Kvalita TV vysilani u LCD v prodejnach

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hisaak 7. 8. 2006 21:32

Chystam se koupit LCD televizi. Par jsem si jich obhlizel i u velkych prodejcu, kde je mozne videt dost kousku na porovnani. Srovnaval jsem hlavne kvalitu TV vysilani, protoze na to koukam 90 % casu a z DVD hraji vsechny dost dobre na to, abych pozoroval rozdil.

Nevim proc, ale TV signal u vetsiny televizi je hrozny. Stare CRT bedny hraji lepe za polovinu (tretinu) ceny. Z prumeru vybocuji snad jen pristroje od Sony, jenze ty jsou zase dost drahe a ja zrovna nemam zadnou znamou v ČKA. ;-)

Vite nekdo, cim to je? To jsou ta LCDcka vazne tak slaba? Nebo jde o nejake ruseni nebo nevhodne podminky v prodejnach? Proc pak hraji nektere kousky viditelne lepe nez ostatni?

Kdyby mi nekdo dal tip na LCD televizi (idealne 32"), ktera krasne zobrazuje TV signal, byl bych mu vdecny.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod isonom 8. 8. 2006 07:36

Zdravím a chápu tvé rozčarování, sám jsem ho při kupování LCD televize částěčně prožíval :) Tvé poznatky mají několik příčin, řeknu ti své zkušenosti s mou 32'' LCD Panasonic.

1) LCD jsou daleko náchylnější na kvalitu signálu, než CRT- prostě zobrazují a nic nemaskují. CRT televize nedokázali naplno využít např. kvalitu DVD, ale zase maskovaly např. nekvalitu VHSky. LCD naproti tomu u DVD mají opravdu krásně ostrý obraz, ale VHSku zobrazí tak jak vypadá- tzn. kvalita bídná. LCD prostě zobrazuje signál takový, jaký je...

2) Těžko posuzovat kvalitu signálu na prodejně. Každopádně je možné, že přijem byl pomocí DVB-T, jehož kvalita je často kritizovaná. Vzhledem k nízkému bitrate je kvalita podprůměrná a je často vidět fragmentace (to samozřejmě na velké ploše eště více vynikne). Já osobně mám příjem vyřešen pomocí DVB-S.

Sám se rohodni, jestli do LCD pujdeš- já jsem se rohodl pro a nelituji. Samozřejmě, že vše má své výhody i nevýhody, ale to si musí každý rozhodnout nakonec sám. Pokud bys měl eště dotaz, klidně napiš...
isonom
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 8. 8. 2006 08:10

Taky je potřeba brát zřetel na fakt, že se v současnosti vysílá jen PAL (tj. rozlišení tuším 720x576, opravte mě kdyžtak, pouze pár sat. stanic je HDTV). LCD mají rozlišení už obvykle nějakých 1366x768, takže se přepočítává, pokud je signál špatný/rušený tak ten přepočet jej může ještě víc zhoršit.

A jak bylo zmíněno výše, tak v DVB-T se "škudlí" na datovém toku, cpou do jednoho multiplexu víc kanálů než je zdrávo, takže pro jednotlivé zákonitě připadá nižší datový tok. Čili ani DVB-T není spása :-/
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hisaak 8. 8. 2006 14:33

Dik za info.

Ja chtel hlavne informaci ve smyslu "doma to bude lepsi, v obchodech to hraje spatne, protoze ..." nebo "neda se nic delat, LCD bude hrat televizi spatne vzdycky". Zatim to bohuzel vypada na druhou variantu.

Doma mam analog skrz kabelovku, mate nekdo tip na placatou televizi, ktera by davala slusny obraz (aspon srovnatelny s CRT) a nestala majlant? Ja vim, chci skoro perpetum mobile. ;-)

Pokud do nejake doby nic nesezenu, tak si zrejme objednam neco levnejsiho (zvazuju Xoro HTL 3212) a pokud se mi to nebude libit, tak to prodejci vratim a pujdu do Sony. Blby plan, ale nic lepsiho me nenapada.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 8. 8. 2006 15:14

Tak signál z kabelovky je obvykle tip ťop;) Ale pokud novou TV nepotřebuješ nutně, tak být tebou počkám (ceny současných modelů půjdou s nástupem nových dolů).

Kdyžtak se zkus mrknout někde jak hraje třeba Samsung LE32R71B (stojí okolo 30 t.), nebo jiné značky (ne jen sony) v podobné cenové relaci.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozo (novy) 8. 8. 2006 15:31

sony bravia
jozo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hisaak 8. 8. 2006 16:12

Novou televizi potrebuju. Cekat na snizeni cen je zbytecne, snizovani cen je nepretrzite. Takhle bych mohl cekat do nekonecna. :-) Samsungy jsem videl tusim ze v Datartu a kvalitou zobrazeni tv signalu me nenadchly. Byl to prumer mezi LCD a slabsi podprumer v porovnani s CRT. Ty Bravie jsou pekne, ale zbytecne drahe. I kdyz jestli nic jineho nezbyde ...

Musim rict, ze si pripadam podveden. Takova spousta reklamy a humbuku, takova spousta penez a v realu je ta kvalita dost bidna. Muzu vypadat jako blbec, ok, ale vazne se s tim tezko smiruju. :-)

Ma nekdo LCD s kabelovkou a troufne si rict, ze to hraje solidne? Aspon tak jako prumerna CRT krabice? Prece mi nechcete tvrdit, ze lide s LCD od rana do vecera koukaji jen na DVD, protoze z televize by zacali silhat.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod Largo 8. 8. 2006 16:31

Zdravím
Tiež som mal záujem o Samsung LE32R71B,ale zistil som
v technických údajoch,že tuner nemá cable hyperband a ja som pripojený na káblovú televíziu,tak mám obavy,či by som chytil všetky programy.
Inak obraz sa mi zdal byť vcelku O.K.(v predajni-pripojenie satelit)
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 8. 8. 2006 16:38

hisaak:
No v cenovej relacii do 30tis kc s uhloprieckov 32" :roll: ...skus sa popozerat po modeli Philips 32pf5321: http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lc ... s-32pf5321

Od LCD na kabelovke necakaj zazraky.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 8. 8. 2006 16:41

hisaak píše:Musim rict, ze si pripadam podveden. Takova spousta reklamy a humbuku, takova spousta penez a v realu je ta kvalita dost bidna.


Njn reklamní masáž (100x opakovaná lež se NEstává pravdou):)
Až bude HDTV vysílání (u nás) tak to bude lepší, ovšem to by pak musely být opravdu HD zobrazovače (1920x1080), aby se nemuselo přepočítávat a využil se plný signál.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod isonom 8. 8. 2006 16:50

Sám mám doma LCD Panasonic Viera 32'' a jsem spokojen. Pravdou však je, že TV beru hlavně jako součást domácího kina a častou koukám na DVD.
Ono koupit si LCD jen na klasické vysílání je problematické. Obrazovka 16:9 v dnešní době, kdy je stále drtivá většina programů 4:3. Výsledkem je deformovaný, nebo zmenšený obraz. Další věcí je, že většina panelů má už zobrazovací potenciál pro HD zobrazení (alespoň 720p). Současné DVD nosiče však nemají ani polovinu tohoto rozlišení- těžko pak můžete chtít, aby panel naplno využil svého potenciálu.

kukin:
U nás je HD vysílání eště hodně vzdálená budoucnost :( Dnes se teprve zavádí DVB-T v mpeg2 a analog pojede až do roku 2010. Zatím snad jedinou možností jsou HD programy na Astře.
isonom
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 8. 8. 2006 17:04

isomon:
přesně jsi to vystihl. Prostě na klasické TV vysílání se nejlíp hodí (max.) 70 cm 4:3. Ploché panely s vyšším rozlišením není moc čím krmit.

Ad HDTV u nás... No třeba se toho někdy u nás dožijem;)

trochu OT: už se plánuje že by se DVB-T mělo za pár let vysílat v mpeg4 (lepší komprese)...
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hisaak 8. 8. 2006 19:25

Ono koupit si LCD jen na klasické vysílání je problematické. Obrazovka 16:9 v dnešní době, kdy je stále drtivá většina programů 4:3. Výsledkem je deformovaný, nebo zmenšený obraz. Další věcí je, že většina panelů má už zobrazovací potenciál pro HD zobrazení (alespoň 720p). Současné DVD nosiče však nemají ani polovinu tohoto rozlišení- těžko pak můžete chtít, aby panel naplno využil svého potenciálu.,/quote]


Toho jsem si vedom. Vychazim z toho, ze nechci CRT, protoze to zabere furu mista a pokoj mam designovany tak, ze by se mi to domu nehodilo. Plazmy mi prijdou velke, chci obrazovku do 1m sirky. Takze mi zbyvaji 32" LCDcka. Jeste jsem nekde videl CRT se 40cm hloubkou, ale to je jen o malo lepsi nez klasicke CRT.

Navic TV sice davam tak z 90 % casu, co koukam, ale chci si pochutnat i na DVD. Proste vychazim z toho, ze vsechna LCDcka zobrazi DVD tak, ze jsem spokojeny, a tim padem shanim nejake, ktere je nadprumerne i na TV vysilani.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod HaWe 8. 8. 2006 19:40

Osobně mě vadí nejvíc, že prodejci nechávají /snad aby se zaplnila celá obrazovka/ nastavený deformovaný obraz roztažený na celou plochu i u programů 4:3. To moc propagaci neprospívá.
HaWe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hisaak 8. 8. 2006 20:19

No, to je taky hruza, ale i kdyz od tohodle odhlednu, tak na typickem LCDcku vidim misto obliceju oranzove, hranate a placate ksichty.

//Mývalice: Nepoužívej citaci, když reaguješ na předcházející příspěvek. Je to zbytečné. Jak citovat příspěvky, na které reagujete
hisaak
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků