TV Samsung CW-29M024N - divne sfarbeny flek na obrazovke

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 17. 4. 2007 10:41

Dobry den. cca pred 3 tyzdnami sme si kupili TV Samsung CW-29M024N /crt, 72,50hz/. Asi po troch dnoch som si vsimol divne farby v pravej casti obrazovky. Tak som sa na to zameral a sledoval ako sa to sprava.
Na modrom podklade (ktory TV pusta ked nema TV signal) je tento flek sfarbeny do fialova /bodrova/ ale najviac ma prekvapuje to ze tento flek "pulzuje". Prejavuje sa to tym ze raz je intenzivnejsi a velky, inokedy je to vidiet slabsie a zabera aj mensiu plochu.
Najpv som si myslel ze ide o zmagnetizovanu plochu. Tento TV ma zabudovany autodegauss pri zapnuti - docital som sa v roznych forach ze pokial je to zmagnetizovane tak toto automaticke odmagnetizovanie obrazovky by mohlo pomoc a flek by mal zmiznut (samozrejme po viacnasobnom vypnuti/zapnuti - Tak som to skusil, asi 2 tyzdne som ho vypinal normalne tlacidlom na TV /nie cez ovladac/ a aj zo siete. Bohuzial nepomohlo.
Tak som este robil rozne pokusy - cez S-video som do TV pustal z PC rozne farby ako sa to bude spravat - najviac sa problem prejavuje na modrej - cim dlhsie je modry podklad tym intenzivnejsi ten sfarbeny flek je. Na bielej ide flek do seda /siva/, na zelenej ani cervenej som to skoro nepozoroval.
Ked to TV pustim normalny TV signal, alebo nejaky film napr. z DVD = ked dochadza k rychlej zmene fariem tak tento flek takmer zmizne - na ked do neho pustim modru, po chvili je to tam.
Mate niekto podobnu skusenost pripadne viete poradit co by som este mohol vyskusat ???
Prosim ak viete, dakujem pekne za rady.
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 17. 4. 2007 11:14

mno este by stalo za pokus to skusit odmagnetizovat zvonku, videl som aj taky nazor ze pokial je obrazovka zmagnetizovana zvonku tak ten vstavany degauss to proste nie je schopny odmagnetizovat. lenze demagnetizer nemam (nasiel som v nejakom eshope nejak za 2000kc), mno a nemam aj pajku aby som to vyskusal - ale vraj to funguje.
len dufam ze to je "iba" zmagnetizovane a nie nejaky vaznejsi problem
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hafca 17. 4. 2007 11:49

Zkusit odmagnetovat zvenčí, dělám to pistolovou pájkou BEZ smyčky. Kus od televize jí zapnu, pomalu se přibližuji a až se začnou měnit barvy na stínítku, zůstanu v té vzálenosti a kroužím okolo. Po chvílce zase pomalu pryč a ve větší vzdálenosti jí vypnu. Jestli nemáš pájku, zkus to nějakým napáječem, nebo nabíječkou od telefonu. Musí to ale mít klasické trafo. Poznáš jej podle váhy, čím těžší, tím lepší. S tím by to mohlo jít taky.
Ještě jedna věc, nemáš poblíž receiver, DVD přehrávač, nebo dokonce nějakou reprobednu?
hafca
Junior

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 17. 4. 2007 12:06

jj, dik, tak to skusim trafom, ked nepomoze tak pozhanam tu pajku. dik za radu
pobliz tv nemam nic co by mohlo sposobit zmagnetizovanie. mam tam akurat STB na IPTV, no a aj modem ale ten to snad nesposobuje. ziadne repro. mozno som to uz take kupil, ktovie ci v sklade pri tom nestali nejake hutne repro :)
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hafca 17. 4. 2007 15:36

Před tou reklamací ještě zkus dát ty věci co tam máš pryč. Mě se dělaly tyhle fleky když jsem zapnul receiver. Pravděpodobně tam byla nějaká špička při zapnutí a ta to zmagnetovala. Když sem to odmagnetoval a ten receiver byl zapnutej, tak to bylo dobrý. Jenže po jeho vypnutí a znovuzapnutí se objevilo zas, musel jsem to dát jinak, pak už to dalo pokoj.
hafca
Junior

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 17. 4. 2007 16:07

Hmm, to je tiez zaujimava skusenost. Dik za info. Za skusku nic nedam takze ked budem mat volno tak to urcite vyskusam.
Je sice pre mna nepochopitelne ze ta intenzita sa meni. Uz som videl zmagnetovanu obrazovku ale tam boli tie plochy co sa rozlohy a intezity tyka "stale/nemenne". a toto moje sa meni ako keby .... som pred tym chodil z magnetom :)
No ja som dokonca niekde cital aj ked sa mi tomu velmi nechce verit ze niekedy to moze sposobit aj magneticke pole zeme, ze jeden pan mal stale problem, po odmagnetovani sa to po case znova objavilo a nakoniec pomohlo az ked ho umiestnil do opacneho rohu izby.
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 24. 4. 2007 15:31

tak skusal som to odmagnetovat s pistolovou pajkou BEZ smycky ale bohuzel nepomohlo. tak uvidim, skusim to aplikovat viac krat, pripadne skusim na tu pajku dat smycku - tusim som niekde cital ze sa na pajku dava nejaky drat do kruhu s priemerom cca 30cm
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe2 24. 4. 2007 19:47

Zrovna vybírám novou telku a chci asi CRT a četl jsem ,že poslední dobou se tyto závady šíří u těchto TV(tedy CRT).
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... 30&page=96
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erik.kostelnik 10. 5. 2007 13:56

mam novy update.
po neuspesnom odmagnetovani obrazovky pistolovou pajkov "bez smycky" som skusal aj so smyckou - priemer kruhu cca 30 cm - efekt pri priblizeni k obrazovke bol samozrejme vacsi - farby tam lietali ale bohuzial NEPOMOHLO :(
skusal som to aj viac krat ale bez uspechu. tak som si zohnal este silnejsku cievku od znameho, ktory s nou v pohode odmagnetoval uz viacero obrazoviek. Zase viacnasobne pokusy neuspesne, aj ked mam pocit ze to uz nie je az tak silne.
dalsia vec ktoru som vyskusal bolo, ze som TV premiestnil do inej izby pre pripad ze v obyvaku mam z "nejakych" dovodov magneticke pole - aj ked neviem z coho.
ale zase nic - proste furt to tam je. niekde som cital ze sfarbenie obrazovky moze sposobit aj to TV bol pri manipulacii v sklade a pod. vela krat "pretoceny" na strany, dole hlavou a tak, tak som to zo srandy skusil ako to bude reagovat - a mal som teda dost. pri zapnutej telke som ju prevratil o 90 stupnov a nechcelo sa mi verit co to robi - na tej strane kde mam ten fialovy flek sa to uplne cele vylialo do fialova/bordova tak, ze bola vlastne cela polovica obrazovky fialova. Ked som TV vratil do normalnej polohy, tak som bol tam kde predtym - teda pulzujuci ovalny flek na pravej strene obrazovky. Divne ze?
Vidim to na reklamaciu a vymenu obrazovky - uz ma fakt nic ine nenapada co skusit...
erik.kostelnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kondik 5. 6. 2007 13:56

Ked to mas tri tyzdne preco to nejdes reklamovat? Ked to nejde odmagnetovat to znamena "prehnuta maska" a s tym nespravis nic.
kondik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků