Kvalitní TV, jaká?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlasta 20. 8. 2006 21:47

Mr.Semtex,: Tak si panel zapněte a uvidíte rozdíl.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 8. 2006 21:50

to vlasta: Vám bych doporučil to samé.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 20. 8. 2006 21:51

Stačí na jakémkoliv LCD panelu pustit bílou obrazovku a podívat se na něj z úhlu. Změna je jasně patrná.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 8. 2006 22:43

to vlasta: Už jste to udělal? :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 20. 8. 2006 23:46

Mr.Semtex píše:to vlasta: Už jste to udělal? :wink:-/quote]
Asi len na 2-3 rocnom Mascone :D :D
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 21. 8. 2006 01:44

Nechapem tie reci o LCD a rozmazanom obraze pri pohybe, alebo o ciernej farbe. Mozno som zmeskal stare plazmy a ked sa pozeram na nove modely, chyba mi suvislost. Lebo cierna je na LCD cierna(skutocne cierna), rozmazane nieje nic, ani pri super rychlych akcnych scenach. Uhol pohladu je rovnako dobry ako pri CTR a plazme. A jas je samozrejme ovela lepsi ako kdekolvek inde(500 je ekvivalent 5000 pri plasme). Tak nechapem o com tu niektori ludia hovoria. Ale asi je to tym, ze LCDcka pozeram len par tyzdnov, mesiacov a tie modely su asi niekde inde.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 8. 2006 07:02

Macabe, pokud se Ti Philps líbí, tak si ji kup, já ji neznám, ale ujistil bych se, že zobrazovač nepoužívá k odvádění tepla ventilátory. Doma v tichu, to potom dost ruší a hluk se zvětšuje s se stářím zobrazovače.

Ventilátory k odvodu tepla používají firmy běžně , jak u Plazem , tak u LCD . Sluchem to v obchodě nezjistíš.

Já bych Ti doporučil http://www.az-elektro.cz/plazmove-televizory/lg-42pc1r

Tam je jisté, že ventilátory nejsou, protože firma LG je nepoužívá u zobrazovačů, které mají technologii XD Engine . LG je obří firma a jedna z mála výrobců všech zobrazovacích panelů. U této TV použila vynikající elektroniku vylepšující obraz, PIP, a TXT na 1 500 stran. Speciální elektroniku pro TV, odebírá od firmy Philips, a nebere, jako její dodavatel zobrazovacích panelů, druhou jakost.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 10:25

Vlasto ty debile, vysvětli mi, jak chceš na analogovej betacam zaznamenat HDTV??? To si takovej kretén že si myslíš že technika za 50 let ani o kousek nepokročila? Na betacam možná zaznamenává Nova zprávy, protože tam je kvalita u *****. Ale jinak se všechno normální dneska točí na digitál.
Dnešní LCD mají odezvu 16ms a míň, to už nepoznáš.
blbý pozorovací úhly a nízká barevná hloubka byly problémy prastarých TN panelů. PVA (v dnešní době asi nejčastější) a IPS tyhle problémy nemají. Bez problémů zvládají 10bitovou barevnou hloubku a úhly 176°.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 8. 2006 10:47

KillerZero píše:...Dnešní LCD mají odezvu 16ms a míň, to už nepoznáš....
Naposledy upravil POiNTER dne 21. 8. 2006 11:12, celkově upraveno 1
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macabe 21. 8. 2006 10:51

takze co rikate na tuhle ta se mi docela libi bude dobra? http://www.videoplaneta.cz/d/philips-42pf5331/?j
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 11:12

POiNTER: no já nevim, jedna z výhod LCD je že je šetrnější na oči, timhle vo to přijdeš.
bramborkax: Nativní rozlišení je i u plazmy. Stejně tak bude i u SED i OLED. To je vlastnost výhradně CRT, že dokáže zobrazit víc rozlišení.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 8. 2006 11:15

KillerZero píše:POiNTER: no já nevim, jedna z výhod LCD je že je šetrnější na oči, timhle vo to přijdeš.p/quote]
Nie... ak myslis ze by malo dochadzat k blikaniu...tak to nie...pozeral som to...a obraz neblikal... pritom oci mam na to dost trenovane, pretoze vacsinou u plaziem blikanie vidim. Obraz sa pri Clear LCD prepocitava z 50Hz na 75Hz...a kedze tam je este ten ekv 3ms...tak je to tak akurat. 75Hz na CRT rozoznam...pri LCD som nerozoznal.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 11:24

No vidět to neni, ale stálej obraz by měl míň namáhat oči (i když rozdíl nevidíme), ale nejsem vočař, tak nevim jestli je to pravda. A schválně se zkus kouknout kousek stranou od obrazovky, jestli to nebude vidět.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macabe 21. 8. 2006 11:28

a nevite nahodou kde ji maji na jizni morave vystavenou ?
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 8. 2006 12:21

KillerZero píše:A schválně se zkus kouknout kousek stranou od obrazovky, jestli to nebude vidět.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků