Kvalitní TV, jaká?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 8. 2006 13:55

Dovolím si podotknout, že to co tady popisujete jako blikání panelu, není blikání panelu.

Je to rozdíl frekvence osvětlovacích zářivek a obnovitelné frekvence zobrazování TV obrazu na panelu.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 21. 8. 2006 14:03

KillerZero píše:No vidět to neni, ale stálej obraz by měl míň namáhat oči (i když rozdíl nevidíme), ale nejsem vočař, tak nevim jestli je to pravda. A schválně se zkus kouknout kousek stranou od obrazovky, jestli to nebude vidět. /quote]


Ktore TVs su "dobre" pre oci?
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 14:11

vlasta: drž hubu de***
andrej: no LCD by údajně měly bejt lepší pro oči než CRT, protože neblikají.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 8. 2006 14:18

vlasta píše:Dovolím si podotknout, že to co tady popisujete jako blikání panelu, není blikání panelu.

Je to rozdíl frekvence osvětlovacích zářivek a obnovitelné frekvence zobrazování TV obrazu na panelu.r/quote]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: odbornik vlasta vzdy zdvyhne naladu... vies vobec co trepes?
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 8. 2006 15:22

POiNTER píše:
vlasta píše:Dovolím si podotknout, že to co tady popisujete jako blikání panelu, není blikání panelu.

Je to rozdíl frekvence osvětlovacích zářivek a obnovitelné frekvence zobrazování TV obrazu na panelu.r/quote] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: odbornik vlasta vzdy zdvyhne naladu... vies vobec co trepes?


Ano, vím.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 16:15

No já sem si 100% jistej že nevíš. Kdes k takovým blábolům vůbec přišel? Kolik ti je?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 21. 8. 2006 16:24

KillerZero píše:andrej: no LCD by údajně měly bejt lepší pro oči než CRT, protože neblikají.b/quote]


Ale je rozdiel medzi LCD a plazmou?
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack-SF 21. 8. 2006 16:32

To vlasta: mam na Tebe otazku. Kdybych si mel vybirat s TV techto znacek,ktere by jsi bral ty? Sony,Philips,Panasonic,LG,Samsung,Orava,Thomson... Ja bych sel podle ceny a dostupnosti a kvalitnosti servisu a rychlosti vyrizeni servisu. Co ty?
Jack-SF
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 21. 8. 2006 17:28

isonom píše:Pomoci diodoveho podsviceni se podstatne zvysuje zivotnost, tusim na cca. 100 tisic hodin.

Je mi jasné, že jste to psal v souvislosti s použitím LED, ale nedá mi to - lidé (myšleno kupující) se určitě snadno nachytají na "životnosti" - čím vyšší, tím je to přece lepší, že ano. Pokud budu na TV koukat 8 hodin denně, je řeč o přibližně 34 letech. Stejně jako asi 20 let v případě 60 000 hodin provozu - za tu dobu výrobek natolik zastará technologicky, že už ho stejně nikdo doma mít nebude :twisted:

Také se tu několikrát objevily linky na LG a jejich nebetyčné vychvalování. Přistoupil bych na to, že nejsou špatné (ale taky nijak úžasně ohromující), nicméně musím podotknout, že LG jsme prodávali asi 4 roky a poté jsme od něj upustili, protože s tím byly akorát problémy.

Stejně jako s Mascomem (který v případě CRT) vychvaluje Vlasta. Je sice dobré, že se jedná o "nadupaný" přístroj. Když ale nefunguje tak jak má (nebo vůbec), asi to spotřebitele trochu štve... :roll:

A obecně můžu říct, že ve srovnání s "tradičními" značkami (Panasonic, Philips, Loewe atd.) se spolehlivost zdaleka nedá srovnávat. Takže tolik moje osobní zkušenost - máte jinou?

dquote="KillerZero"]Vlasto ty debile
KillerZero píše:vlasta: drž hubu de****/quote]

Nádherné chování, jen co je pravda :?
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 17:47

Nediv se, když všude kecá ty svoje nesmysly a nedá si říct.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macabe 21. 8. 2006 18:28

TO drAcOniS dobry den podle toho co jste napsal me pride ze delate v nejakym obchode a chtel bych se zeptat co by jste mi doporucil za TV kolem 40 000kč(muze byt i mirne pres) chci aby to melo uhlopricku kolem 100cm
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 21. 8. 2006 18:48

drAcOniS píše:
isonom píše:Pomoci diodoveho podsviceni se podstatne zvysuje zivotnost, tusim na cca. 100 tisic hodin.

Je mi jasné, že jste to psal v souvislosti s použitím LED, ale nedá mi to - lidé (myšleno kupující) se určitě snadno nachytají na "životnosti" - čím vyšší, tím je to přece lepší, že ano. Pokud budu na TV koukat 8 hodin denně, je řeč o přibližně 34 letech. Stejně jako asi 20 let v případě 60 000 hodin provozu - za tu dobu výrobek natolik zastará technologicky, že už ho stejně nikdo doma mít nebude :twisted:l/quote]


Mne bezi telka 15+ hodin denne, navyse ta zivotnost vacsinou znamena, ze vtedy je uz kvalita obrazu polovicna, takze skor by som to vydelil dvoma. V mojom pripade a pri TV ktory ma "zivotnost" 60k hodin(30), by to bolo 5 rokov. Co ale nieje tiez zle...lebo to je podla mna tak akurat na nakup noveho TV. :)
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 21. 8. 2006 19:37

Se zájmem jsm se podíval na dizkuzi a dovolím si reagovat. Nejdříve k blikání.

To co považujete za blikání zobrazovače, je ve skutečnosti rozdíl kmitočtu zářivky a snímkové frekvence. Nejste schopni zaznamenat kmitočet 50 či 25 Hz.
Rozdíl vzniká tím, že obrazový snímkový kmitočet je dle normy pevně nastaven na 50 Hz. Snímkový kmitočet je odvozen od snímkového kmitočtu sítě. Zářivky v trubicích kmitají dle kmitočtu sítě , který má být 50 Hz, ale není , je tam rozdíl kmitočet kolísá a dochází k fázovému pusunu a interpolaci. A ta interpolace je právě to blikání.

Dělají to ale laciné CRT TV , které nemají progresívní 100 Hz, technologii, ostatní to nedělají.

Pokud se týká poznámek ke kvalitě TV Mascom, je nutné si uvědomit, že Mascom dělá výrobky všech cenových i kvalitativních kategorí. Tak tam vždy dochází k poruchám, zkrátka technika. Já ale doporučuji pouze to nej, které vyrábí. A mohu zodpovědně, dle své zkušenosti sdělit, že v mém okolí s níimi neměl nikdo(!) jakýkoliv problém.

Pokud se týká Té LG kvality. No nevím, v globalizovaném světě, kde dělá komponenty pro TV omezený počet výrobců, bych to viděl jako zbytečné podle firmy hodnotit kvalitu. LG je obr a používá nej komponenty, třeba Philips.

Jiná je ale kvalita zobrazení. Ta záleží vždy od kvality zobrazovače. A právě LG přišla na trh s plazmou nejnovější generace, s báječným rozlišením a samozřejmě bez ventilátorů. A to je důležité.
Pro odůvodnění se vrátím se ale k Mascomu. Když jsem ho doporučoval, tak vždy jen s nejkvalitnější obrazovkou. Příklad. Mascom dělá TV 4 :3 se shodnými technickými parametry. Jedna má označení 72 a něco a další, dražší 74 a něco. Nikdy bych si nedovolil doporučit 72 a něco, protože u ní je velice nekvalitní obraz, díky menší kvalitě obrazovky a elekronika to nezachrání. Dokonce se některé funkce ani nedají použít.

Paralelně to platí o LG a jejich nových TV poslední generace. Displeje ve spojení s elektronikou jsou naprosto famózní. Měl jsem možnost si s nimi vyhrát a mluvím ze zkušenosti.

A životnost? Ty úvahy , že zobrazovače v polovině udávaných 40 tisíc hodin mají poloviční výkon, jsou směšné. Spíše vydrží dvojnásobek bez úbytku kvality , píši o kvalitních.

Příklad k výše uvedenému, teď vrčí u mě doma. Devět let stará Nokia-Mascom, 82 cm úhlopříčka , 16:9, 100 Hz s dopočítáváním řádků, denně ji má rodina pouští celý den jako hlukový doprovod a neměla jedinou závadu a obraz je jako břitva. Byla drahá, ale nadělala službu.

Do jiného patra jem si nyní opatřil v doprodeji 82 cm Finlux-Mascom. Ten už je za zlomek ceny Nokie a má už dvojitý digitální scan Atd. Prostě paráda. Koupím ji až zlevní Plazmy na dvacet, nebo až zatoužím po větší úhlopříčce.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 20:14

s tou frekvencí si úplně mimo
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod McZerro 21. 8. 2006 20:53

vlasta píše: Nejste schopni zaznamenat kmitočet 50 či 25 Hz. ./quote]


nepovídej, takže když vidím žárovku blikat tak to je fata morgana? :D
-Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty. Vypitá flaška rumu zkracuje život o 4 minuty. Pracovní den zkracuje život o 8 hodin.
-Chovej se k lidem tak jak bys chtěl, aby se ty ku*vy chovaly k tobě
-Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.
McZerro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků