Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jirkau 20. 1. 2007 17:35

Dr.Z píše:btw: Josef035 si tu někde? - neviděls na živo tudle: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=583393/quote]


Viděl jsem naživo menšího bratříčka v Datartu http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-t ... 37S71.html a není špatná, podle mně patří mezi lepší LCD TV co tam měli
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Andrej_B 20. 1. 2007 21:00

jirkau píše:
Dr.Z píše:btw: Josef035 si tu někde? - neviděls na živo tudle: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=583393/quote]

Viděl jsem naživo menšího bratříčka v Datartu http://www.datart.cz/katalog/Plazmova-t ... 37S71.html a není špatná, podle mně patří mezi lepší LCD TV co tam měli /quote]


To je najhorsie LCD od Samsungu, takze nech kupis akekolvek ine, bude mat lepsi obraz. Ked to vyzeralo v obchode inak, je to zlym nastavenim lepsich modelov.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod arthur 20. 1. 2007 23:06

Neřekl bych že je nejhorší, byla pouze nejlevnější řadou Samsungu, ale to už taky není pravda, přidali ještě jednu řadu pod Skovou.

Navíc psal, že vypadala líp než ostatní LCD co byly na prodejně (asi jiné značky), ne že líp než dražší Samsungy.

P.S. Ano mám ji doma tak ji budu bránit, ale tohle co jsem napsal je objektivní komentář.
arthur
Junior

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 2. 2007 00:05

Koukám, že v Datartu se vyznají... Prý "plazmová televize Samsung LE37S71" 8)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 6. 2. 2007 09:11

doubt píše:Koukám, že v Datartu se vyznají... Prý "plazmová televize Samsung LE37S71" 8))/quote]


Chybička se občas vloudí :-))
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod zvejkal 6. 2. 2007 10:56

Ahojte.
Neviete niekto, ci tato plazma ma 1366*768 (zdroj: http://shop.sme.sk/produkt/SAMSUNG_PS50Q7HX#)

alebo ma 1024*768 ako uvadzaju skoro vsetky ostatne zdroje?

Vdaka za odpoved.
zvejkal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 6. 2. 2007 10:58

zvejkal píše:Ahojte.
Neviete niekto, ci tato plazma ma 1366*768 (zdroj: http://shop.sme.sk/produkt/SAMSUNG_PS50Q7HX#)

alebo ma 1024*768 ako uvadzaju skoro vsetky ostatne zdroje?

Vdaka za odpoved.

Kedze je to 50", tak som si na 90% isty, ze 1366x768. Stiahni si manual a over si to.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vose 6. 2. 2007 12:41

Jojo má to rozlišení 1366*768.


Jersey II.: Není potřeba používat citace, když odpovídáte na příspěvek nad Vámi.
Vose
Junior

Odeslat příspěvekod zvejkal 6. 2. 2007 15:02

Vdaka za odpoved...
hm ... a kupil by si to niekto domov? Mam sedacku do L-ka, a vzdialenost od televizie je od 3,5 do 5,4 metrov ....
42 palcova plazma je pre moje oci dobra tak do cca styroch metrov, potom sa mi uz tak divno pozera, 50-ka by bola lepsia, ale tie ceny ... tato 50 palcova plazma je najlacnejsia, co som nasiel (72 tisic).
zvejkal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef035 6. 2. 2007 15:18

Čo sa ti divno pozerá? Ja sa pozerám na 42" z 5,5 m a je to absolútne v pohode. 50" nie je zlé ale SD signál je už citeľne horší zblízka. Predsa len je to už dosť veľký obraz a malé rozlíšenie. Stačí keď si dáš na 42" zoom tak vidíš ako sa obraz zhorší. Ak pozeráš iba HD filmy tak to je iné samozrejme.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zvejkal 6. 2. 2007 15:30

Nie, nepozeram HD filmy ... DVD, kablovku (satro), divx.

Ja som kratkozraky, mam okuliare, aj nejake cylindricke vady ... moj subjektivy pocit je, ze z 5 metrov mi obraz na 42 palcovej plazme NEC nejako divne tahal oci. Mam ju tu v praci, tak som si to dokladne vyskusal s roznymi DVD mediami.
Hlavne dynamicke sceny, no a ... titulky mi tiez trosku pripadaju male, nez mi je prijemne....
zvejkal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef035 6. 2. 2007 15:45

No tak s tým ti neporadím :?
Možno skús inú značku. Podľa mňa oči ti nemá prečo ťahať. Možno keby to bolo LCD nastavené ako v predajni kde väčšinou doslova vyžarujú farby. Ale aj to sa dá riešiť nastavením. S titulkami fakt problém nemám. Akurát je na nich vidno keď sa pohybujú ako je zdeformovaný obraz keď ho mám roztiahnutý z formátu 4:3 na 16:9. Ak by si to videl len predajni tak by som ti poradil že doma sa ti bude zdať ten obraz väčší ako tam. Ale ak to máš vyskúšané v kancelárii tak neviem.
Ja by som si vybral iný televízor ale ten Samsung som porovnával v TPD v Bratislave s lcd LE46N71B a obraz mal krajší. Z tých dvoch sa mi to zdá lepšia voľba. Tam ich majú oba za cca. 88 tis. Sk. Každopádne tá pôvodná cena vyše 120 tis. čo je uvedená na tom odkaze platila min. pred rokom :D
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zvejkal 6. 2. 2007 15:50

Ja ohladne zraku ani radu necakam .. :) Pripustam, ze to je velmi subjektivne.
Ta cena 120 tisic, je jasne, ze to je trosku haluska.
Jo, ak by to stalo 50 tisic, tak by som to bral hned - viac do telky "investovat" nemienim. Za tie peniaze je realna ta 42 palcova - ako nie je to nic tragicke, dokazal by som to akceptovat. Ale ak by bola moznost 50 palcovej, tak preco nie ....

Velmi sa este v tychto novych technologiach neorientujem (aj ked sa snazim v poslednom case vela citat) - je to podla teba model (ten Samsung 50), ktory ma zmysel kupovat? Nie je to nejaky (napriklad) 2 rocny vybehovy model, alebo tak?
zvejkal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef035 6. 2. 2007 16:50

Výbehový je ale šunka to isto nie je. Na tej stránke stojí 71 tis., len som myslel že tých presne 139 tis. stál dosť dávno takže také zlacnenie to nie je. Ale je to super cena. Možno ak chvíľu počkáš tak ešte o niečo zlezie. Ale na 50 tis. asi ťažko.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zvejkal 6. 2. 2007 16:52

vravis, ze ho maju v TPD? Pojdem mrknut ...
zvejkal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků