Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrej_B 26. 12. 2006 03:35

vlasta píše:Podívej se na reklamní panely v trafikách nebo lékárnách. Jedou každý den několik let a nevidíš žádné opotřebení.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cermajs 26. 12. 2006 05:02

ja sem sice realne zadnou jinou TV nez LCD a CRT v chodu nevidel (krom toho ze sem probehl Elektroworld kde nejaky plazmy byly), ale mam moznost na 32" LCD (Technisat HD-Vision 32" (danke mr. Jackies) panel Samsung) sledovat prijem pres DVB-S a HD filmy posilany pres notebook a byl jsem hned na zacatku nadsenej jako "maly dite" :) proste pecka proti klasickymu analog vysilani i dvdripu na 20" crt monitoru... proti technologii plazmy nic nemam, ale pro lidicky co chteji TV vyuzit i jako monitor je volba jasna, LCD (a myslim ze takovych lidi pribejva), kdybych chtel TV jen jako TV,o plazme bych i uvazoval, ale jedine tehdy kdyz bych mel zbytecnejch 150 litru.... myslim ze palzmy a LCD ve stejny cenovy kategorii nadaji srovnavat...
cermajs
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 26. 12. 2006 19:19

ANDREJ_B: Ano v lékárnách a trafikách jsou reklamní spoty vysílány několik let na plasmách Panasonic, 42 palců a panely nemají nejmenší známky opotřebení.

Cermajs i tvůj nepravdivý názor dítěte může být na netu.

Plasma LG HD 42 palců bez ventilátorů, stojí 35 tisíc.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 26. 12. 2006 21:42

vlasta píše:ANDREJ_B: Ano v lékárnách a trafikách jsou reklamní spoty vysílány několik let na plasmách Panasonic, 42 palců a panely nemají nejmenší známky opotřebení.k/quote]

No to sa mi nezda, kedze vacsina lekarni ma viac televizorov a okrem 42'' aj 32'' a v takej velkosti sa plazmy nerobia. Pochybujem, ze by nakupovali 2 technologie. Ale budem rad, ked sa presvedcim o opaku, nabuduce sa na to opytam.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavomir 26. 12. 2006 21:53

V tomto ma vlasta pravdu, pretoze poznam minimalne styri lekarne, ktore pouzivaju plazmu od LG ako reklamny panel. Mimochodom v kosickej Optime (nakup.centrum) su roztrusene ako reklamne panely, plazmy od Samsungu. Na jednej casti bezia reklamne spoty a na niektorych bezi vysielanie TA3 a musim uznat, ze obraz je velmi pekny, najmä ked uvazime, ze su v prevadzke kazdy den.
slavomir
Junior

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 26. 12. 2006 23:59

vlasta píše:ANDREJ_B: Ano v lékárnách a trafikách jsou reklamní spoty vysílány několik let na plasmách Panasonic, 42 palců a panely nemají nejmenší známky opotřebení.

Cermajs i tvůj nepravdivý názor dítěte může být na netu.

Plasma LG HD 42 palců bez ventilátorů, stojí 35 tisíc.t/quote]

I tvoje zatvrzelost dítěte může být na netu :D To, že běží nějakých 7-12 hodin denně bez známek opotřebení je možný, v podstatě stejně dlouho ti může běžet i doma. Podle mě se to ale jenom zdá, kdybys viděl obraz z nový a takhle vyjetý, tak v tom rozdíl bude.
Ta plazma za 35k sice může mít HD, ale jaký HD? Dneska se HD značí všechno, beztak je to 1024x768(brrrr :evil:). Nesmíš bejt tak zaujatej pro jeden typ technologie. Já uznávám, že plazmy mají dobrej obraz, ale taky strašný omezení! Kvalitní plazma bude stát nejmíň třikrát tolik než kvalitní LCDčko.
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 27. 12. 2006 00:42

V první řadě musím uvést, že to , že jsi si koupil LCD je Tvůj problém a nemusíš hnát do neštěstí jiné.

A za druhé Ti musím sdělit, že i opotřebovaná plasma po dvaceti letech, bude mít lepší TV obraz, nežli nynější nová TV LCD.

K počítači pokud nezpracovávám fotografie NA VÝDĚLEK, se dá Lcd POUŽÍT.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 27. 12. 2006 01:25

A kde bereš podklady pro svoje názory? Žádný tvoje tvrzení nemá reálnej základ nebo možná mělo někdy před šesti lety! Já jsem technologii LCD hodně dlouho nevěřil a byl jsem její velkej odpůrce. A najednou v jednom měsíci vyměnim televizi i monitor za LCDčko. Proč asi? Protože jsem se o tuhle problematiku začal trochu hlouběji zajímat ;) Možná bys to moh taky zkusit...
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 27. 12. 2006 01:38

Tiger_biker666 píše:A kde bereš podklady pro svoje názory? Žádný tvoje tvrzení nemá reálnej základ nebo možná mělo někdy před šesti lety! Já jsem technologii LCD hodně dlouho nevěřil a byl jsem její velkej odpůrce. A najednou v jednom měsíci vyměnim televizi i monitor za LCDčko. Proč asi? Protože jsem se o tuhle problematiku začal trochu hlouběji zajímat ;) Možná bys to moh taky zkusit...o/quote]

Blábol nedospělého nezkušeného člověka, kterému technologie nic neříkají a nemá peníze, nemusím komentovat.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 27. 12. 2006 02:45

vlasta píše:Blábol nedospělého nezkušeného člověka, kterému technologie nic neříkají a nemá peníze, nemusím komentovat.
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod mamlas666 27. 12. 2006 03:06

Souhlasím s tím že Samsungy nemají špatný obraz....já jsem teda viděl jen ten propagační filmeček od samsungu a tam ten obraz vypadal hooooodně v pohodě!!!!Designově vypadá taky zdařile...jinak myslím že do obyč. domácností stačí úhlopříčka do 1m...nad je zvrácenost, ev. kdybych se díval na tv z víc jak 5m...tak to má opodstatnění....jinak vyhozené prašule....jenom MHO....
mamlas666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamlas666 27. 12. 2006 03:08

....v ceně....
mamlas666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swifty 27. 12. 2006 10:43

Tiger_biker666 píše:Zajímalo by mě například v čem je lepší ´42 plazma s rozlišením 1024x768 oproti ´37 LCDčku o rozlišení 1920x1080 za stejnou cenu. Normální člověk se většinou snaží najít nejlepší poměr cena/výkon.l/quote]

A normální člověk má taky rozlišovací schopnost oka jedna úhlová minuta.
Swifty
Junior

Odeslat příspěvekod mao85 27. 12. 2006 10:46

zdrawim.. prave vyberam novu tv, po tom co som si tu a aj na inych topicoch precital tak mi vyxadza lcd, som limitovany uhloprieckou max do 30".. cize realne na trhu som nasiel 26"a27"..ako uplny laik som par tyzdnov stravil na googli a dacomu som pochopil dacomu nie.. po niekolokyx vyberox som dospel k nasledovnym dvom, medzi ktorymi vyberam:
http://www.pixmania.sk/sk/sk/259210/art ... 26-66.html
http://www.pixmania.sk/sk/sk/266532/art ... 66-cm.html
..mohli by ste mi poradit, ktory? plusy/minusy
1) okrem ineho som si vsimol ze ten samsung ma len analog.tuner.. sony ma dig. ..vzhladom na rozsirovanie dig. vys. mal by som kvoli tomu TV bez dig.tun. vynexat?
2) inak okrem toho dig.tun. sa mi zda smasung vo vsetkom lepsi.. kontrast, funkcie,..
3) ako vyriesit prepojenie TV-PC, ..jeden variant dvi.. v popise vsak uvadzaju akysi pc vstup.. aky vystup potom potrebujem na kompe?..a ked tak ktory sposob skor, ten dvi/pc vstup
4) kedze tv nevysielaju vo fomate 16:9, hladam aj tv z moznostou volby formatu.. resp. nestacila by moznozst volby medzi 16:9 a 4:3
..tv bude sluzit predovsetkym na tv.. tak 60:40 v neprospech dvdciek
dik
mao85
Kolemjdoucí