Potřebná svítivost projektoru

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lungaj 22. 5. 2006 14:48

V minulosti jsem měl možnost chvíli používat projektor se svítivosti 1 600 lumenů (pokud se pamatuji dobře), při venkovních projekcích však začínal být obraz vidět až po západu slunce. Je ovšem pravda, že na promítací stěnu dopadaly ze strany sluneční paprsky, což by asi být nemělo. Před blížícím se MS ve fotbale uvažuji o pořízení nového projektoru a přenosy bych si chtěl promítat opět ve venkovním prostředí, tentokrát ale na stěnu odvrácenou od odpoledního a večerního slunce. Nejsem si ovšem jistý, jakou svítivost k tomu budu potřebovat, jestli je např. 2 500 lumenů u Benq MP720 dostatečných nebo ne? Nebo v tom hraje roli i výše kontrastního poměru? Anebo za denního světla není možné ve venkovním prostředí promítat vůbec? Předem díky za Vaše rady.
lungaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gulage 25. 6. 2006 10:01

dd, resim podobny problem presne jako vy, chtel jsem se zeptat, zda jste uz neco koupil a jak jste s nim spokojeny - diky za informace
gulage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lungaj 25. 6. 2006 11:30

No nakonec jsem nákup projektoru odložil, protože opravdu jsem tento problém spolehlivě nevyřešil, chtěl jsem to hlavně teď kvůli MS v kopané a to už končí... ale do budoucna určitě něco pořídím, nakonec asi jen pro vnitřní projekci...
lungaj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků