Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jozef035 9. 1. 2007 23:10

Netvrdím že to je zlý TV. Len som narážal na to že cena zodpovedá kvalite. Sony alebo Philips s rovnakými parametrami nestojí min. dvojnásobok len kvôli značke. Buď si istý že kvalita (zobrazenia) pri tom tv nie je o moc ďalej ako cena.Podstatné je že si spokojný. Ja som si pred mesiacom kúpil plazmu lebo porovnateľný lcd stojí min o 20 tis. Sk viac. Myslím porovnateľný obrazom, nie funkciami. V tom je Panasonic na tom biedne. Keby som chcel viac funkcií za rovnaké peniaze tak si vyberiem LG alebo Samsung.Uznávam že v tej cenovej kategórii aj lcd vedia čiernu a rozdiely budú minimálne. Ale 200 "stĺpcov" v rozlíšení nemám šancu pri tv poznať a 40 % rozdiel v cene je dosť. Ak používaš tv namiesto monitora tak je to dobrá voľba. Ale reči ako že rozlíšenie pri 42" plazme 1024 x 756 je biedne, sú nezmysel.Práve vyšse rozlíšenie pri pozeraní z 4 - 5 m je a myslím že aj bude zbytočné.
S tými odozvami u lcd máš pravdu. Už som to spomínal že 16 ms môže byť lepšie ako 8 ms.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 9. 1. 2007 23:16

Ja mam na satelite obraz z 3-4 metrov ako DVD a LCD za 50 tis.

No veď o to ide. Tiež som sa obával že budem musieť kúpiť satelit ale tá káblovka je v pohode. Keď má lcd kvalitný signál tak istotne nerobí "mazanice" ako niekto písal.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 9. 1. 2007 23:19

Jozef035 píše: každom prípade je rozdiel v spotrebe medzi dnešnou plazmou a lcd zanedbateľný.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 08:28

Myslím že som jasne napísal že sa nájdu plazmy s vyššou spotrebou ako má Panasonic. Ale Philips robí od 220W, LG od 250W, Panasonic 261W, Pioneer 287W udávaný ako maximálny. Samsungu vie lepšie chladničky, prípadne LCD :D . Ak má jedna značka plazmy vyšší príkon a ostatné značky majú porovnateľný prípadne nižší ako LCD, znamená to že plazmy majú oproti lcd obrovskú spotrebu? Nezmysel.Tak ako že nejaké lcd 42" má príkon 110 W. Že sa v anonimných diskusiach píšu nezmysly ešte chápem. Horšie je keď to niekdo napíše do "odborného" článku.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 1. 2007 08:38

Jozef035 píše:Myslím že som jasne napísal že sa nájdu plazmy s vyššou spotrebou ako má Panasonic. Ale Philips robí od 220W, LG od 250W, Panasonic 261W, Pioneer 287W udávaný ako
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 09:09

No dobre. Ale prečo by mali mať všetky plazmy vyššiu spotrebu ako udávanú a lcd nižšiu alebo rovnakú ako udávanú? Myslím že netreba špekulovať a vychádzať z toho čo uvádza výrobca.
Ja som len reagoval na to ako ste "kameňovali" vlastu a pritom mal v tomto pravdu. Je to starý mýtus že plazmy majú vysokú spotrebu.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 1. 2007 09:26

Jozef035 píše:No dobre. Ale prečo by mali mať všetky plazmy vyššiu spotrebu ako udávanú a lcd nižšiu alebo rovnakú ako udávanú?o/quote]Nevravim ze vsetky... ale ide o to ze tym ze je pri plazme premenliva spotreba, tak kazdy vyrobca do toho pri merani pusti iny signal... samozrejme cim tmavsi, tym pre nich lepsie... neni na to nejaky standart merania... preto potom kazdemu vychadzaju rozne hodnoty. Pri LCDckach tomu tak neni... tie maju relativne stabilnu hodnotu pri hocijakom obraze. (Tiez moze dochadza k premenej spotrebe pri dimming backlight)
Ale ty sa nemas coho bat... Panasonic je v tomto dost poctivy a co som pozeral v testoch, tak dosahuje priemerne nizsie spotreby ako udava vyrobca.
Jozef035 píše:Ja som len reagoval na to ako ste "kameňovali" vlastu a pritom mal v tomto pravdu. Je to starý mýtus že plazmy majú vysokú spotrebu.t/quote]
Ale vies... na jednej strane vlastovi vadi stary mytus o spotrebe plazmy, ale na druhej strane kludne pouziva mytus o pomalych krystaloch na LCD, a podobne kraviny... ja osobne som ho nekamenoval za to co pise o plazme, ale za to co si vymysla o LCD. Ja viem aj o vyhodach plaziem a tuto technologiu nehadzem do stareho zeleza...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 1. 2007 09:44

Je jasne, ze LCD presli za poslednych par rokov vyraznym vyvojom a obrazovou kvalitatou su na tom niekolko krat lepsie ako predosle modely. Ale aspon podla mna si stale nedokazu zachovat rovnaku ostrost detailov pri dynamickych scenach (v porovnani so statickymi) a jemne sa pri nich rozmazavaju.
Sranda je v tom, ze aj ked pravdepodobne nikdy nebudem osobne spokojny s kvalitou dynamickeho obrazu na LCD TV v porovnani s plazmov, tak aj tak sa s dost velkou pravdepodobnostou stanem vlastnikom LCD TV z dovodu planovaneho sposobu vyuzivania.
Na nete si pomerne velke mnozstvo userov pochvaluje SHARP LC-42XD1E (teda ak zrovna neslo o vadny kus). Co si o nom myslite? Neviem, ci je u nas uz v predaji, na oficialnej stranke je v zozname produktov, ale v ziadnom i-obhode som ho myslim este nevidel.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 1. 2007 10:07

Krayzie píše:Ale aspon podla mna si stale nedokazu zachovat rovnaku ostrost detailov pri dynamickych scenach (v porovnani so statickymi) a jemne sa pri nich rozmazavaju.
No vies... toto neni problem len samotnej LCD, ale aj nasnimaneho obrazu - ten pri pohybe kamerou tiez nebude stopercentne ostry... samozrejme ze aj krystaly tam hraju svoju rolu ale ked som porovnaval LCD 42PF9831D a plazmu 42PF9631D pri pohyboch tak bol rozdiel minimalny, resp. bol tiez mierne maznuty aj na tej plazme...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 10:31

ale ide o to ze tym ze je pri plazme premenliva spotreba, tak kazdy vyrobca do toho pri merani pusti iny signal

To je možné. Ale LG a Pioneer udáva príkon ako maximálny. Takže by nemal byť väčši ako udáva ani pri sledovaní SP v zjazdovom lyžovaní :D . V podstate sa ale zhodneme že spotreba už nie je problém.
V ostatnom sa vlastu nezastávam. Uznávam že problém s rozmazávaním pri pohybe je pri bežnom sledovaní tv nepozorovateľný a videl som aj lcd čo vedia zobraziť čiernu. Aj keď sú to drahšie modely. Podstatné je že problém je asi riešiteľný. Matsushita plánuje postaviť najväčšiu fabriku na výrobu plazmových panelov na svete. Takže aj plazmy asi ešte majú nejakú budúcnosť pred sebou.

mquote]Na nete si pomerne velke mnozstvo userov pochvaluje SHARP LC-42XD1E

Bol som prekvapený ale údajne Sharp patrí so Sony a Loewe k špičke v LCD. U nás je to trochu zaznávaná značka. Každý si myslí že Samsung keď je naväčší tak je aj najlepší výrobca LCD.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 10:35

No vies... toto neni problem len samotnej LCD, ale aj nasnimaneho obrazu

Nesúvisí to síce s rozmazaním ale prečo majú reklamy najkrajší obraz? Je to aspoň môj subjektívny dojem že najkrajší obraz mám pri reklamách. Normálne som kvôli tomu prestal prepínať počas reklamy na iný program.
Že by to bola odpoveď na moju otázku? :lol:
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 10. 1. 2007 10:38

K tomu rozmazavani pohybu na LCD, z vlastni zkusenosti vim, ze je to otazka zvyku. Pri prechodu z CRT monitoru na 16 ms S-IPS LCD jsem taky prvni den pocitoval urcite rozmazavani obrazu, ale uz po par dnech pouzivani jsem si na to zvykl a dneska po dvou letech to nevnimam uz vubec. Takze to rozmazavani bych jako klicove nebral, je to otazka zvyku, rekne vam to kazdy uzivatel LCD.
drnoha
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 1. 2007 10:44

Jozef035: Tie reklamy som si vsimol aj ja... :) ...tiez je divne ze maju najlepsi obraz (aj ked nie vsetky)

Inak najlepsie LCD su aj tak Philips :mrgreen:
Sharp je vyrobcom samotnych LCD a tieto panely su spickove... Sony ani Loewe panely nevyraba.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrej_B 10. 1. 2007 11:39

Jozef035 píše:
No vies... toto neni problem len samotnej LCD, ale aj nasnimaneho obrazu

Nesúvisí to síce s rozmazaním ale prečo majú reklamy najkrajší obraz? Je to aspoň môj subjektívny dojem že najkrajší obraz mám pri reklamách. Normálne som kvôli tomu prestal prepínať počas reklamy na iný program.
Že by to bola odpoveď na moju otázku? :lol:u/quote]

Je to tak, mozno preto, ze reklamu su snimane aj pustane modernejsimi metodami ako VHS. Niekto totiz spominal, ze niektore televizie stale pustaju filmy cez VHS.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 10. 1. 2007 11:43

K tomu rozmazavaniu. Ked som vyberal telku, videl som vedla seba LCD a plazmu. LCD-cko bolo tusim M71. Bol tam pusteny film "I robot" a isla ta najrychlejsia scena, v tuneli, v tme, milion robotov a rychla nahanacka na aute. Teoreticky by prave tam mala byt plazma o triedu krajsia. A to bolo prave ono, nebola. Ziadne rozmazanie, ziadna zla "cierna", naopak LCD malo ostrejsi obraz, krajsie farby a bolo vidiet viac detailov. Pozeral som na to asi z 1.5 metra. Takze je mozne ze tam bolo pustene nejake HD demo.

Ale je pravda ze ta plazma bola za 60 tis. a LCD za 100 tis. Aj ked dnes sa uz da kupit na internete za 60-70 tis., takze uz aj cena sa vyrovnava.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka