Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 15:21

Jozef035 píše:
za tu cenu co sem psal seženu fullhd lcd jo? jakej to bude mít obraz?z/quote]
Za 35 Kč to zoženieš ale 37" lcd s full HD je strašne málo, a keď sú tak stoja cca. dvojnásobok. Sprav si sám názor prečo je to tak a či za tie peniaze využiješ to vysoké rozlíšenie alebo potrebuješ mať radšej krajší obraz na sledovanie TV.b/quote]


Ja nevim, ale co mas furt proti tomu Xoru a porovnavas to s jinyma, drazsima? To ze je ta TV levna neznamena na 100%, ze je spatna, ale mi prijde, ze ty to tak vidis. Spise bych rekl, ze konzumni znacky jako Philips, LG, SONY jsou predrazene.

Mohl by se vyjadrit nekdo, kdo tu TV ma a je to.
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 19:02

Nemám proti nej nič. Ale je to len "chyták" na rozlíšenie. Za porovnateľnú cenu kúpiš 37" lcd ktoré má 1/2 rozlíšenie a podstatne lepší obraz. Ak to zrovna nepotrebuješ namiesto monitora tak to nie je dobrá voľba. Aj keď niekomu to pripadá podstatné aké to má rozlíšenie. Nebuďte naivní že Philips a ostatné značky si dávajú priplatiť 100 % len na značku. Neviem čo je Xoro za značku ale pochybujem že venujú toľko vývoju ako Sony, Philips a pod. Typoval by som to na firmu ktorá kupuje niekde "v Číne" lacné výbehové komponenty a predáva to pod značkou Xoro. Takých firiem je veľa. Notebooky, tv, dvd atď. Dokonca aj na Slovensku aj v Čechách. Pri lcd ide vývoj tak rýchlo dopredu že nový model je kvalitou obrazu niekde úplne inde ako ročný. Ten obrovský cenový rozdiel sa niekde prejaviť musí. To si buď istý. Full HD rozlíšenie je tá posledná vec čo pri 37" lcd potrebuješ. Aj keď na papieri to vyzerá dobre. Pozri si to niekde v predajni a uvidíš rozdiel.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 19:07

Práve som si bol v predajni pozrieť HD signál na Plazme a na LCD. Z väčšej vzdialenosti absolútne bez rozdielu. Z 0,5 m bolo akurát na plazme vidieť mriežku.
Hrali sme sa vyše hodinu s nastaveniami tv. Aj na LCD sa dali nastaviť reálne farby a neboli také žiarivé. V niektorých scénach bolo subjektívne lepšie lcd, niekedy plazma. Problém lcd bolo akurát to že nedokáže zobraziť plynulé prechody farieb. Tam bol rozdiel veľký, aj keď je pravda že pri bežnom tv takých scén nie je moc. Npr. zvírený prach z rôznou intezitou a odtieňom jednej farby zobrazí "skokovo". Údajne to je problém všetkých lcd. Čo sme nedokázali odstrániť bola rozmazaná tráva na lcd. Boli to zábery zvierat zo savany a tráva bola evidentne machuľovatejšia na lcd. Dvôvod nepoznám. Zistil som že zásadný vplyv na kvalitu obrazu majú jas a kontrast. Keď sme ho stiahli na normálnu úroveň tak farby neboli tak prehnane sýte, obraz bol moc podobný plazme a vtmavých scénach zmyzlo "zrno" ktorého tam bolo predtým dosť. Oproti plazme bol obraz jasnejší, akurát v tmavých scénach sa už strácali detaily a boli moc čierne. Obraz bol "hladší". To je problém lcd že nemá takú hĺbku obrazu a plazmy že na svetle nemá taký jasný obraz. Keď sme nastavili na plazme dynamický kontrast, obraz bol aj na svetle podobný lcd, biela bola žiarivá, ale ojavilo sa tam zrno a tmavé scény boli vyblednuté. Treba sa poriadne pohrať s nastavením. Ale potvrdilo sa mi to že tak ako býva väčšinou nastavený obraz v predajniach na lcd, doma je to nepozerateľné. Aj keď na prvý pohľad to vyzerá pre niekoho dobre. Predavača som musel upozorniť ja na vady obrazu. Až potom uznal že ten na prvý pohľad úžasný obraz nebol taký úžasný. Celkovo bola plazma v určitých detailoch lepšia ale rozdiely by boli podľa mňa doma pozorovateľné len pri veľkej snahe. V podstate najväčší problém bol v cene. Tie lepšie Lcd boli drahšie o 15 - 20 tis.
Porovnávali sme aj 46" LCD Sony, jedno Full Hd, druhé 1/2 a Panasonic 50". Dovolím si tvrdiť že tu mala plazma viac navrch. Npr. tráva bola evidentne rozmazanejšia. Aj keď zase boli scény kde malo lcd krajší obraz. Čo ma najviac prekvapilo bolo že najzrnitejší obraz malo lcd Sony s full HD. Bolo to reklamné DVD, nie full HD. To tam nešlo pustiť, ale tam by Sony istotne bolo najlepšie. Vychádza mi z toho že full HD má význam len pri väčších uhlopriečkach a hlavne vtedy ak často HD video sledujete. Normálne DVD je skôr horšie. Aspoň pri lcd. Full HD plazmu tam samozrejme nemali. A potvrdilo sa mi že rozdiel medzi drahším lcd a plazmou je minimálny. Podľa všetkého je pravda že plazma je na tom lepšie v tme a lcd na svetle. Keď klesnú ceny lcd na cenu plaziem, tak ako jediné kritérium by som bral to či pozerám tv cez deň alebo večer. Prípadne teraz či si priplatím 20 tis. a budem tv využívať namiesto monitora alebo nie.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 11. 1. 2007 19:49

Jozef035 píše:Podľa všetkého je pravda že plazma je na tom lepšie v tme a lcd na svetle. Keď klesnú ceny lcd na cenu plaziem, tak ako jediné kritérium by som bral to či pozerám tv cez deň alebo večer. Prípadne teraz či si priplatím 20 tis. a budem tv využívať namiesto monitora alebo nie.m/quote]


Ano, to iste tvrdim aj ja. Kvalitne LCD je krajsie cez den, plazma zasa po tme.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 11. 1. 2007 20:22

Jozef035 píše:Nemám proti nej nič. Ale je to len "chyták" na rozlíšenie. Za porovnateľnú cenu kúpiš 37" lcd ktoré má 1/2 rozlíšenie a podstatne lepší obraz. Ak to zrovna nepotrebuješ namiesto monitora tak to nie je dobrá voľba. Aj keď niekomu to pripadá podstatné aké to má rozlíšenie. Nebuďte naivní že Philips a ostatné značky si dávajú priplatiť 100 % len na značku. Neviem čo je Xoro za značku ale pochybujem že venujú toľko vývoju ako Sony, Philips a pod. Typoval by som to na firmu ktorá kupuje niekde "v Číne" lacné výbehové komponenty a predáva to pod značkou Xoro. Takých firiem je veľa. Notebooky, tv, dvd atď. Dokonca aj na Slovensku aj v Čechách. Pri lcd ide vývoj tak rýchlo dopredu že nový model je kvalitou obrazu niekde úplne inde ako ročný. Ten obrovský cenový rozdiel sa niekde prejaviť musí. To si buď istý. Full HD rozlíšenie je tá posledná vec čo pri 37" lcd potrebuješ. Aj keď na papieri to vyzerá dobre. Pozri si to niekde v predajni a uvidíš rozdiel. /quote]

Viděl jsi ji v provozu?????????????????????????
Tohle není normální pomlouvat něco co neznám. XORO je kvalitní německá značka, její výrobky jsou skvělý cenou a ve všech testech obstávají na výbornou, o tom jsem se informoval. A ohledně tý Číny: Všechny LCD panely se vyrábějí v Číně!
Jsi snob... :-/
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 20:53

No dobre. Ale potom sú snoby všetcia čo si kúpia nejakú značku. Asi bude dobrá v pomere cena/výkon. Ale neverím že konkurencia si dáva platiť za značku navyše 100 %.
PS: V Číne sa robí skoro všetko. Ale NO name značky používajú staršiu technológiu ktorá pôvodnému majiteľovi už doslúžila. Npr. V prípade lcd je to aj po 1/2 roku. Ak to niekde uvidím v predajni tak to porovnám.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 11. 1. 2007 21:12

Porovnej, určitě se to vyplatí. A proč je XORO No name? Protože není nijak moc známý? 1/2 roku to určitě u full HD není, ale ani tak by mi to nepřipadalo nijak zastaralý :D
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 1. 2007 10:07

Dr.Z píše:na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky,/quote]

Nebudu ti říkat, co si máš koupit, ale já osobně bych si koupil plazmu LG 42PC1R (aktuálně za 34500 na dno.cz). Na rozdíl od většiny zdejších mudrlantů jsem k ní zkoušel připojit PC, resp. noťas.

VGA: Pokud tam pošlete 1024x768, tak je tam mapování pixelů 1:1. Stačí jen natvrdo nastavit v přehrávači (MPlayer, VLC) aspect ratio pixelu (1.33) nebo obrazovky (16:9) a filmy jedou jedna báseň, bez ohledu na ty zlé obdélníkové pixely :-B No a pokud tam pošlete 1360x768 (to se mi v nabídce objevilo až po připojení k té plazmě), TV si to sama přepočítá na přesných 1024x768 a zobrazí tak, že nic nikde nechybí ani nepřebývá, pokud je obraz o pár pixelů horizonálně posunutý, lze to zkorigovat v menu TV. Tahle možnost se zase hodí na hraní her, a tohle rozlišení umí např. i Xbox 360.
HDMI: Nezkoušel jsem, ale oficiálně akceptuje pouze standardní HDTV rozlišení do 1080i. Na cizích fórech jsem četl, že i komp se k takovému rozlišení dá donutit, ale stejně to ta televize zobrazí s overscanem, tedy ořezané. Na připojení PC tedy rozhodně doporučuju VGA, ostatně aspoň vám pak nezabere jiné vstupy :)

Jinak jak jsem si to tu četl, tak nejrozumnější názory má asi Jozef035 a takové ... no prostě nejméně odpovídající realitě ... drnoha.

Jo a Tygře, pro mě je to Xoro taky jen chyták na HD rozlišení, nicméně neviděl jsem, nemůžu soudit. Pokud jsi s ní spokojený, buď rád a vesele nás ignoruj :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Z 12. 1. 2007 10:24

doubt píše:
Dr.Z píše:na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky,/quote]
Nebudu ti říkat, co si máš koupit, ale já osobně bych si koupil plazmu LG 42PC1R (aktuálně za 34500 na dno.cz). Na rozdíl od většiny zdejších mudrlantů jsem k ní zkoušel připojit PC, resp. noťas.

Cb]VGA:[/b] Pokud tam pošlete 1024x768, tak je tam mapování pixelů 1:1. Stačí jen natvrdo nastavit v přehrávači (MPlayer, VLC) aspect ratio pixelu (1.33) nebo obrazovky (16:9) a filmy jedou jedna báseň, bez ohledu na ty zlé obdélníkové pixely :-B No a pokud tam pošlete 1360x768 (to se mi v nabídce objevilo až po připojení k té plazmě), TV si to sama přepočítá na přesných 1024x768 a zobrazí tak, že nic nikde nechybí ani nepřebývá, pokud je obraz o pár pixelů horizonálně posunutý, lze to zkorigovat v menu TV. Tahle možnost se zase hodí na hraní her, a tohle rozlišení umí např. i Xbox 360.
/quote]


KONEČNĚ! přesně něco takovýho sem potřeboval vědět. To právě mě nejvíc zajímá,jak se ta plazma chová po připojení k pc:)
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Z 14. 1. 2007 17:41

btw. nevíde někdo kde se dá nejlevnějc koupit panasonic TH-42PV60EH ?? klidně i kamenný obchody (praha)
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 1. 2007 18:43

Nejlevnější co jsem našel je tady:

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=68832
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Z 15. 1. 2007 08:03

doubt píše:Nejlevnější co jsem našel je tady:

yurl]http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=68832[/url]


nojo taky sem zatim nic levnějšího nenašel, nejlepší by bylo ji sehnat někde třeba v datartu nebo, tak maj nákup na splátky bez navýšení většinou:)
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 15. 1. 2007 13:51

Dr.Z píše:
doubt píše:Nejlevnější co jsem našel je tady:

yurl]http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=68832[/url]


nojo taky sem zatim nic levnějšího nenašel, nejlepší by bylo ji sehnat někde třeba v datartu nebo, tak maj nákup na splátky bez navýšení většinou:)
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Z 15. 1. 2007 13:57

Andrej_B píše:
Dr.Z píše:
doubt píše:Nejlevnější co jsem našel je tady:

yurl]http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=68832[/url]


nojo taky sem zatim nic levnějšího nenašel, nejlepší by bylo ji sehnat někde třeba v datartu nebo, tak maj nákup na splátky bez navýšení většinou:)
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 15. 1. 2007 13:58

palics píše:LCD SAMSUNGA NEBRAT !!! sam sem majitelem,a obraz je fakt hroznej,a to mam kabelovku,nedovedu si predstavit,ze bych na ni mel STAcko


Nechaj ma hadat. Mas S-kovy model.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků