Plazma Panasonic nebo LCD Sony ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jozef035 30. 3. 2007 06:59

40" nie je málo, ako monitor je to až moc :D. Pozri si to v obchode. Uvidíš že ten rozdiel nepoznáš ak tam bude HD signál a keď tam bude SD tak to poznáš že je horší. Ja som to porovnával na sony, tuším 46". Jeden HD ready, druhý full HD.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 30. 3. 2007 07:53

Jde taky o to, co tam vlastně plánuješ pouštět. Pokud hlavní náplň bude PC nebo PS3, tak potom ano - připlať si klidně 50.000,- Kč za fullHD.
Ale pokud se zároveň ptáš, jak na tom bude vypadat analogový signál - což zjevně znamená, že ještě nemáš ani digitální signál, natož HD pro běžné každodenní sledování, potom mi ta investice připadá celkem zbytečná - TV morálně zastará za 4-5 let a Ty budeš obklopen známýma s 70" ultraHD TV a půjdeš stejně kupovat novou.. :wink:

Sám si odpověz, jak často si dnes pouštíš DVD nebo film z počítače a jak často si za 2-3 roky pustíš fullHD film z Bluray nebo PC - pokud tedy bude tak rychle větší výběr filmů ve fullHD?

Pokud jde o HD vysílání běžných stanic, tak jak v Americe, tak v Evropě se zatím vysílá v 1080i a to se rozhodně tak rychle (během 4-5 let) nezmění - 1080p vyžaduje proti tomu podstatně větší datový tok, který nikdo není ochotný platit..

Tohle neber jako že bych Tě chtěl od nákupu fullHD TV snad zrazovat - pouze upozorňuju na některé detaily - nakonec jsou to Tvoje peníze, Tvoje volba a Ty musíš vědět jestli tu fullHD TV využiješ a na co.. :wink:

PS: FullHD TV rozhodně nebude mít problémy s analogem, jak tu někdo psal - maximálně možná nebude mít analogový tuner.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotr je lotr 30. 3. 2007 08:26

I když pravda, to jsem nebral v potaz, "herní konzole" i když přízvisko herní už začíná být u konzlí tzv. třetí generace pasé, jelikož už jsou to stroje s ůctyhodným výkonem za slušnou cenu s HD DVD a nebo Blue Ray mechanikou z aslušnou cenu a na to by se vyplatilo mít Full HD televizi... Ale zatím tito formáty nejsou zas tak rozšířené ale myslím že do roka do dvou budou a DVD možná bude v propadlišti dějin kdo ví.. Ale opravdu si myslím že mi tady v ČR jsme malinko řekl bych "100 let za opicema" a tito tito technické vymoženosti, ještě moc neuplatníme... A proto se mi zdá že by bylo lepší si počkat, koupit si nějakou HD Ready plasmu a nebo LCD za třetinovou cenu. Myslím tu brzo bude na výběr z více technologií jako je třeba OLED, nebo laser...
fotr je lotr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 30. 3. 2007 09:40

Tiez som si povodne chcel kupit iba full HD. Ale dam za TV 80 litrov a o 2-3 roky budu aj tak lepsie a za 1/3 sumu? Nakoniec si si teraz kupil HD ready plazmu za 35 a o 2-3 roky si kupit nieco nove za podobnu sumu (mozno lacnejsie) a na 100% lepsie. Aj tak sa jedna o spotrebny tovar, uz to nie je ako za komancov :)
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fotr je lotr 30. 3. 2007 10:02

Tak tak, je jiná doba, host vyhazuje vrchního :lol: Je to tak v dnešní stadiu vývoje,vše jde strašně rychle dopředu a za chvíly budou stát full HD tv to co dneska HD Ready, je to vše samozřejmě otázka nabídky a poptávky, konkurence atd... Uvidíme čo nám čas přinese :D
fotr je lotr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milosch 30. 3. 2007 10:21

Nuž je to celkom slušný chaos, teda tá záplava skratiek a nezrozumitelných výrazov. Niečo ako Sládkove : " PVC na WC" .
Normálny (pre niekoho iste nevzdelaný !) smrtelník si po prečítaní tohto fóra nekúpi nič alebo čokoľvek . Teda, ak chce nájde si tu odpoveď akú potrebuje.
Tiež som tak dopadol, mám asi mesiac LCD samsung 32" a DVD Filipsa s HDD . Ako to okomentovať ? Nuž DVD pri porovnaní s videom je super. .Ja som nechcel zázraky ani od toho videa. A čo sa týka telky , nuž mal som pred tým sony 72cm (klasiku) a porovnávať v tej dobe kúpený TV za 150 000,- (dostal som ho lacnejšie - poškodený obal) so súčasným LCD za 29 000,- je fakt zavádzajúce . Dôležitý je fakt ,že som spokojný. (Teda zatiaľ!)

Ešte jeden detail : Niekto tu spomenul kvalitu obrazu v záv. od kvality nahrávky a to môžem potvrdiť . Teda stále som pri TV vysielaní. Napr.: halmark cez Digi Tv , nové filmy či seriály - super obraz ale staré (možno aj viac násobné kópie ) sú strašné a LCD nevie čo s tým. Je to vidieť aj v predajniach ,ak sa s tým nepohrajú predavači a nenastavia ako treba, skôr odradia zákazníka .

V každom prípade film na DVD je v LCD super. Plazmu nesúdim tú nemám.
milosch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotr je lotr 30. 3. 2007 10:33

No já mám paníka, jsem sehnal za dobře a je to bomba obraz i z analog vysílán TV, jsem maximálně spokojen :D ALe můžu říct že staré černobílé filmy dvacátá a třicátá léta to je něco to je vidět že se ta televize s tím přepočítáváním dostává zabrat ....
fotr je lotr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hermanson 31. 3. 2007 21:39

Muze nekdo kdo ma toho Panasonica PV60EH/jedno jestli 37 nebo 42/sdelit jak k te plazme jde pripojit pc pres d-sub.Nastavim na pc rozliseni 1366*768 a tv to prepocita s tim,ze pomer stran zustane nezmenen nebo nastavim 1024*768 a obraz bude roztazeny.Nejde mi o vzhled windows,jde mi o vyuziti pc jako dvd prehravace a s roztazenym obrazem by to byl asi problem.V pdf navodu k teto tv je na jednom miste zminka o moznosti pouziti vstupniho rozliseni 1366*768,ale na jinem miste v tabulce neni mezi signaly ktere lze z pc zobrazit.Tak tedy nevim.
hermanson
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků