Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 12:25

Zajímavě se to vyvíjí. S plazmou mám zkušenosti jenom z obchodů, takže hodnotit můžu maximálně tak papírový údaje. CRT jsem měl léta, jak monitor, tak TV. Obraz na LCDTV ´94cm se mi jeví lepší než na ´55cm CRTčku, akorát český programy v DVB-S jsou pěkná mazanice. Monitor je krásně detailní, oproti CRT, se kterým jsem byl jinak spokojenej, má ještě lepší barvy. Hráč nejsem, takže nějaký rozmazání jsem nezaznamenal, u TV a DVD se neprojevuje.
Prostě mi LCD vyhovuje, koupě plazmy s nižším rozlišením mi přijde jako krok zpět, ale je to na volbě a prioritách každýho. Mně nejvíc odradilo vypalování obrazu, když třeba nechám hodinu běžet úvodní obrázek DVDčka, tak nestojím o to, abych se ho už nezbavil :D
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 13:34

Inak najlepsie LCD su aj tak Philips
Sharp je vyrobcom samotnych LCD a tieto panely su spickove... Sony ani Loewe panely nevyraba.

Sharpom som bol prekvapený. Že tam nebol Samsung ma moc neprekvapilo. Casio sú tiež asi najpredávanejšie hodinky a zďaleka nie su najlepšie. Philips tam mal jeden model. Samsung robí panely spolu so Sony ( alebo naopak ) ale na výsledný efekt má vplyv aj elektronika a ďalšie veci čo asi Sony zvláda lepšie.
zquote]Mně nejvíc odradilo vypalování obrazu, když třeba nechám hodinu běžet úvodní obrázek DVDčka, tak nestojím o to, abych se ho už nezbavil
/quote]
Hodina na vypálenie obrazu istotne nestačí. Panasonic má nejakú funkciu že po niekoľkých hodinách ak má statický obraz tak ho vypne, alebo také niečo. Čítal som to v manuály.
quote]Takze to rozmazavani bych jako klicove nebral, je to otazka zvyku, rekne vam to kazdy uzivatel LCD.

Veď práve. Človek si rýchlo zvykne. Doma nemáš dva TV vedľa seba takže nemáš čo porovnávať. Na CRT som ani nevedel že sa dajú nastavovať farby, jas, kontrast a bol som spokojný tak ako to bolo. Predpokladám že aj pri plazme ma to do mesiaca prestane baviť aby som sledoval čo ako zobrazuje.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 1. 2007 13:52

Jozef035 píše:Hodina na vypálenie obrazu istotne nestačí. Panasonic má nejakú funkciu že po niekoľkých hodinách ak má statický obraz tak ho vypne, alebo také niečo. Čítal som to v manuály. /quote]
Zalezi od modelu... hodina staci na to aby sa obraz mierne vypalil aspon do takej miery, ze sa budu dat rozpoznat obrysy predmetov z obrazku, ktory tam bol, ale zase nebude to az tak tragicke, ako ked to nechas zapnute cely den... mam skusenosti z 42PF5331 ... nastastie tato tv sa z toho vypalenia dokaze do urcitej miery spamatat... nechal som tam obraz raz bezat nechtiac cely den... dalo sa zretelne rozpoznat aky obrazok na nej bol... nastatie po 2-3dnoch staleho sledovania dynamickeho obrazu sa to stratilo... tiez ma to prekvapilo a zaroven potesilo. Odvtedy sa mi uz viackrat stalo ze sa do nej mierne vypalil obraz ale zakazdym sa postupne z toho spamata...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 14:26

Tiger_biker666 píše:Zajímavě se to vyvíjí. S plazmou mám zkušenosti jenom z obchodů, takže hodnotit můžu maximálně tak papírový údaje. CRT jsem měl léta, jak monitor, tak TV. Obraz na LCDTV ´94cm se mi jeví lepší než na ´55cm CRTčku, akorát český programy v DVB-S jsou pěkná mazanice. Monitor je krásně detailní, oproti CRT, se kterým jsem byl jinak spokojenej, má ještě lepší barvy. Hráč nejsem, takže nějaký rozmazání jsem nezaznamenal, u TV a DVD se neprojevuje.
Prostě mi LCD vyhovuje, koupě plazmy s nižším rozlišením mi přijde jako krok zpět, ale je to na volbě a prioritách každýho. Mně nejvíc odradilo vypalování obrazu, když třeba nechám hodinu běžet úvodní obrázek DVDčka, tak nestojím o to, abych se ho už nezbavil :DM/quote]


Neměl by jsi si vymýšlet, když nemáš povědomost o skutečnostech.

V první řadě, nové plasmy se nevypalují, LCD jsou barevné to ano, ale barvy jsou zářivé nereálné a k nepotřebě pro sledování TV a to , že jsi nezaznamenal rozmazání obrazu při sledování TV svědčí o tom, buď, že sleduješ vypnutou TV , nebo jsi slepý.

:-/
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 14:31

POiNTER píše:
Jozef035 píše:Hodina na vypálenie obrazu istotne nestačí. Panasonic má nejakú funkciu že po niekoľkých hodinách ak má statický obraz tak ho vypne, alebo také niečo. Čítal som to v manuály. /quote]Zalezi od modelu... hodina staci na to aby sa obraz mierne vypalil aspon do takej miery, ze sa budu dat rozpoznat obrysy predmetov z obrazku, ktory tam bol, ale zase nebude to az tak tragicke, ako ked to nechas zapnute cely den... mam skusenosti z 42PF5331 ... nastastie tato tv sa z toho vypalenia dokaze do urcitej miery spamatat... nechal som tam obraz raz bezat nechtiac cely den... dalo sa zretelne rozpoznat aky obrazok na nej bol... nastatie po 2-3dnoch staleho sledovania dynamickeho obrazu sa to stratilo... tiez ma to prekvapilo a zaroven potesilo. Odvtedy sa mi uz viackrat stalo ze sa do nej mierne vypalil obraz ale zakazdym sa postupne z toho spamata...


POZOR.!
To co popisuješ, není vypálení buněk ale jev související s provozem, který vždy sám zmizí. Myslím , že na to existuje nějaký obvod pro rychleší smazání.

:-/
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 10. 1. 2007 14:46

vlasta píše:
Tiger_biker666 píše:Zajímavě se to vyvíjí. S plazmou mám zkušenosti jenom z obchodů, takže hodnotit můžu maximálně tak papírový údaje. CRT jsem měl léta, jak monitor, tak TV. Obraz na LCDTV ´94cm se mi jeví lepší než na ´55cm CRTčku, akorát český programy v DVB-S jsou pěkná mazanice. Monitor je krásně detailní, oproti CRT, se kterým jsem byl jinak spokojenej, má ještě lepší barvy. Hráč nejsem, takže nějaký rozmazání jsem nezaznamenal, u TV a DVD se neprojevuje.
Prostě mi LCD vyhovuje, koupě plazmy s nižším rozlišením mi přijde jako krok zpět, ale je to na volbě a prioritách každýho. Mně nejvíc odradilo vypalování obrazu, když třeba nechám hodinu běžet úvodní obrázek DVDčka, tak nestojím o to, abych se ho už nezbavil :DM/quote]

Neměl by jsi si vymýšlet, když nemáš povědomost o skutečnostech.

V první řadě, nové plasmy se nevypalují, LCD jsou barevné to ano, ale barvy jsou zářivé nereálné a k nepotřebě pro sledování TV a to , že jsi nezaznamenal rozmazání obrazu při sledování TV svědčí o tom, buď, že sleduješ vypnutou TV , nebo jsi slepý.

:-/"/quote]


Proboha chlape jsi uz ubohy a trapny, jediny slepy tady jsi ty a navic jeste arogantni. Ruzne LCD maji ruzne barevne podani, staci jen vybirat podle nejakych testu. A jak uz bylo receno, rozmazavani je otazkou zvyku.
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 15:09

Drnoha. Napsal jsi nesmysl.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 15:11

Proboha chlape jsi uz ubohy a trapny, jediny slepy tady jsi ty a navic jeste arogantni. Ruzne LCD maji ruzne barevne podani, staci jen vybirat podle nejakych testu. A jak uz bylo receno, rozmazavani je otazkou zvyku.

To že to je otázka zvyku neznamená že to nie je problém. V obchode som si to na lepších lcd nevšimol. Ak je to len o zvyku a ten problém stále existuje, tak to ma prekvapuje. Potom je zbytočné sa baviť o kvalite obrazu. Zvykneš si na šedú, na rozmazaný obraz, zvykneš si na všetko.
Prečo majú v obchodoch všetky lcd také žiarivé farby keď sa dajú nastaviť aj prirodzené? To by ma naozaj zaujímalo. Skúsim v NAY požiadať predavača nech sa pohrá s nastavením.
Plazmy asi nebudú 100 % imúnne proti vypaľovaniu, lebo Panasonic v záručných podmienkach píše že vypálený obraz nie je dvôvod na reklamáciu :twisted: Tak ako vypálené pixle u lcd.
Ale funkcia proti vypáleniu obrazu sa zapína až po niekoľkých hodinách takže to nebude tragické. Deti majú cez víkend zapnutý 1/2 dňa Jetix a žiadne logo sa nevypálilo. Philips má asi starší panel alebo to bol nejaký lacnejší model.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 15:46

***60 000 hodín: 8 hodín denne počas 20 rokov - je to čas, po uplynutí
ktorého poklesne jas panela na polovicu svojej pôvodnej intenzityt/quote]

Vie mi niekto vysvetliť ako bude vyzerať plazma keď bude mať 50% jas pôvodnej intenzity? Momentálne mám v menu nastavený jas zhruba na 1/2 max. hodnoty. Neznamená to len to, že za 7 rokov, v prípade že by som mal tv zapnutý nonstop 24 hodín, budem musieť v menu nastaviť jas na 100% ?
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 16:08

Podívej se na reklamní panely v trafikách nebo lékárnách. Jedou každý den několik let a nevidíš žádné opotřebení.
Toto bolo dobre... ...to hovori za vsetko.

Vážně dobrej hlod
Já jsem zas někde čet názor chlápka, co dělá v elektru, kde ty plazmy běží třeba 2 roky skoro nonstop. Údajně se po těch pouhých 2-3 letech nedá na obraz skoro dívat /quote]

Toto by ma vážne zaujímalo. "Plazmamedia" má rozvešané plazmy Samsung už rok po celom Slovensku. Niekde bežia nonstop a stále majú pekný obraz. Prekvapujúco pekný aj na svetle. Myslel som že sú to lcd, ale píšu že sú to plazmy.
Pochybujem že má nejaké elektro pustené 2 - 3 roky stále tie isté plazmy. Načo by im boli? Kto si kúpi 3 ročný model keď už 1/2 ročný je starý. Navyše plazmy aj lcd z pred 3 rokov sú niekde úplne inde ako dnes. To je ako porovnávať auto z roku 1980 s dnešným. Ten "chlápek" bol obyčajný táraj ktorému na jeho drísty niekto skočil. Navyše aj keby si dnes vybalil nepoužitú 3 ročnú high end plazmu alebo lcd a porovnal ju s novým modelom najnižšej triedy tak by si bol istotne sklamaný kvalitou obrazu. Nemusí ani 3 roky bežať.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 10. 1. 2007 16:20

Jozef035 píše:
Proboha chlape jsi uz ubohy a trapny, jediny slepy tady jsi ty a navic jeste arogantni. Ruzne LCD maji ruzne barevne podani, staci jen vybirat podle nejakych testu. A jak uz bylo receno, rozmazavani je otazkou zvyku.

To že to je otázka zvyku neznamená že to nie je problém. V obchode som si to na lepších lcd nevšimol. Ak je to len o zvyku a ten problém stále existuje, tak to ma prekvapuje. Potom je zbytočné sa baviť o kvalite obrazu. Zvykneš si na šedú, na rozmazaný obraz, zvykneš si na všetko.
Prečo majú v obchodoch všetky lcd také žiarivé farby keď sa dajú nastaviť aj prirodzené? To by ma naozaj zaujímalo. Skúsim v NAY požiadať predavača nech sa pohrá s nastavením.
Plazmy asi nebudú 100 % imúnne proti vypaľovaniu, lebo Panasonic v záručných podmienkach píše že vypálený obraz nie je dvôvod na reklamáciu :twisted: Tak ako vypálené pixle u lcd.
Ale funkcia proti vypáleniu obrazu sa zapína až po niekoľkých hodinách takže to nebude tragické. Deti majú cez víkend zapnutý 1/2 dňa Jetix a žiadne logo sa nevypálilo. Philips má asi starší panel alebo to bol nejaký lacnejší model../quote]


Jeeeeee, nepochopeno. Cetli jste nekdo megatest 32" LCD televizi na svethardware? U nekterych spluli divne barvy, ale napr SONY za barvy pochvalili, ze je ma prirozene a pekne. Myslite, ze vsechny plasmy jsou stejne? Ani zbla, kazda muze byt jina, stejne jako CRT, stejne jako vsechno. To ze prijdete do obchodu a uvidite nejake ***** LCD s divnyma barvama a ktere maze obraz, to neznamena, ze je cela technologie spatna, je treba se divat taky jinam.

A problem je u vseho. Ok, LCD maze obraz, clovek si na to zvykne, nevnima to. Plasma ma velke nebo obdelnikove pixely, clovek si na to zvykne, nevnima to, CRT ma spatnou geometrii, clovek si na to zvykne, nevnima to. Autu rve motor, clovek si na to zvykne, nevnima to. Kazda z tech technologii ma sve klady a zapory. Pro me je jasnym kladem LCD fakt, ze za 21 000 Kc sezenu 32" s rozlisenim 1366x768, s dobrym obrazem, na LCD jsem zvykly, takze napisu s krasnym obrazem. Za ty penize plasmu nekoupim, musim priplatit dejme tomu 5000 a co dostanu? 864x480? Dekuji nechci, skoro takove rozliseni mam na PDA, nepotrebuji na to cumet pri uhlopricce pres metr.

Joo mejte 100 000 Kc a kupte si LCD misto plasmy, tak reknu ze jste blazen, v teto cenove kategorii se LCD nechyta, resp zlepseni obrazu neni u takto draheho LCD tak markantni, jako zlepseni kvality obrazu u plasmy, oproti nejake levne. Takze tak. Malo penez = LCD. Hodne penez = Plasma.
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 16:46

CRT opravdu nemá tak kvalitní reprodukci zadanýho signálu a svojí nedokonalostí maskuje chyby v obraze, čímž se zdá, že je obraz lepší. LCDčka ukazují obraz s mnohem vyšší přesností ku originálus/quote]

Kde to lcd čerpá tie "informácie" keď "originál" ich nemá? To je ten problém TV s vysokým rozlíšením. Keď dostane 560 riadkov musí ich rozdeliť medzi 1080. Takže si ich vymyslí a vznikajú tie "machlanice". Neviem prečo je s tým problém len pri pohyblivom obraze. Vysoké rozlíšenie je na bežné sledovanie tv kontraproduktívne. Pri HD zmysel má, ale pri uhlopriečkach do 1 m treba byť nalepený nosom na obrazovke aby bolo vidieť tie detaily. Takže zase je to len draho zaplatená zbytočnosť.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 17:15

Jozef035 píše:
CRT opravdu nemá tak kvalitní reprodukci zadanýho signálu a svojí nedokonalostí maskuje chyby v obraze, čímž se zdá, že je obraz lepší. LCDčka ukazují obraz s mnohem vyšší přesností ku originálus/quote]
Kde to lcd čerpá tie "informácie" keď "originál" ich nemá? To je ten problém TV s vysokým rozlíšením. Keď dostane 560 riadkov musí ich rozdeliť medzi 1080. Takže si ich vymyslí a vznikajú tie "machlanice". Neviem prečo je s tým problém len pri pohyblivom obraze. Vysoké rozlíšenie je na bežné sledovanie tv kontraproduktívne. Pri HD zmysel má, ale pri uhlopriečkach do 1 m treba byť nalepený nosom na obrazovke aby bolo vidieť tie detaily. Takže zase je to len draho zaplatená zbytočnosť. /quote]

Kde pořád vyhrabáváš moje starý příspěvky? Obrazovka CRT má možná rozlišovací schopnost 576 řádek, ale ve skutečnosti ukazuje díky nepřesný geometrii rozlišení okolo 400x300 (To mám od ODSaka Edy na fóru tvfreak, na tohle je docela kapacita, tak mu věřim :D ). V dopočítávání řádků problém nevidim, TV karta v počítači mi dopočítává už dva roky a obraz vždycky vypadal brilantně. Naopak vyšší rozlišení zjemní stávající SD, i když samozřejmě těžko bude obraz detailnější. Tímhle příspěvkem jsi stejně dost proti sobě, protože dokonce i všechny plazmy přepočítávají. Nejhorší je to u SD plazem, který musí počet řádků dokonce snížit!
Nehodlám se lepit nosem na obrazovku abych viděl detaily, ale mám krásný čtvercový pixely a jednu z nejjemnějších obrazovek, což se může příadně hodit i pro PC. Pokud mi ovšem daruješ 250k na velkou fullHD plazmu, tak si ji rád koupim a stávající LCD daruju třeba charitě. To je ale docela nesmyslnej scénář, takže nevim co se snažíš řešit :D
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 17:25

Toto
Plasma ma velke nebo obdelnikove pixely, clovek si na to zvykne, nevnima to

a toto
Když příjdu do prodejny (zkoušel jsem Datart ve FM a v Ostravě) a mají tam napojeny LCD a Plasmy, tak LCD má jasný, čistý obraz, plasma zrní jak šílená a má silně vybledlý obraz. Navíc Plasma s obdelníkovýma pixelama má opravdu poněkud divný obraz, možná by se na to dalo časem zvyknout, ale nevím.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 17:34

Kde pořád vyhrabáváš moje starý příspěvky?
Jozef035
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků