Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Z 18. 12. 2006 13:58

Zdravim, tak mám k dispozici 36k +-, Chci plazmu nebo lcd, uhlopř. aspoň metr, budu to mít propojený s pc, na filmy a vobčas ňákou hru, jsou už plazmy, který se nevypalujou?? To je jediný čeho se při propojení tv pc bojím, aby se mi brzo nepo.... Mi příde k pc lepší to lcd, ale na filmy zas plazma, tože má hezčí barvy. Zatim sem našel dva kandidáty http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=68832
http://www.hifishop.cz/default.asp?PN=Price&MRK=0&MRKS=1515&CatID=47&PgID=1

Co vy na to?
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swifty 18. 12. 2006 14:09

Plazmu bych na PC fakt nedával, leda možná s šetřičem na 1 minutu a hlídat si to ve hrách (menu, HUD a tak).
Swifty
Junior

Odeslat příspěvekod Jont 18. 12. 2006 16:03

kup nějaké 80 cm LCD, to snad stačí ne ? Metrová lcd stojí tak 50 000kč.
PS4ever
Jont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzvule 18. 12. 2006 17:40

Taky řeším podobný problém. Dneska bych si asi vybral nějakou slušnou LCD 37" s dostatkem připojovacích míst. Z dvd už dneska jedou skoro všechny nové modely dobře a televizní příjem jak pozemní tak satelit a kabel mají hroznou kvalitu, takže to ani na té nejlepší tv bude bída.
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Z 18. 12. 2006 17:54

Jont píše:kup nějaké 80 cm LCD, to snad stačí ne ? Metrová lcd stojí tak 50 000kč.0/quote]


nestačí, sedačku mám vod zdi pět metrů... jinak metrová lcd stojí od 36k vejš,mrkni na tu co sem tam postoval
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzvule 18. 12. 2006 18:44

Tahle plazma se mi taky líbí, ale pozor na okno za tv. Na tom předním skle se všechno odráží - a to vypalování ? Jinak dobrá.
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 18. 12. 2006 18:46

Tu plazmu určitě ne, na připojení k PC se nehodí. Navíc má hodně malý rozlišení, i když to z 5 metrů není nejdůležitější parametr :D Ty LCDčka od SAMSUNGU nevypadají špatně, ale údajně všechny mají trochu narůžovělý odstíny barev, chtělo by to omrknout v provozu.
Já mám teď novou ´37 XORO s full HD, která se do tvý ceny vejde, ale u nás je zatim k dispozici právě jenom ta ´37(94cm). Jinak u mě stoprocentní spokojenost, kdyby ses náhodou rozhodnul šoupnout sedačku blíž k TV, tak ať víš z čeho vybírat :wink: :D
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod zander111 18. 12. 2006 18:48

Mám podobný problém. Najskôr som bol rozhodnutý pre LCD Samsung 95cm s funkciou DNIe za cca 40.000,-Sk Po návšteve stránok spomínanej firmy som sa dozvedel že novovyrábané plazmové obrazovky majú životnosť až 60.000 hodín ! ..... Čo pri priemernej dennej sledovanosti 6 hod je zhruba 27 rokov! Čož je naozaj slušné a dovolím si tvrdiť že aj naddimenzované, veď kto by čumákoval na jednu telku takú dobu? .... Danú skutočnosť mi potvrdili aj viacerí predajcovia a tak sa moje sympatie pomaly nakláňajú na stranu plazmy. Statické obrázky su jednoznačne lepšie u LCD, u filmov je to na zváženie. Pri 8ms odozve je už aj u LCD dynamický obraz OK ale plazma ponúka za stejnú cenu väčšiu uhlopriečku. Takže, je to na vás čomu dáte prednosť.
zander111
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 18. 12. 2006 19:30

Kup plasmu HD LG bez ventilátorů a bez odrazů. Vyprdni se na Ty rádoby chytrolíni s LCD mazanicemi.
LG Plasma Má dostatečné rozlišení a při 42 palcích stojí 35 tisíc a pro běžné potřeby s stačí s výhledem deseti let dopředu. http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=54830

Plasma se nevypaluje, mají to ošetřeno u nových plasem hardwarově i softwarově.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 18. 12. 2006 21:36

Do deseti let dopředu? S rozlišením 1024x768, který nezobrazí ani poloviční HD? To jsou šmejdy, výběhový modely... Taky jsem chtěl plazmu, ale pak jsem se o problematiku začal zajímat víc a došlo mi, že LCDčko s rozlišením 1920x1080 má s výhledem do budoucna rozhodně delší trvanlivost. Analogovej signál na něm vypadá výborně, DVB-S pokud běží s vyšším bitrate taky, DVD a HD je naprosto skvělý. Žádnou mazanici jsem nezaznamenal, pokud nepočítám některý český programy v DVB-S. V čem teda bude plazma s minirozlišením a obrovskými mezerami mezi pixely lepší?
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 18. 12. 2006 21:54

Tiger_biker666 píše:Do deseti let dopředu? S rozlišením 1024x768, který nezobrazí ani poloviční HD? To jsou šmejdy, výběhový modely... Taky jsem chtěl plazmu, ale pak jsem se o problematiku začal zajímat víc a došlo mi, že LCDčko s rozlišením 1920x1080 má s výhledem do budoucna rozhodně delší trvanlivost. Analogovej signál na něm vypadá výborně, DVB-S pokud běží s vyšším bitrate taky, DVD a HD je naprosto skvělý. Žádnou mazanici jsem nezaznamenal, pokud nepočítám některý český programy v DVB-S. V čem teda bude plazma s minirozlišením a obrovskými mezerami mezi pixely lepší?l/quote]


Trochu si se unáhlil. Ať bude mít TV LCD rozlišení jakékoliv, tak obraz bude mít obrysovou neostrost , nebude kreslit detaily a nebude mít věrné barvy. Je to dáno principem fungování LCD. Tak se uklidni. A těch bodů v rozlišení je až až. 750 P je také standard HD.
To vysílání a záznamy jsou stejně stejně ubohé. Vsadím se, že tady do dvaceti let nebude stálé vysílání běžných programů v kvalitě jak Ty říkáš, Full. Dobré je DVD Xoro, , které jsi tak dobře popsal. To pak obraz na plasmě je nádhera.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterivap 18. 12. 2006 22:11

Tiger_biker666 píše:Do deseti let dopředu? S rozlišením 1024x768, který nezobrazí ani poloviční HD? To jsou šmejdy, výběhový modely... Taky jsem chtěl plazmu, ale pak jsem se o problematiku začal zajímat víc a došlo mi, že LCDčko s rozlišením 1920x1080 má s výhledem do budoucna rozhodně delší trvanlivost. Analogovej signál na něm vypadá výborně, DVB-S pokud běží s vyšším bitrate taky, DVD a HD je naprosto skvělý. Žádnou mazanici jsem nezaznamenal, pokud nepočítám některý český programy v DVB-S. V čem teda bude plazma s minirozlišením a obrovskými mezerami mezi pixely lepší?l/quote]


:-B :-B to je velmi zajímavá úvaha, fakt jo. Ale bohužel - netrefa. Ale vzhledem k tomu, že se to tu pěkně rozjíždí, tak se raději plést nebudu. LCD-tedy ta, která jsou teď na trhu-tak to teda asi ne.
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod Swifty 18. 12. 2006 22:28

Jen tak mimochodem, 1024*768 je na hranici rozlišitelnosti pixelů na cca 3m při 42" úhlopříčce, takže jestli na tu TV nehodláš koukat z metru, tak ti Full HD moc nepomůže.
Swifty
Junior

Odeslat příspěvekod palics 18. 12. 2006 22:53

LCD SAMSUNGA NEBRAT !!! sam sem majitelem,a obraz je fakt hroznej,a to mam kabelovku,nedovedu si predstavit,ze bych na ni mel STAcko
palics
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 19. 12. 2006 00:11

zander111 píše: Po návšteve stránok spomínanej firmy som sa dozvedel že novovyrábané plazmové obrazovky majú životnosť až 60.000 hodín ! ..... d/quote]
Treba si precitat aj poznamky pod ciarou... po 60 000 hodinach bude jas 50% oproti hodnote jasu aky mala plazma na zaciatku. Tym nechcem plazmu degradovat, pretoze aj tak je to slusny vykon, len som to chcel upresnit :wink: (samozrejme zalezi to aj od toho, co sa do toho pusta pocas zivota plazmy...ci viac tmave alebo svetle sceny)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků