Jakou TV máte doma a jak jste s ní spokojení?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jakou TV máte doma? Pokud jich máte více, hlasujte pro tu primární.
menší než 72cm (CRT, LCD) 55 %  19%  [ 55 ]
72cm CRT 57 %  19%  [ 57 ]
82cm CRT 19 %  6%  [ 19 ]
82cm LCD 31 %  10%  [ 31 ]
82cm PLASMA 2 %  0%  [ 2 ]
94cm LCD 17 %  5%  [ 17 ]
94cm PLASMA 6 %  2%  [ 6 ]
106cm LCD 29 %  10%  [ 29 ]
106cm PLASMA 53 %  18%  [ 53 ]
větší než 106cm (LCD, PLASMA, projekční TV, projektor) 18 %  6%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 287

Odeslat příspěvekod cermajs 3. 4. 2007 09:39

cermajs: to na to koukas z pul metru jo?Smile


spis jsou to 3/4metru, ale v podstate ano. takto blizko u toho sedim kdyz kreslim v CADu, nebo obcas hraju. chvilku mi trvalo nez si oci zvykly... ted mi to prijde normalni.

filmy sleduji z letiste, ktere je asi 2metry za TV :D
kdyby nekdo chtel, tak zkusim udelat jeste nejake lepsi fotky
cermajs
Junior

Odeslat příspěvekod GEORGE43 3. 4. 2007 09:51

Hele, nechci Ti do toho kecat, ale Tys už někde viděl 82 Plazmu? :wink: :roll:
LG 42PC1RR

FORD focus II 1,6 100k
GEORGE43
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 4. 2007 10:16

GEORGE43 píše:Hele, nechci Ti do toho kecat, ale Tys už někde viděl 82 Plazmu? :wink: :roll:-/quote]


ty se teď už nevyráběj, ale někdo ji doma mít může :)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 3. 4. 2007 12:06

Ja mam doma 2 mesice LG 42PC3RA a spokojenost. Koukam na to ze 2,5-3 metru a uzasny zazitek.

Analogovy signal zvlada hezky, mame mistni kabelovku. Je poznat, ze nekdtere kanaly jsou vysilany mene kvalitne. Na DVD a DivX je uplne super v kombinaci s prehravacem Xoro 8410, stejne jako na PC hry (vyzkouseno parkrat, planuju k tomu pridat htpc v blizke dobe).

Abych jen nechvalil, telka si jemne bruci a pokud je v zaberu hodne bile (typicky treba reklamni znelka na National Geographic) a malo zvuku, je ten brum docela rusivy. Podle vseho to souvisi s vetsim odberem energie.

Prihodim sem nejakou fotku az se dostanu domu za svetla, v noci tam neni nic videt :-)
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 4. 2007 17:59

Pro GEORGE43:
Jak už Ti potvrdil "Fuck8r", 32" plasmy se opravdu vyráběly. :wink: :roll:
A nebyly zrovna 2x levné. Sony KZ-32TS1E 290000Kč (rok 2002), nástupce KE-32TS2 pak už "pouze" 180000Kč (rok 2003). A ještě se dělal model Sony PFM-32C1.
Pro srovnání 42" KZ-42TS1E (1024x1024) tehdy stála 340000Kč a KE-42MR1 (1024x768) dokonce 420000Kč! No nekup to za ty prachy. :)
32" plasmy dělal také např. Philips - 32FD9954 a 32PF9965.
Všechny výše jmenované 32" měly rozlišení 1024x852, takže na tu dobu žádná ořezávátka.
A pak ještě třeba Hitachi. No uvidíme, jestli sem zavítá nějaký šťastný majitel 32" plasmy.

Stačilo do vyhledávače zadat plasma tv 32" / 82cm :wink:


Jinak zatím moc pěkné fotky.

pro Jersey II.: Panasonic DVD S42, že? :)
Máš před tou TV nějaký koberec pro zlepšení akustiky nebo patříš mezi milovníky ozvěn? :wink: :)

pro cermajs: Hmm, tak tomu říkám monitor k PC. :)
Mít to doma k PC jak ty, tak bych ještě sehnal volant s pedály a nějakou slušnou závodní hru (GT Legends, NFS5-Porsche...) a připadal bych si asi jak ve skutečném autě. :)
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arthur 5. 4. 2007 08:53

Mám Samsunga 37S71, jsem spokojen, krásný obraz, zvuk, krásný design, pouze ta kresba v tmavých scénách, tradiční bolístka :)

No a druhá vada, dneska už bych koupil 40S71 o pět tisíc levněji než jsem dal před vánocema za tu 37 :-)
arthur
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 9. 4. 2007 09:57

2 cermajs: Len sa chcem spytat, spominal si, ze to mas prepojene cez VGA a zaujimalo by ma, ci funguje 1:1 pixel mapping cez HDMI? Lebo bol vydany firmware, ktory do menu pri HDMI pridaval polozku JUST SCAN, ale mam taky pocit, ze to nakoniec SAMSUNG stiahol a poskytuje to len na poziadanie (aspon v Anglicku).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 4. 2007 13:37

vanDave píše:pro Jersey II.: Panasonic DVD S42, že? :)
Máš před tou TV nějaký koberec pro zlepšení akustiky nebo patříš mezi milovníky ozvěn? :wink: :)


Ano ano, je to Panasonic DVD S42, nejlevnější DVD přehrávač, který má podle mě cenu koupit.. Jinak já nejsem moc fanda videa, je raději poslouchám hudbu - ne samozřejmě na to, co je na obrázku :wink: .. Akustika místnosti je velmi špatná, žádný koberec, naproti je alespoň sedací souprava. Vzhledem k tomu, že je ale repro na zemi a blízko zdi (zadní bassreflex), dovedeš si asi představit, jak to vypadá. Každopádně když koukám na nějaký film, tak jedině přes sluchátka :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cermajs 9. 4. 2007 14:59

Krayzie píše:2 cermajs: Len sa chcem spytat, spominal si, ze to mas prepojene cez VGA a zaujimalo by ma, ci funguje 1:1 pixel mapping cez HDMI? Lebo bol vydany firmware, ktory do menu pri HDMI pridaval polozku JUST SCAN, ale mam taky pocit, ze to nakoniec SAMSUNG stiahol a poskytuje to len na poziadanie (aspon v Anglicku).


1:1 funguje perfektne pres VGA a obraz je nadherny. u pripojeni DVI-HDMI vznika asi 3% overscan obrazu, zkousel jsem to.
JUST SCAN pres HDMI je dostupny po upgradu firmwaru na verzi 1009SVC, nebo 1010SVC. firmwary mam oba doma, ale sam to flashovat nebudu, protoze bych ztratil zaruku. psal jsem na Samsung na otazku ohledne upgradu fw... odkazali me jen na autorizovany servis, ani pripadne pujceni kabelu neprichazi v uvahu (jako je to v anglii) kdybys to chtel flashnout na vlastni triko a ztratit zaruku.

osobne zatim nenam duvod JUST SCAN aktivovat, k tv v budoucnu nehodlam pripojovat zadny blue-ray/hddvd player pres hdmi, ani ps3 atd. vsechno video ktere do ni poustim je z pc, pak mam jeste digi tv (a to v 1080i/p vysilat nebude jeste urcite hodne dlouho) :roll:
cermajs
Junior

Odeslat příspěvekod fales 9. 4. 2007 17:56

fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vincnetibm 10. 4. 2007 21:57

Ja mam Pioneera 507XD. Největší nářez je, když se promítá scéna z džungle - takovej Predator, to je síla. Zelená barva je ze všech nejhustší. Good by bylo, kdyby někdo založil místnost, kde by lidi fotili svoje domácí kina a dávali to tam třeba kvuli inspiraci nebo hodnocení, tady to kino co tu někdo vyfotil nevypadalo zle, ale ja mam lepší :-)
Vincnetibm
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 11. 4. 2007 16:17

Vincnetibm píše:... Good by bylo, kdyby někdo založil místnost, kde by lidi fotili svoje domácí kina a dávali to tam třeba kvuli inspiraci nebo hodnocení...c/quote]


Tak to jsi tu zcela správně.:D Viz úplný úvod tohoto threadu.:wink:
No nestyď se a udělej foto z Predátora, budeme se těšit.
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hisaak 11. 4. 2007 20:10

Sice to neni placate jako lcd a plazma, takze nejsem "in", ale zase se na to da divat. :-) Zvazoval jsem, ze koupim 32" LCD od Toshiby, ale nakonec jsem za pulku penez koupil lepsi obraz. Jsem spokojeny.

Za par let koupim jinou. To uz snad bude digital digitalem a porady v telce standardne v 16:9.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod Edguy 12. 4. 2007 07:57

Mám plazmu PANASONIC 42PV60E,mám ji 10 měsíců,obraz má super.
Jediné co mi na ní vadí,když jde víc jak 5 hodin v kuse tak dost hučí
větráky.Už bych si jí asi nekoupil,když plazmu tak jedině PIONEER!!!
Edguy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Asadi 23. 4. 2007 09:17

Ahoj, tak my mame doma cca rok 72cm Philips 29PT 9020, PP2, DNM...atd. Velka spokojnost. Pripojenie UPC Direct. Obraz ako fotka, farby sýte, skratka od CRT Tv asi viac ziadat nemozno... Ak ma niekto tuto TV urcite mi da za pravdu :D
Asadi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků