TV: LCD 51cm alebo vacsi CRT na analog?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shaggy 3. 10. 2007 20:35

Mam za ulohu zohnat TV do obyvacky pre starsich ludi so slabsim zrakom :shock:
Rozmyslaju nad LCD Panasonic TX-20LA70P (cca 14 tis Sk).
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/32 ... tx-20la70/

Zapojeny bude na klasicku kablovku od UPC (NIE digi TV).
Mne sa zda 51cm velmi malo, a neviem ako bude na nej vyzerat obraz z analogu (a z videa).

Nie je v takomto pripade lepsi klasicky CRT TV s väcsou uhloprieckou?
(Pripadne ako su na tom cca 22' LCD monitory s TV-tunerom?)

Vdaka za kazdu dobru radu...
shaggy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 10. 2007 19:26

Dobrý den,

Vaše úvaha ve směru, zda není lepší zvolit spíše CRT TV s větší úhlopříčkou, je mně v tomto - popisovaném - případě velmi blízká.

Já bych také zřejmě raději volil CRT TV s větší úhlopříčkou. Podíval bych se na osvědčené přijímače Philips, Panasonic, a to ve 100Hz provedení. Samozřejmě záleží na množství peněz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaggy 5. 10. 2007 08:57

MgX píše:Podíval bych se na osvědčené přijímače Philips, Panasonic, a to ve 100Hz provedení. Samozřejmě záleží na množství peněz.o/quote]


cena sa odvija od uvazovaneho LCD, cca 14000,-Sk. Snad sa nieco v prevedeni slim od Panasonic- u v danej hladine nachadza.

Moje skusenosti s TV Philips su velmi zle. Zhruba kazdy rok - rokapol je nas TV Philips v oprave na vymenu suciastky za 150,-Sk s pracou za 1500,-Sk :( A zacalo to 2 tyzdne po skonceni zaruky...
shaggy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 10. 2007 20:30

Mám podobnou zkušenost s jinou značkou TV, a to dnes již stařičkým 100Hz Nokia. Jeden ze známých, který jej má, ho bohužel musel opakovaně po záruční lhůtě odvážet do servisu. Vždy hrál dostatečně dlouho, aby se nemohla uplatnit případná záruka na opravu. Nebudu zde uvádět cenu jednotlivých oprav - nevím ji přesně, ale pár tisícovek to bylo.

Jednou se známý naštval a při další závadě značkový servis vyměnil za ,,obyčejného" servisáka. Ten si vzal TV na třídenní ,,pozorování". Oprava stála pár korun. TV funguje už několik let bez problému. Opakovaná chyba byla údajně v nějakém levném díle, avšak jejímu neopakování bylo nutné pomoci ,,propájením" další součástky.
Nejsem odborník na elektroniku, ani opravář, ale vím, že TV skutečně funguje, a to za pár korun.

Každý může čas od času narazit na špatný výrobek - takový ten smolný, ale to neznamená, že ty další jsou špatné. Já mám prozatím s TV Philips dobrou zkušenost, avšak plně Tě chápu, i to, že jsi zřejmě na značku Philips zanevřel. Tudíž se poohlédni po nějakém Panasonicu a šťastnou ruku při koupi :!:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vettriano 5. 10. 2007 21:11

shaggy píše:
Nie je v takomto pripade lepsi klasicky CRT TV s väcsou uhloprieckou?
(Pripadne ako su na tom cca 22' LCD monitory s TV-tunerom?)

Vdaka za kazdu dobru radu..../quote]


Vsetci hovorime to iste: Ak je taziskovym signalom PAL/576, hladaj 100Hz CRT s velkou uhloprieckou.
vettriano
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků