Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drnoha 10. 1. 2007 17:41

Jozef035 píše:Toto
Plasma ma velke nebo obdelnikove pixely, clovek si na to zvykne, nevnima to

a toto
Když příjdu do prodejny (zkoušel jsem Datart ve FM a v Ostravě) a mají tam napojeny LCD a Plasmy, tak LCD má jasný, čistý obraz, plasma zrní jak šílená a má silně vybledlý obraz. Navíc Plasma s obdelníkovýma pixelama má opravdu poněkud divný obraz, možná by se na to dalo časem zvyknout, ale nevím.
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Peet 10. 1. 2007 18:49

Peet
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 1. 2007 19:00

Peet píše:"ľady sa pohli" ... mrknite tento clanok url]http://www.svethardware.cz/art_doc-3E9040ACA31A9612C125725F003E1A34.html[/url]

Akurat ten nadpis mi nesedi, v nadpise je 42" a v clanku iba 27". Inac dnes som uz podobny link, ale v anglictine daval do vlakna CES 2007.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 20:14

To je teprve něco, dosavadní obrazovky se můžou jít vycpat :)
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 20:49

K těm obdelníkovým pixelům, můžu mít blbý dotaz? Na LCD jde zapnout zachování poměru 4:3 a na bocích jsou černé okraje. Jak toto jako uděláte na plasmě s obdelníkovýma pixelama?
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 20:56

POiNTER píše:.Ale vies... na jednej strane vlastovi vadi stary mytus o spotrebe plazmy, ale na druhej strane kludne pouziva mytus o pomalych krystaloch na LCD, a podobne kraviny... ja osobne som ho nekamenoval za to co pise o plazme, ale za to co si vymysla o LCD. Ja viem aj o vyhodach plaziem a tuto technologiu nehadzem do stareho zeleza...[
/quote]

Pointer. Dovolím si Tě požádat, aby jsi neblbnul lidem hlavy a nebral jsi mé jméno nadarmo. Zvlášť, když tomu vůbec nerozumíš a čteš reklamní tiskoviny.

Doba překlopení krystalu je daná fyzikálními možnostmi a to 23 ms.

Výrobci ale udávají dobu překlopení pouze o 50% což by podle nich mělo stačit. A dobu překlopení neudávají v průměru, ale pouze tu dobu, která je podle typu výroby LCD pro ně papírově výhodná, tedy například z 50% na 100%, a zpět ne, protože tato doba je rychlejší a udávají potřebný čas 8 ms protože to lépe vypadá. :)
Je ale jasné, že se doba dosažení stavu do 50% 15 ms neztratí, a musí se s ní počítat a dopočítat k celkovému překlopení o 100% a také k vratnému stavu. :!:

Jsou nyní i výrobci LCD, kteří už udávají část překlopení pouze o 40 či 30 % s poukazem na to , že to stačí s ohledem na "novou " technologii(podčernění) a udávají dobu 5 či dokonce 4 ms v jednom směru :!:
To je už úplné matení zákazníka.

:roll:
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 21:09

Peet píše:"ľady sa pohli" ... mrknite tento clanok url]http://www.svethardware.cz/art_doc-3E9040ACA31A9612C125725F003E1A34.html[/url]

Článek je novoroční šprým.

Cituji: A reprodukce barev má být "větší než 100%". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 21:15

Drnoha.

Nemáš pravdu. Mluvíš z cesty. Kup si plasmu, Makru nyní stojí 24 tisíc včetně DPH, sedni si tři metry od ní, a budeš vidět, jak se Ti bude TV líbit.

Svoje domněnky opřené o povídačky hospodských žvanilů, sem netahej.

:)
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 21:45

A baví vás hádat se co je lepší? Mě to docela unavuje, každej má snad jiný priority, ne? Já chci full HD, čtvercový pixely a kompletní vybavení do budoucna. To, že obdélníkový pixely nejde z dálky rozeznat je jasný, ale někdo prostě nechce nepřesnosti. Někteří prostě dají přednost LCD, někteří plazmě, každá technologie má svoje plusy a mínusy. Já jsem dal přednost LCD, i když jsem byl zpočátku plně rozhodnutej pro plazmu. Ostatní si klidně můžou nakoupit třeba promítačky na 8mm film, ale ať všem necpou, že je to nejlepší volba. Diskuse Plazma vs. LCD vždycky totiž probíhá tak, že někdo nazve LCD sračkou a pomluví TV ostatních spokojených uživatelů a ti se je zase snaží hájit. To je blbost, vážně vás to baví???
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 21:50

vlasta píše:Drnoha.

Nemáš pravdu. Mluvíš z cesty. Kup si plasmu, Makru nyní stojí 24 tisíc včetně DPH, sedni si tři metry od ní, a budeš vidět, jak se Ti bude TV líbit.

:)"/quote]

A o SD plazmy už vůbec nikdo nestojí, maximálně lamky, jako je třeba jeden můj známej. Koupil SD plazmu asi za 40k a je spokojenej, protože tomu nerozumí. Na tyhle kousky jsem se díval v elektru a ze dvou metrů byly rozeznatelný pixely :D To je vážně prasárna...
Ale každej nechť si koupí co chce, koneckonců se svými penězi si všichni nakládejte libovolně :wink:
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 10. 1. 2007 21:52

Tigr plácá hlouposti.

Žádné čtvercové pixely neexistují. :twisted:

Vyčítal někdy někdo Sony Obdélníkové luminofory?? Ne nevyčítal.

Tak co to tady probíráte za sračky!

:lol:
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 10. 1. 2007 21:55

To, že obdélníkový pixely nejde z dálky rozeznat je jasný, ale někdo prostě nechce nepřesnosti.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrej_B 10. 1. 2007 22:00

Tiger_biker666 píše:
vlasta píše:Drnoha.

:)"/quote]
A o SD plazmy už vůbec nikdo nestojí, maximálně lamky, jako je třeba jeden můj známej. Koupil SD plazmu asi za 40k a je spokojenej, protože tomu nerozumí. Na tyhle kousky jsem se díval v elektru a ze dvou metrů byly rozeznatelný pixely :D To je vážně prasárna...
Ale každej nechť si koupí co chce, koneckonců se svými penězi si všichni nakládejte libovolně :wink:=/quote]

No aj tie najhorsie plazmy s 852x480, jeden pixel tam ma asi 1 milimeter, ja osobne som nic skarede na tom nevidel. Na bezne pozeranie TV alebo DVD ma dost pekny obraz aj take najnizsie rozlisenie. Kym som sa zacal zaujimat o cely tento teoreticky stuff, a videl som v obchode plazmu 852x480, tak sa mi ten obraz pacil. Cim viac citam o vsetkom moznom, tym viac mi vadia same hovadiny, najlepsie bude s tym prestat, lebo potom si namiesto deja filmu vsimam ciernu farbu, kontrast a podobne hovadiny. Stare zlate casy.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tiger_biker666 10. 1. 2007 22:16

Jozef035 píše:
To, že obdélníkový pixely nejde z dálky rozeznat je jasný, ale někdo prostě nechce nepřesnosti.
BITE MY SHINY METAL ASS!
Tiger_biker666
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Z 10. 1. 2007 23:39

stejně ty lidi (rodinky) co kupojou tv třeba v datartu nemaj páru co to je pixel anebo odezva, skončej doma s tim, co jim poradil prodavač

jedině na zive.cz sou supermani, který viděj z 5ti metrů na plazmě tvar pixelu, anebo na lcd si všimnou rozmázlýho pohybu za tu desetitisícinu sekundy, kterou to celý trvalo :-B
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka