Váš názor na Philips 37PF9731D

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2006 08:36

Zdravim a rovnou se chci zeptat, jestli nekdo nema zkušenost s touto super LCD televizí.
Uvažuji o její koupi, ale spíš by mě zajímal Váš názor.

Díky

//Mývalice: Upraven název. Tipy, jak napsat správný titulek
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 26. 11. 2006 11:14

Ja s nou mam skusenosti... ocenenie High-End LCD TV pre rok 2006/2007 hovori za vsetko. Je to nadupana telka ale najde sa aj par minusov.
Jednym z nich je panel... pri pozerani z vacsieho uhla ma trochu prepalene farby... pri pozerani priamo je vsak obraz super. Ale napr. 42PF9831D sice nema FullHD ale ma lepsie pozorovacie uhly... a osobne sa mi zda obraz trochu lepsi... pretoze rozdiel medzi FullHD pri 37palcoch prilis neuvidis. Ale zase Ambilight 3 je ovela vyraznejsii ako Ambilight 4 pri 42PF9831D.
Dalsim minusom je ze koluju aj chybne verzie (prve kusy), ktore zle zobrazuju obrazky z multimedialneho pripojenia (USB, Citacka)- su zuzene a posunute do stredu obrazovky. A tiez chybne zobrazuju nahlady obrazkov.
Posledny minus je ze do toho nedostanes 1080p signal, len 1080i. (Ale to plati pre vacsinu sucasnych "FullHD" LCD)

Vsetko ostatne su len plusy... dostanes z toho vazne super obraz...
Clear LCD = 3ms cas odozvy
Digital Natural Motion = obraz bez sekania
Ambilight 3 = nadherne podsvietenie... v noci je to proste super
PixelPlus 3HD = vylepsenie obrazu
MPEG Artefact redukcia = redukuje do urcitej miery artefakty MPEG
DVBT tuner = pracuje sucasne s analogovym
multimedialna podpora = USB+Citacka kariet+ethernet
pohodlne ovladanie a nastavenie vsetkych funkcii
atd

Proste top High End LCD TV. :-)

Keby boli nejake otazky, sem s nimi...

//Mývalice: Nepoužívej citaci, když reaguješ na předcházející příspěvek. Je to zbytečné. Jak citovat příspěvky, na které reagujete
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2006 11:35

Díky moc za rychlou odpověď. Ten PHILIPS 42PF9831D je ale zase s cenou někde jinde :(
Jinak s tím Full HD - u televize je napsáno 1920x1080p, jakto že tedy umí jen 1080i?
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 26. 11. 2006 11:55

[quote="Džanek";Díky moc za rychlou odpověď. Ten PHILIPS 42PF9831D je ale zase s cenou někde jinde :(
Jinak s tím Full HD - u televize je napsáno 1920x1080p, jakto že tedy umí jen 1080i?n/quote]Ano 42PF9831D je cenov vyssie... v podstate je to najdrahsi LCD Philips.

Panel je FullHD... to znamena ze ked privedies signal 1920x1080i hned po stupe sa prekonvertuje do 1920x1080p - vykonaju sa vsetky potrebne upravy obrazu a nasledne sa zobrazi na displeji ako progresivny. Ale samozrejme neni to nativne progresivny signal. Ale toto je normalne skoro u vsetkych terajsich full HD lcd... pokial nemas novy standart HDMI (dual link - myslim ze veriza 1.3) tak tam nemas ako dostat 1080p. Vetsina firiem pouziva pojem Full HD skor ako marketingovy trik. Aj tak rozdiel vidno az pri vacsich uhloprieckach - viac ako 50palcov. (samozrejme ak do toho nepustas len staticky obraz)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2006 12:51

Jak je to prosim te u teto TV, kdyz do ni pustim nizsi rozliseni napr. 640x480? Cetl jsem, ze to na LCD vypada spatne. Tim se dostavam i k reprodukci analogoveho TV signalu. Kdyz jsem byl v prodejne, kde bylo u tohoto LCD pusteno vic ruznych LCD. Tak tato mela jednoznacne nejlepsi obraz. Ovsem signal byl privaden z DVD.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 26. 11. 2006 13:43

[quote="Džanek";Jak je to prosim te u teto TV, kdyz do ni pustim nizsi rozliseni napr. 640x480? Cetl jsem, ze to na LCD vypada spatne. Tim se dostavam i k reprodukci analogoveho TV signalu. Kdyz jsem byl v prodejne, kde bylo u tohoto LCD pusteno vic ruznych LCD. Tak tato mela jednoznacne nejlepsi obraz. Ovsem signal byl privaden z DVD.[/quote]No DVD ma 576 riadkov... obraz je dost dobry (samozrejme neni to HD) - v porovnani s konkurenciou vidno pri DVD najme ako funguje DNM. ...co sa tyka analogu - mozem potvrdit ze v porovnani s konkurenciou asi najlepsi - ale taktiez sa to s HD neda porovnat :) . No poviem to asi tak... tento televizor je sice dost drahy na 37" palcov... ale za tu cenu kupujes to najlepsie co sa da v danej triede zohnat.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2006 13:49

Je pravda, ze cena je ,,zatim,, přemrštěná. Je případně nějaká alternativa přinejmenším ve stejné kvalitě, ale za menší peníz?
Pořád, ale u mě tato LCD vyhrává.
Džanek
Junior

Odeslat příspěvekod Andrej_B 26. 11. 2006 14:21

Pozri sa aj na tento:
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=58335
Niekde som cital ze Samsung uz vyriesil problem s 1080p(tiez sa to nezobrazovalo nativne pri tomto modeli) a teraz zobrazi 1080p nativne 1:1.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Džanek 26. 11. 2006 16:53

Dočetl jsem se, že tato LCD podporuje připojení wifi. Jak tomu mám rozumět, případně jak se to dá využít. Zajímá mě to i proto, že jsem ještě nenatrefil na TV, která by to taktéž uměla.
Džanek
Junior