LCD TV Philips 42PFL9732 D

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gardfield 12. 11. 2007 15:05

no ja mam 37 a sledujem to z 2.5 metra a niekedy mam pocit ze som mal kupit 40 :). Ale myslim ze to iste by bolo keby som kupil 40, proste po nejakom case si na to zvyknes (ako na vsetko) a bude ti to pripadat male :D

100Hz nie je kvoli ociam ale kvoli zlepseniu zobrazovania rychlych scen (toto uz nie je CRT :D ). Aj ked osobne ci to mam vypnute alebo zapnute ziadny rozdiel nevidim. Bud su tie sceny tak rychle ze to ani nestihnem zaregistrovat alebo zas tak "pomale" ze sa to neprejavi, alebo je to len marketingovy tah Philipsu :D . Vyber si :D

Ci full HD alebo nie to je otazka co na tom budes pustat a zo vzdialenosti akej to budes sledovat. Ak na tom budes pustat signal z PC alebo XBOXu ci PS3 tak by som siel do full HD. Ak nie, tak je to podla mojho nazoru zbytocne.
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 11. 2007 15:19

no. tak vzdialenost 3-3.5, v pripade ze by som kaslal na 100Hz a ine vymozenosti, tak idem do nejakej sedmickovej rady a 37 FullHD-je tam rovnaka cena ako pri 32 9632...Ozeliem vsak zrejme v tom pripade nejaku kvalitu obrazu(poredsa len 9 ma nejake veci naviac, ale zas budem mat FullHD).
Takze este raz, vzdialenost 3-3.5 metra, a nebudem sa na tom hrat, ani sa to neplanuje, fakt ide o kukanie dvd, divx a telky...A kupim hned aj dvd úprehravac philips s upscalingom, ak to dava cenu(DAVa???)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 11. 2007 15:25

2 BigFoot007: Naco chces silou mocou FULL HD? Mas snad dobry zdroj 1080p obsahu? Budes to pripajat na PC alebo next-gen konzolu? Ak, nie, je to pre teba uplne zbytocne a rozdiel medzi HD ready a full HD v nijakom pripade nepostrehnes!
Ak rozmyslas tak, ze BD a HD-DVD sa rozsiri, tak v poriadku, ale podla mna to nebude skor ako o 2 roky a vtedy budu zase TV kvalitou aj cenou uplne niekde inde.

EDIT: S tou rozsiritelnostou som to myslel na uroven podobnu DVD, hlavne v pozicovniach.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 11. 2007 15:30

jj. to je mi jasne. viacmenej uz teraz nemam problem sa dostat k veciam vo full hd, je pravda ze najjednoduchsi sposob su MKV subory, a na tie treba HTCP, alebo notebook s DVI, ja mam notas iba s VGA, ale mozno by sa dalo nejakou silou mocou dostat z vga cez dvi na hadmi...
ale bola by to splet kablov...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gardfield 12. 11. 2007 15:32

no splet kablov - ani nie. staci ti redukcia VGA-DVI a kupit kabel DVI-HDMI :o) a je vymalovane :) ale to uz odbocujeme od temy :)
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 11. 2007 15:32

2 BigFoot007: podla tvojich prispevkov tu na fore, budes TV pouzivat primarne na sledovanie analogoveho TV signalu. Ak chces silou mocou novu TV, tak zober to najlacnejsie z tvojich favoritov a zbytocne nerozmyslaj nad full HD (aj tak je to mala uhlopriecka), alebo si radsej priplat za 100/120Hz technologiu (tu vyuzijes ovela viac), inac to budu peniaze vyhodene do kosa.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 11. 2007 15:35

Som asi v tomto trosku staromodny. este stale nestiham nabehnut na to ze takmer vsetko sa kupuje na dva tri roky. kedysi sme kupili s otcom Super trinitrona a otec mal pocit ze to minimalne 10-15 rokov pofici- a ono to fici...Ale prave sme prerobili obyvacku, dovtedy sme tam nemali poriadny telkac, nebolo kam(trinitron ma segra v izbe)...a zrazu chcem TV a poriadny do obyvacky, a som nazoru toho ze trosku mysliet aj do buducnosti
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 11. 2007 15:35

BigFoot007 píše:jj. to je mi jasne. viacmenej uz teraz nemam problem sa dostat k veciam vo full hd, je pravda ze najjednoduchsi sposob su MKV subory, a na tie treba HTCP, alebo notebook s DVI, ja mam notas iba s VGA, ale mozno by sa dalo nejakou silou mocou dostat z vga cez dvi na hadmi...
ale bola by to splet kablov...

Samsungy a myslim, ze aj SONY mali podporu 1920x1080 cez VGA (min. Samsung F rada z min. roka), ale uz konecne pochop, ze z 3.5m nerozoznas na 37" uhlopriecke rozdiel medzi 1080p a 720p!
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 11. 2007 15:41

BigFoot007 píše:Som asi v tomto trosku staromodny. este stale nestiham nabehnut na to ze takmer vsetko sa kupuje na dva tri roky. kedysi sme kupili s otcom Super trinitrona a otec mal pocit ze to minimalne 10-15 rokov pofici- a ono to fici...Ale prave sme prerobili obyvacku, dovtedy sme tam nemali poriadny telkac, nebolo kam(trinitron ma segra v izbe)...a zrazu chcem TV a poriadny do obyvacky, a som nazoru toho ze trosku mysliet aj do buducnosti

Suhlasim, ale X rokov existoval len PAL (prip. NTSC). Teraz idu technologie strasne rychlo dopredu a aj terajsie najdrahsie TV nie su na kvalitny 1080p signal z BD alebo HD-DVD stale dost dobre! Tie budu podla mna az OLED alebo Laser TV (terajsie technologie narazaju na svoje technologicke nedokonalosti, ci uz plazma alebo LCD). Smasung chce prve OLED TV nasadit v roku 2009.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 11. 2007 15:41

tak pocom na co je to fullHD???lebo som nazoru ze ked to ma clovek moc velke tak to aj moc vyzaruje a clovek pride o oci...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 11. 2007 15:52

BigFoot007 píše:tak pocom na co je to fullHD???lebo som nazoru ze ked to ma clovek moc velke tak to aj moc vyzaruje a clovek pride o oci...

Full HD je na to, aby si videl kazdy detail v obraze. Niekde to tu bolo uz popisane a cisla si presne nepamatam, ale 40" full HD ma velkost pixelu okolo 0.45mm, oko je schopne rozlisit z 3 metrov 0.6-0.7 mm. Fyzika nepusti, ak chces vidiet to, co full HD naozaj prinasa, tak z 3.5m by si mal mat minimalne 50" TV. Kedze s 1080p obsahom to min. u nas najblizsie 1-2 roky nebude idealne, nehovoriac o tom, ze taketo TV su pekne masne, nema, aspon podla mna, teraz nad niecim takym zmysel uvazovat. Samozrejme, pokial sa jedna o pripojenie next-gen konzoly alebo PC, tu je vec trosku odlisna (ale sam mam HTPC a plazmu s 1024x768 za "par korun" a max. mi to staci, obraz je super, ale planujem vymenu za cca 2 roky, ked to bude opodstatnene).
A neboj, oci si nevypalis, LCD aj plazma su ovela setrnejsie k ociam ako CRT :wink:
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 11. 2007 17:18

Ok. dik za radu, este si to poriuadne necham prejst hlavou, pripadne hodim otazku sem a este skocim kuknut do obchodu...
Mozno nakoniec skocnim u toho, co som chcel uplne na zaciatku-plazmu Panasonic xxPX70E -zrejme v tom pripade skor 42...
Rodina bude knucat ze to je velke, ale ako ste povedali, vsak si zvyknu
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VovoSK 13. 11. 2007 16:46

No precital som celych 21 stran tejto diskusie :) Ja by som si chcel kupit Philipsa 37PFL9732/10. Trosku ste ma tu vystrasili s tymi uhlami. Isiel som sa preto znovu pozriet do TPD. Tam vysi na stene a sachoval som tam zdola, zhora (kamos ma tam zdvihal) a z boku a podla mna to je v pohode. Mozno niesom tak narocny :))) Mam 2,5 roka na stene namontovany Fujitsu Siemens Myrica 32" a pohorsit si urcite nemozem :)
Aku konzolu by ste mi k tomu doporucovali? Lebo tu co mam Vogel´s mi bude na prd :(. A posledna otazocka asi najlepsie na Pointera je ci si mysli, ze po vianociach pojdu ceny dole, alebo nema velky vyznam cakat. Je mi jasne, ze ceny budu padat dole, ale ci to bude teraz kvoli vianociam dajako vyrazne vyssie ako po nich. Dakujem MOC.

VovoSK
VovoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 13. 11. 2007 18:06

JJ. tak to by aj mna zaujimalo. 37 je za nejakych 65 a vyssie v e-shopoch(od zaciatku predaja teda isla uz dole o priblizne 20 litrov)...Je mozne ze to pojde do dvoch mesiacov na 50?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gardfield 13. 11. 2007 20:49

NO bigfoot nechcem kazit tvoj optimizmus ale 37 zatial dole nesla. Stale stoji tolko co som za nu vytasil ja pred uz takmer 3 mesiacmi :) Neviem ako ine modely ale tiez pochybujem.
Gardfield
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků