Poraďte prosím jakou kvalitní CRT televizi 16:9

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sumerian 31. 5. 2007 15:48

Chtěl bych aby měla televize uhlopříčku minimálně 80 cm, když bude více tak vůbec nevadí. A chtěl bych aby měla HDMI konektor. Ale i jeho absenci asi přežiju. Chtěl jsem koupit plazmu nebo lcd, ale říkám si, že když tady ještě nejede ten digitál opravdu v plné palbě, tak zatím stačí taková tv. Co bude za pět let se uvidí. Poradíte někdo?
sumerian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomK 1. 6. 2007 10:16

Nahodou jsem se po 82cm CRT dival, a jsou ted na trhy Samsungy, LG a j. s HDMI. Typy si nepamatuju, videl jsem je v OKAY. 15-16tis., hezky design. Je to ale +5tis. za novejsi model s HDMI - to uz mozna vzit za 10-12 neco bez nej.
TomK
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 1. 6. 2007 10:55

Dle mého momentálně asi nejlepší CRT TV na trhu je PHILIPS 32PW9551. Ale jedná se už o doprodej, takže je otázka, kde ji ještě sehnat.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gooden 3. 6. 2007 09:09

Také řeším podobný problém. Pomalu mi odchází můj 6 let starý PHILIPS se kterým jsem byl nadmíru spokojen (tehdy to byl výrobek roku a stál 30 000,-). Měl vynikající obraz s hřebenovým filtrem který vám zvýší kvalitu obrazu minimálně o jednu úroveň výše oproti TV který ho nemají. Nyní chci opět CTR protože do LCD pod 30 000,- nejdu ani náhodou! Opět bych rád koupil TV s hřebenovým filtrem bohužel už není z čeho vybírat :-( Uvažuji o TESLA 321FW50STPP, PIP, PAP nebo o PHILIPS 32 PW8651 Ten ale nemá hřebenový filtr, ale možná má jinou technologii která jej nahrazuje, to nevím, protože se už v tomto neorientuji. Proto bych se rád zeptal jiného odborníka který tomu rozumí a případně který by mi poradil s výběrem. Také bych byl rád kdyby se ozval i někdo kdo má již zmiňované televizory a napsal své zkušenosti. Děkuji :wink:
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumerian 3. 6. 2007 18:31

To jsou zajímavé televize. Bohužel ani jedna z nich nemá HDMI a ten bych asi do budoucna určitě chtěl. Kvůli přehrávači. Ale na druhou stranu na CRT televizi asi HDMI plně nevyužiji, že? Nebo se mýlím? Mám na mysli rozlišení. Momentálně jsem rozhodnut pro tohle SAMSUNG WS32Z419P.
sumerian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 3. 6. 2007 18:41

sumerian: 32PW9551 ma HDMI
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sumerian 3. 6. 2007 18:44

A je ten Philips lepší než ten SAMSUNG WS32Z419P?
sumerian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 3. 6. 2007 21:05

sumerian píše:A je ten Philips lepší než ten SAMSUNG WS32Z419P?9/quote]
Obe TV maju svoje muchy... a na toto tema existuje dost vela diskusii na internete... jednou z hlavnych nevyhod samsung je, ze okraje TV su mierne rozmazane oproti stredu, co je dane Slim technologiou...a s tym nic nenarobis. Co sa tyka Philipsu... tak tam tie muchy zalezia od toho na aky kus narazis... avsak vacsina majitelov 32PW9551 si ich chvali a napr. tymto urcitym mucham (ak si vobec nejake vsimnu) tuto TV povazuju za momentalne najlepsie CRT, ktore sa da zohnat. Nechcem vsak ovplyvnovat tvoj vyber... preto staci trochu pogooglit a vybrat si sam.

PS: Len dodam ze Samsung udava ze ich CRT je HD Ready - podla presnej definicie EICTA vsak nie je a to kvoli tomu, ze fyzicke rozlisenie displeja nie je 720 riadkov. Philips 32PW9551 oznacil ako HD Prepared... co nema s oficialnym logom HD Ready nic spolocne... a informuje len o tom ze ma HDMI a je schopny prijat 720p a 1080i. (teda ma tie iste vlastnosti ako Samsung)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misternet23 24. 6. 2007 09:56

Philipse nebrat, jsou s tím velké problémy, hlavně s obrazovkou, začnou se ti dělat barevné fleky, docela velké a ze servisu ti přijde že je to v normě :roll: , i servisák říkal že Philipse nebrat. Doporučil bych asi samsung WS32Z419P, anebo když říkáš že to cheš tak na 5 let tak klidně vem i Hyundai CTV 3215 , tam je dobrej servis.
misternet23
Junior

Odeslat příspěvekod Gooden 24. 6. 2007 15:59

misternet23 píše:Philipse nebrat, jsou s tím velké problémy, hlavně s obrazovkou, začnou se ti dělat barevné fleky, docela velké a ze servisu ti přijde že je to v normě :roll: , i servisák říkal že Philipse nebrat. Doporučil bych asi samsung WS32Z419P, anebo když říkáš že to cheš tak na 5 let tak klidně vem i Hyundai CTV 3215 , tam je dobrej servis. /quote]
To je zvláštní že to říkáš, protože právě můj porouchaný televizor značky Philips měl problémy právě s obrazovkou, hrála mi do červena ve velmi nepřirozených barvách. V servisu mi řekli že u Philipsu je to normální. Proto bych se Philipsu pro příště rád vyhnul.
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misternet23 24. 6. 2007 18:29

Gooden píše:
misternet23 píše:Philipse nebrat, jsou s tím velké problémy, hlavně s obrazovkou, začnou se ti dělat barevné fleky, docela velké a ze servisu ti přijde že je to v normě :roll: , i servisák říkal že Philipse nebrat. Doporučil bych asi samsung WS32Z419P, anebo když říkáš že to cheš tak na 5 let tak klidně vem i Hyundai CTV 3215 , tam je dobrej servis. /quote] To je zvláštní že to říkáš, protože právě můj porouchaný televizor značky Philips měl problémy právě s obrazovkou, hrála mi do červena ve velmi nepřirozených barvách. V servisu mi řekli že u Philipsu je to normální. Proto bych se Philipsu pro příště rád vyhnul.i/quote]
jj, přesně tak, tam u philipse je všechno v norměr/quote]
misternet23
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 25. 6. 2007 08:30

Půjdu nakonec asi do té Tesly výše zmiňované. Výbava je zajímavá a cena taky.
sumerian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nanosaurus 9. 8. 2007 14:28

Skončilo nakonec u Tesly? Co třeba ještě tohle - TVP-820 od Oravy - http://www.orsat.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=254 Pravda, bohužel bez HDMI konektoru
Nanosaurus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků