LCD vs Plazma dnes chci koupit

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 9. 2006 15:10

A neurcuje cernou barva "luminoforu" (CRT, plazma), resp. mira neprusvitnosti krystalu (LCD)?
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 15:19

Snoopy: U LCD máš pravdu, ale u CRT a plazmy je to dosvit luminoforu. (nikdy sis nevšim, že když vypneš TV a je tma tak je vidět že ještě nejakou dobu slabounce svítí?)
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 9. 2006 15:26

Jo, tomu rozumim :)
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 9. 2006 15:52

Zase ta vecna tema LCD vs. Plazma... ja uz na tuto temu nemam nervy.. furt sa hadat stale s tymi istymi ludmi :) . V prvom rade by si mal kazdy uvedomit ze nie je LCD panel ako LCD panel a rovnako nie je plazma ako plazma.. zrovnavat tieto dve technologie len na zaklade vseobecnej teorie je blbost. Tempo vyvoja LCD je momentalne rychlejsie ako tempo vyvoja plaziem - to si musime priznat. Vyrobcovia vedia preco sa do tejto technologie tak hrnu... aj ked samozrejme su tu aj ine alternativne technologie blizkej buducnosti, ale o tom sa teraz nebavme.
Kazda z technologii ma svoje plusy a minusy... ale prosim vas argumenty ze cierna sa nezobrazuje cierna, pohbyb je rozmazany a kontrast je ovela nizsii uz u najnovsich LCD neobstoja, takze pokial chcete argumentovat... hovorte o konkretnych technologiach... a nezovseobecnujte... a to iste plati aj pre plazmy...
Dohodnime sa uz konecne ze tieto hadky nemaju vyznam... nech si kazdy kupi to co chce... ale hlavne nech si najskor poriadne pozrie konkretny model, ktory chce.
Tu este jeden link, co som sem daval uz vcera...
http://www.svethardware.cz/art_doc-7ADD ... A4AC4.html

Su to sice LCD monitory k PC...ale aspon pre nazornost ake typy LCD panelov sa pouzivaju...aby bolo jasne akym vyvojom si LCD panely presli.
A to este nehovorim o elektronike...pretoze nie vsetko zalezi len od LCD... ale aj od elektroniky a systemu podsvietenia.

Takze co som chcel tym vsetkym povedat: Zastavme to zovseobecnovanie technologii a hovorme o konkretnych LCD a Plazmach.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 15:52

Ona se pochopitelně barva vyplé obrazovky podílí na kontrastu, ale měří se to ve tmě. To, že vyplé LCD je obvykle o něco tmavší je ten důvod, proč se někdy zdá kontrastnějščí LCD, i když má papírově kontrast nižší.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 15:54

POiNTER: Ten článek se netýká jen PC monitorů, ale LCD panelů obecně.
Jinak tedy nevim, LG L1730 je TN panel a mam tam bod, kde nesvítí červená...
Naposledy upravil KillerZero dne 10. 9. 2006 15:58, celkově upraveno 1
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 9. 2006 15:55

KillerZero píše:POiNTER: Ten článek se netýká jen PC monitorů, ale LCD panelů obecně.b/quote]
To ano...akurat ze neviem ktore konkretne panely jednotlive znacky pouzivaju v konkretnych modeloch... pri PC monitoroch sa to da zistit jednoduchsie :)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 15:59

Když trochu hledáš, tak se to dá zjistit většinou i u TV.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 9. 2006 16:05

KillerZero píše:Když trochu hledáš, tak se to dá zjistit většinou i u TV. /quote]
Ak by si mal nejake zaujimave linky (nieco ako ta ruska stranka s LCD monitormy co som tu dal vcera), tak posli... je pravda ze som po tom ani moc nepatral... musim popozerat
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 16:31

Nemam, prostě google.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod james11 10. 9. 2006 16:32

toto by ti nestačilo?? :lol:
Obrázek
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 10. 9. 2006 16:53

james: to sis asi splet téma ne?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macabe 10. 9. 2006 17:49

hmm tak jsem si objednal ten panasonic zda se mi i peknejsi po designove strance a doufam ze obraz bude super co jineho uz mi ted zbyva nez jen doufat :))
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 10. 9. 2006 18:06

macabe píše:hmm tak jsem si objednal ten panasonic zda se mi i peknejsi po designove strance a doufam ze obraz bude super co jineho uz mi ted zbyva nez jen doufat :))


No prave som cital na jednom nemeckom fore, ze ten panasonic vyzera nazivo horsie ako v reale. Co sa tyka kvality a stability pouziteho materialu, atd. Ale je to iba jeden nazor.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 9. 2006 20:04

Andrej_B píše:
macabe píše:hmm tak jsem si objednal ten panasonic zda se mi i peknejsi po designove strance a doufam ze obraz bude super co jineho uz mi ted zbyva nez jen doufat :))


No prave som cital na jednom nemeckom fore, ze ten panasonic vyzera nazivo horsie ako v reale. Co sa tyka kvality a stability pouziteho materialu, atd. Ale je to iba jeden nazor.


Macabe, gratuluji . Budete spokojen. Doufám, že se podělíte o své zážitky a dojmy.

Andrej, Co je to " Naživo horšie ako v reale" . Nepopíráte se náhodou? Už by jste měl s těmi bláboly opravdu přestat. Otravovat dokáže každý. Ale otravovat s výmysly, to je od Vás opravdu odvaz!
vlasta
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků