejlepší kvalitu obrazu hlavně kvůli sport. přenosům). Pozorovací vzdálenost bude 3m. Signál plánuji z CS Linku a propojeno s TV přes příjmač s HDMI!
Mám dotazy:
* Má vůbec drahý přijímač s HDMI smysl u CS Linku? (lepší obraz?)
* Jestli s tímto propojením poznám rozdíl kvality obrazu na Ready HD nebo Full HD televizi?
* Který druh LCD nemá problém s rozmazáním obrazu při rychlých pohybech? (100Hz v 37" zatím dost drahé!)
Dík moc, stáááááále váhám!
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 19. 3. 2008 10:41

1.Nie.
2.Nie,CS Link slabý dátový tok,malé rozlíšenie,málo programov.
3.Na šport plazma,alebo LCD 100Hz.
Tento je dobrý jak sviňa,jedine že by si kúpil BR prehrávač, alebo HD sat. programy,ináč ho nevyužiješ.
http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-40-42/ ... 32d-cineos
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubro 20. 3. 2008 08:23

Dá se koupit LCD televizor se 100 Hz technologií vzhledem ke sledování sportovních přenosů za nějakou slušnější cenu? Cca v relaci 30-35 tis. Kč - v úhlopříčce 94 cm asi ne...Ale ve Full HD asi také ne...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod vmachalik 20. 3. 2008 08:33

100Hz LCD 94cm za slušnou cenu neseženeš. Zatím jen s menší úhlopříčkou:
http://www.obchodni-dum.cz/sony-kdl-32d ... rny/48081/
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod Lubro 20. 3. 2008 09:24

No,myslel jsem si to...Uvidím,zda se vyplatí ještě chvilku počkat pokud ty ceny malinko neklesnou...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod Lubro 20. 3. 2008 09:52

Tady jsem našel jednu: Toshiba LCD REGZA 37Z3030DG, 37 palců (94 cm) 16/9, "Full HD" DVB-T, 100Hz, HDMI x3, za 33 353 Kč včetně DPH..

http://www.pixmania.cz/cz/cz/629137/art ... etechnique

Co to je za obchod - to PIXmania.com?
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod vmachalik 20. 3. 2008 11:00

Za tu cenu dobrá LCD, ale z PixManie nebrat (PixMania dle nedávných spotřebytelských testů dopadla špatně kvůli reklamacím).
Mám taky dilema, jestli počkat na 100Hz LCD nebo koupit PLAZMU???
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 20. 3. 2008 11:09

Kúp plazmu,síce má väčší odber el.energie,ale nie je to také hrozné.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vmachalik 20. 3. 2008 11:54

Na energii kašlu, priorita u mně je kvalita obrazu. Mám asi již vybráno: Panasonic VIERA TH-37PX80E (nebo počkat na řadu PZ?). Jen stále řeším, zda k satelitu CS Link koupit příjmač s HDMI výstupem, nebo stačí nějaký levnější bez HDMI (kvalita obrazu?).
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 20. 3. 2008 12:34

HDMI výstup sa vždy zíde,takže kup s HDMI a počkaj na PZ,zachvíľku prídu nové modely Pana
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vmachalik 20. 3. 2008 12:42

Dá se odhadnout, v jaké cca cennové relaci se budou ty PZ 37" pohybovat? Popřípadě počkat i s koupí toho PX80E, s tím, že po uvedení řady PZ půjde cena PX ještě dolů?
vmachalik
Junior

Odeslat příspěvekod Lubro 20. 3. 2008 13:19

vmachalik píše:Dá se odhadnout, v jaké cca cennové relaci se budou ty PZ 37" pohybovat? Popřípadě počkat i s koupí toho PX80E, s tím, že po uvedení řady PZ půjde cena PX ještě dolů?X/quote]

Taky by mě zajímalo,v jaké cenové relaci se budou PZ 37" pohybovat...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod shanex 22. 3. 2008 08:01

No tak ja porad nevim ,,rozhoduju se mezi tim panasonicem a samsungem,mluvim o LCD..Je nekterá z nich 100 hz?nekde je psano ze je,,nekde ze neni,,tak nevim co si mam myslet,,ktera je podle vas lepsi,,ten samsung nebo panak?
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 3. 2008 08:28

Na http://www.panasonic.de (na rozdíl od nás) jsou už i dva nové modely LCD ve Full HD VIERA LZD80-Serie...Model který by si mi docela líbil a uvažoval o něm - TX-37LZD80F (s doporučenou cenou 1.399,00 EURO): viz.

http://www.produkte.panasonic.de/produc ... per=&prop=

ať hledám jak hledám, tak stále nemohu najít zdá má nebo nemá 100 Hz technologii...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod shanex 22. 3. 2008 08:35

Np právě,,jako nektere recenze na netu jsou dost matouci
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shanex 22. 3. 2008 08:39

No tak ta 80 uz 100 hz je,,lepsi kontrast atd,,no je lepsi,,co si budem rikat,,ale kdy bude u nas,,a taky ta cena bude ze startu trosku nekde jinde,,tak 36 000
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 3. 2008 12:44

shanex píše:No tak ta 80 uz 100 hz je,,lepsi kontrast atd,,no je lepsi,,co si budem rikat,,ale kdy bude u nas,,a taky ta cena bude ze startu trosku nekde jinde,,tak 36 000

Já tam prostě i u té "80" těch 100 Hz nikde nenašel...Uvádí se tam mj. hodnoty: 480i/p(60Hz),576i/p(50Hz),720p(50/60Hz),1080i(50/60Hz),
1080p(50/60Hz) + 1080p 24Hz (HDMI)...ale více jsem nenašel :roll:
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod shanex 22. 3. 2008 13:22

Ale jo,,u polozky 100 hz je tam "ja",,sice nemecky neumim,,ale melo by to znamenat ano:-),,jako urcite ta 80ka je lepsi,,ale priplatis si za ni min. 10 000 kč,,coz je dost,,aspon pro me,,takze mi nezbyva nic jineho,nez se rozhodnout mezi panakem a samsungem,,myslim panak 70ku a samsung 37lem..a ten samsung ma 100 hz?budu na tom mimo jine sledovat i fotbal,,to mimo jine je ps3,,dig. kabelovka,, dvd, blue ray..k pc to pripojovat nebudu,,:-)
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 3. 2008 19:07

Obávám se,že žádný model Samsungu ve 37" nemá 100 Hz...Nejbližší 100 Hz Samsung - je LE40F86BD, ale ten stojí na IO od 38 tis. Kč a pochopitelně výše...Což je zatím ještě docela dost peněz.
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod shanex 22. 3. 2008 21:34

No ted jsem dosel z datartu,,chlapek co tam prodava,,ocividne se v tom vyzna,,mi doporucil ve vsech smerech plazmu,,i kdyz byla levnejsi nez lcd,ktere jsem chtel,,rikal,ze i na playstation by to bylo,,sice ne na nejake dlouhe hrani,,ale prej jo..tak nevim,,co vy mate jaky nazor na ps3 na plasme
shanex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanoh 22. 3. 2008 23:18

Jak jsem již psal, tak panasonic řady 80 nemá 100 Hz. Teprve řada 85 a 800 má 100Hz technologii. To je oficiální informace Panasonicu při uvedení novinek 2008 pro novináře. Dá se to dohledat někde na worldwide webu Panasonicu.

CO se týká kvality 100 Hz technologie, tak z recenzí vychází dobře technologie Philipsu, potom Toshiby, snad je dobrý i Sharp. O Samsungu se říká, že je lepší 100Hz vypnout.

LCD má oproti plazme výhodu, pokud chceš připojit TV k PC a používat ho třebas na web, hry atp.
stanoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 23. 3. 2008 09:11

Docela se mi líbí ta Toshiba 37Z3030DG, Full HD, 100 Hz, která se dá koupit již za 36 929 Kč (méně jsem prozatím nikde nenašel - kromě PIXmánie,ale té se hodně lidí vyhybá). I jsem našel nějaké recenze na německých serverech - a byly velmi dobré. Ale i ta cena by mohla být o něco nižší,stále se mi to zdá dost peněz za telku...

Jinak plazma je většinou levnější než LCD,ale zatím jsem asi k ní nenašel ten správný vztah...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 16. 1. 2009 14:51

Protože televizí s DVB-C je jak šafránu tak volba padla na SONY KDL W4500, dyn. kontrast 50 000 je sice proti 1 000 000 u plazmy slabota ale čekat na OLED se mi nechtělo.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior