Philips 32PFL9632D vs. Samsung LE32M86BD vs. Sony 32D3000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 9. 2007 19:54

Takze dnes sa mi konecne podarilo mat vsetky tieto 3 LCD pokope a chcel by som sa podelit so svojimi skusenostami. Isto mnohi viete ze som zatazeny na Philips, ale pokusim sa co najviac odosobnit a budem sa snazit byt objektivny. Kedze som dnes nestihol otestovat vsetko, rozdelim svoju "recenziu" na viac casti. (pokracovanie buduci tyzden).
Testoval som na DVP5960 cez komponentny (YPbPr) switch, ale k dispozicii mam aj HD demonstrator (to nabuduce)
1. Testovanie pohybov
a) Pohybova ostrost:
Vysledky ma velmi prekvapili, ale pekne poporiadku... Najskor by som rad spomenul, ze Philips udava cas odozvy 3ms ako ekvivalent normy Blurr Edge Width (VESA standard)... tieto 3ms su dosiahnute vdaka 100Hz Clear LCD technologii. Preto ma zaujimalo, ako si poradia jeho protivnici, ktori maju udavanych 8ms, ale tiez maju 100Hz technologiu... vysledok ma velmi prekvapil... pohybova ostrost bola u vsetkych takmer rovnaka. Dovod je ten ze aj Philips ma 8ms LCD panel, avsak aby sa odlisil od ostatnych 8ms LCD (ktore nemaju 100Hz) spravil to lisiacky a udava cas odozvy podla standardu BEW. A rozdiel medzi zapnutym a vypnutym 100Hz je naozaj zretelny!!! S kludnym svedomim mozem ten ekvivalent 3ms potvrdit. Vybalil som totiz okamzite Philips 32PFL7562D (8ms, nema 100Hz) a Samsung LE32R86BD (8ms, nema 100Hz) a rozdiel bol jasne viditelny a mna osobne presvedcil, ze sa oplati priplatit si za 100Hz LCD. Problem je v tom, ze Samsung ani Sony tuto metodu merania (BEW) nevyuzivaju a udavaju nadalej hodnotu panela (pritom rozdiel medzi Samsungom M a R bol vyrazny)... z osobneho pozorovania by som povedal ze Samsung je na tom rovnako ako Philips... a Sony len velmi velmi mierne zaostaval... ale stale to bolo vyrazne lepsie ako spominane modely bez 100Hz.
b) Kompenzacia sekania (ktore vznika vdaka prevodu 24p na 50i): Philips ma pouzity HD Natural Motion, Samsung ma Movie Plus a Sony ma zrejme tiez nieco (neviem aky maju nazov), ale v menu som proste nastavil kompenzaciu na max.
Vysledky: Jednoznacne vyhral Philips... Samsung mierne zaostaval - pomalsie zachytaval pohyb, vytvaral viac artefaktov a diagonalny pohyb mu prilis nesiel. A Sony uplne vyhorel... dokazal vykomepnzovat len jednoduche struktury... aj tie zachyvaval pomerne zle. Je vidiet ze Philips tuto funkciu uz v priebehu tych 10rokov vylepsil ako sa len dalo. Dokonca aj v porovanani s povodnym DNM na 32PFL7562D bolo HD Natural Motion vyrazne lepsie. (V sony som skusal nastavovat vsetko mozne, ale nepomohlo to.. ale este sa s tym skusim nabuduce pohrat).

2. Dynamicky kontrast: Vsetky 3 udavaju 8000:1..snazil som sa nastavit na vsetkych 3 co najlesie hodnoty a priblizne porovnatelne...ako teda dopadli na testovacich paletach:
Odtiene sedej: Takmer rovnake odtiene... Samsung akurat tmavsie odtiene prepaloval do ciernej.
Uplne cierna obrazovka: Najlepsie spracoval Samsung - mal najrychlejsiu reakciu na stlmenie svetiel... Philips mal plynule stmavenie ale nevyprodukoval az taku ciernu ako Samsung... prekvapilo ma Sony - negativum: Ma strasne pomalu reakciu... stmavovat zacal az po asi 3-4 sekundach... pozitivum: Ked uz konecne stmavol tak mal najbohatsiu ciernu. Otazne je ci sa takyto dynamicky kontrast vobec da realne pouzit v tmavych scenach... a dostvame sa zaroven dalej..
Biela kocka v ciernom podklade: Najlepsie zobrazil Philips... Samsung aj Sony vypalili ciernu totalne do seda... hold ked maju nieco male biele v strede, tak lampy idu na plne :) (hodim sem nabuduce fotku) Pritom Samsungu sa ta seda totalne chvela... skusil som to pripojit aj cez HDMI..trosku to pomohlo, ale furt to bolo nejake divne. Tu by som chcel zaroven povedat, ze Samsung ma cez YPbPr velmi zle zobrazovanie tmavych ploch... v porovnani s HDMI je to vyrazne horsie.

3. Staticka ostrost: Skusal som rozne obrazky ...hodnoty som nastavil priblizne rovanke.. a vychadzal mi najlepsie Philips. Samsung mal dost prepali v odtienoch, preto stracal aj na celkovej ostrosti. Sony bol na tom tiez slusne. (viac k tomu teraz nejdem... prinesiem nabuduce fotky)

4. Pozorovacie uhly: Tu bohuzial Philips vyrazne stracal... Najlepsie bol na tom asi Samsung a skoro rovanko Sony... poviem to na rovinu.. na Philips sa proste neda z vacsieho uhlu pozerat... pretoze ide hned vsetko do seda.
EDIT: Tak som si na ten uhol este posvietil a zistil, ze uhol pohladu ma aj ten Philips slusny, ale TV musi byt vo vyske oci... akonahle sa na neho pozera z hora diagonalne, tak uz ide do seda.

5. Farby S tymto som sa dost hral a moj postoj je asi taky... Samsung ma farby sice ziarive a to sa bude urcite ludom pacit, ale dost prepalene a mimo reality... najme zelenu a cervenu. Da sa s tym vsak trochu v nastaveniach pohrat... bude to zrejme tym ze som pouzival Dynamicky mode. Sony podaval farby viac prirodne ako Samsung, ale tych 10bitov na panely sa mi proste pri DVD vobec neprejavilo. Philips mi pripadal najprirodzenejsie...najme co sa tyka prirodnych odtienov pokozky... aj ked toto je dost diskutabilne... napr. kolega mi vravel ze sa mu zda pokazka prilis do hneda... Samsung aj Sony ju mali viac do cervena. ... no vsak dam sem potom fotky. O farbach sa tazko diskutuje... da sa s tym totiz v kazdom z nich dost pohrat v nastaveniach a do velkej miery ovplyvnit.

... este by som sa pre dnes trochu vyjadril (subjektivne) k designu... nepacil sa mi najme Sony... pripadal mi strasne lacny... matny povrch (pre niekoho vyhoda), jednoduchy, !neotocny!, stojan. Proste mam pocit ze trochu zaspali. Samsung ma celkom pekny design, ale nepaci sa mi ze je to proste plast... Philips ma predsa len skleneny ram a skleneny otocny stojan. (ale este raz podotykam ze k tomuto sa vyjadrujem cisto subjektivne...kazdemu sa paci nieco ine).

OK, tak to je zatial vsetko... taketo su zatial moje pocity po dnesnych par hodinach stravenych pri tychto TV... toho Philipsa som si zobral na vikend domov, takze keby boli nejake otazky mozem to hned odskusat.
Naposledy upravil POiNTER dne 23. 9. 2007 21:20, celkově upraveno 1
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zozzi 22. 9. 2007 06:04

napad: zober si este domov PS3 a vyskusaj na tom LCDcku nejaku gamesu (rozne dema stiahnes z PSN shopu) alebo nejaky bluray film
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 22. 9. 2007 07:37

zozzi: Nemam moznost pozicat PS3 :( . Ak budem mat cas, mozno skusim pripojit PC... len musim ist este skocit kupit kabel DVI-HDMI. A neviem ci moja stara GeForcka zvladne cez DVI aspon 1360x768. Snad ano. Ale viem ze 1680x1050 nezvlada (20" monitor).

EDIT:
Este spomeniem ako som vcera prisiel domov a zapojil som TV na UPC kablovku... po chvili automatickeho vyhladavania stanic, sa zrazu objavila markiza z DVB-T (ktory UPC pusta do kabla) a prave bezali spravy... tak to bol vazne zazitok... len som tak cumel. Rodicia nechapavo krutili hlavou a usmievali sa od ucha k uchu :). Mama vykrikovala ze ma pocit ze ta hlasatelka sedi pred nou . Na digitale ale bol zrejme slabsi bitrate, lebo bolo mierne citit ze zvuk ma trochu problem... tak som prepol na analog markizu... a opat som len cumel... obraz pri spravach bol takmer rovnaky.
Zbytok vecera som sa s tym len hral a skusal rozne nastavenia. Zistil som ze pri niektorych filmoch, ked som mal zapnuty Natural Motion na max a zap. 100Hz Clear LCD... tak bol obraz sice nadmieru plynuly (vyzeralo to ako divadelna scena)... ale obcas sa zdalo ako keby bol mierne zrychleny. Pri DVD som si to nevsimol. (este budem testovat). Skusal som pozerat aj sportove kanaly.. futbal davali na Sport1... a tam bolo trochu citit ucinok 100Hz (pozitivne). Avsak bolo to o nieco menej ako na testovacom DVD, ktore bolo cisto zamerane na pohyby.
Tak zatial tolko... :wink:
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spiderrr 22. 9. 2007 10:27

Díky POiNTERe, takovéto uživatelské zkušenosti se vždy hodí. Ve firemním katalogu o produktu sice napíší samou chválu, ale skutečnost je téměř vždy jiná...Já osobně se poohlížím po nějaké té 32" lcd tv, a tak pro mě bude parametrem hrajícím roli také cena. U těchto 3 modelů to v současnosti vypadá s cenou na internetu přibližně takto: Philips 32PFL9632D vs. Samsung LE32M87BD vs. Sony KDL-32D3000 - 34 kKč vs. 27 kKč vs. 34 kKč
Spiderrr
Junior

Odeslat příspěvekod POiNTER 23. 9. 2007 21:21

K tomu pozorovaciemu uhlu som dopisal edit... cely vikend som robil, tak som si moc tu TV ani nevychutnal... len trochu po veceroch...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 24. 9. 2007 22:44

Dnes som mal strasne fofry, takze som sa s tym len chvilu hral... kedze som totalne unaveny, tak sa mi nechce rozpisovat (cakaju ma 2tazke dni, takze zrejme sa vyjadrim az potom)... zatial aspon par fotiek (fotene narychlo, automatikou,bez stativu):
Z lava Philips, Samsung, Sony (zdroj DVD 576p)
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.Sybol 25. 9. 2007 07:38

To ten Samsung tak přepaluje? Brrr, tak to si ho asi nekoupím. Oproti Philipsu nebe a dudy. Podle těch fotek má Philips perfektní kresbu. Dobře je to poznat i na té chaloupce v pozadí. O obličeji starého muže ani nemluvě.
Petr.Sybol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.step 26. 9. 2007 11:37

Pěkný fotky, zařadit do testu Panasonica TX-32LXD700/70 a nemělo by to chybu.
HP nx7400 - EY505ES, SE T630
p.step
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomzvule 26. 9. 2007 13:13

Pointer: Jaké používáš testovací pomůcky ?

Až přijdu do obchodu, tak potřebuji zkontrolovat:
- vadné pixely
- kvalita černé, bílé a kontrast
- barevné podání - pleť
- ostrost při pohybu a kostičkování
- pozorovací úhly
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.step 3. 10. 2007 10:04

Pokožka u Philipsu se mi taky zdá trochu nahnědlá.

Pointer,mám trochu zmatek co to vlastně je 100Hz Clear LCD.Můžeš mi to trochu osvětlit.CRT TV zobrazuje 5O polosnímků/s.Obyč LCD pomocí progresiv scan dělá z 50 polosnímků/s 50 plných snímků, takže je zobrazováno 50f/s. 100HZ Clear LCD zobrazuje 100 plných snímků/s? Dík, když tak dej link, rád si to nastuduji.
HP nx7400 - EY505ES, SE T630
p.step
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daryl 4. 10. 2007 08:27

p.step píše:Pokožka u Philipsu se mi taky zdá trochu nahnědlá.

Pointer,mám trochu zmatek co to vlastně je 100Hz Clear LCD.Můžeš mi to trochu osvětlit.CRT TV zobrazuje 5O polosnímků/s.Obyč LCD pomocí progresiv scan dělá z 50 polosnímků/s 50 plných snímků, takže je zobrazováno 50f/s. 100HZ Clear LCD zobrazuje 100 plných snímků/s? Dík, když tak dej link, rád si to nastuduji.j/quote]


No ono jde o to, jak nastavíš barvy. Já mám 9732D cca 14 dní a dost jsem si s nastavením vyhrál, protože buď byla pokožka hnědá, nebo červená. Teď to mám v pohodě.
A také by mne zajímalo, co dělá 100HZ Clear LCD. Ať zapnu, nebo vypnu, nevidím v tom rozdíl. V návodu se člověk nic nedozví, jen to, že jde zapnout, vypnout. Ale proč zapnout nějakou funkci a kdy a zda-li třeba na minimum, či střed, nebo maximum, to prostě nikde nevysvětlí. To samé s redukcí MPEG artefaktů. Zapnu, vypnu, ale nijaký rodíl mezi tím nevidím.
Daryl
Junior

Odeslat příspěvekod rezis 4. 10. 2007 09:25

Nevím nac resite jas a dalsi veci v dobe kdy kvalita tv signalu je na nule. A sprichodem digitalu je to jeste horsi. Nakonec pokud tam neni pusten nejaky testovaci signal je to des.
50-100Hz v nekterych pripadech je 100Hz na skodu (jen dvakrat opakuje to same) ale zajimalo by me proc toto uvadeji u lcd ktere funguje digitalne
Samsunga mám doma. To co je fotnuto je bez rezimu uspory energie. Mam ji zapnutu a tak ostry neni. A pokud mi na ni sviti slunko vypnu rizeni a vidim :wink:
rezis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.step 10. 10. 2007 08:49

Má ten Philips vstup D-Sub?Podle parametrů to vypadá, že ne.
Pokožka u Philipsu se mi taky zdá trochu nahnědlá.

Pointer:
mám trochu zmatek (daryl taky) co to vlastně je 100Hz Clear LCD.Můžeš mi to trochu osvětlit.CRT TV zobrazuje 5O polosnímků/s.Obyč LCD pomocí progresiv scan dělá z 50 polosnímků/s 50 plných snímků, takže je zobrazováno 50f/s. 100HZ Clear LCD zobrazuje 100 plných snímků/s? Dík, když tak dej link, rád si to nastuduji.
HP nx7400 - EY505ES, SE T630
p.step
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 10. 2007 09:09

p.step:
100Hz ClearLCD funguje tak ze z plnych 50tich snimkov spravi plnych 100 snimkov, ale neopakuje 2x ten isty snimok...ale podobne ako HD Natural Motion, si medzisnimky digitalne vypocitava. (aj preto je 100Hz ClearLCD zavisle na zapnutom HD Natural Motion... ked je HD NM vypnute aj 100Hz je off).
Tym ze sa obraz musi castejsie prekeslovat... musia aj krystali castejsie reagovat na zmenu obrazu... co vytvara lepsiu pohybovu ostrost. To samotne slovo Clear v tejto funkcii znamena ze ma este aj obvod overdrive control... ten vytvara na krystaloch kratkodobe prepetie, cim ich nuti sa rychlejsie prepnut (kratkodobe preto, aby sa krystal nepretocil prilis a tym nevyprodukoval iny odtien)... cize vlastne 100Hz Clear LCD v sebe zdruzuje dve metody na urychleni prepinania krystalov a vdaka tejto metode sa udava hodnota 3ms odozva.
Pokial to len manualne prepinate v menu... nevyzera zmena az tak napadne. Ale ked si to skutocne porovnate s TV bez 100Hz tak je to dost vidno pri pohyboch. Mam na to testovacie DVDcka.

Inak chcem vam este oznamit ze bude aj odlhacena verzia 32PFL7862D ... v podstate to bude 32PFL9632D ...len nebude mat Amblight a overdrive control. Udava sa sice ze na Pixel Plus 2HD... ale tym sa netreba nechat zmiast :) ... miesto 3ms ma 4ms. :) Cize ma 100Hz LCD, nie 100Hz Clear LCD :)
Cenovo bude konkurovat M-kovemu samsungu.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rege245 10. 10. 2007 12:26

Zdravim , rozhodujem sa medzi LCD Samsung LE- 32R86BDX , LE-32M87 BDX a Sony KDL-3S3000K, viete mi poradit ktory je lepsi a preco? je to 100 Hz zobrazenie dolezite? dik moc...
rege245
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků