Samsung LE26R86BD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Floutek 1. 11. 2007 10:21

Dobrý den,koupil jsem novou televizi Samsung LE26R86BD.
Jsem s ní spokojen,ale.......
Jsem uplný laik,a tak nevím vlastně o připojení a ostatnich věcěch
nic.Přijímám tv signál přes kabel od UPC,dříve Karneval.
Tady není v podstatě žádný problém.Nevím ale,co v případě,když
UPC vypadne a TV nejde,jak přijímat dig.signál vzduchem, o kterém se říká,že stačí kus drátu a je to.Nechce se mi tomu věřit,když se prodávají ant. na dig.příjem.Nevím ani,zda je to možné připojit do toho samého konektoru,jako klasickou anténu.Asi tato otázka vyvolá úsměv,ale nejsem vůbec tech.typ.Prosím o radu,vás zkušenější.Díky floutek
Floutek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janzat 3. 11. 2007 11:43

Mám tutéž televizi (nevím proč zakládáš nový topic když už tu jeden je ode mě :-) )
a chytám DVBT i na kus drátu, ale stejne to mám raději v anténě. Kabelovku jsem zrušil bo to jsou vydřiduši :-):-)
Teď jedu jenom přes DVBT nebo analog.
Stačí v menu podle návodu spustit vyhledávání DVBT příjmu a počkat co ti to najde. Jinak je zapotřebí strčit coaxial do zdířky vzadu v TV a dát to aspoň trochu do vzduchu nebo z okna prostě záleží kde bydlís....
Compal HEL80 - Core™ 2Duo T7200 2x2.00GHz, 4MB L2 Merom, 15.4" WXGA, mechanika SuperMulti,Kingston 2GB DDR2, Seagate Momentus 100GB 7200 ot./min. VGA GeForce Go 7600 256MB, WiFi, Bluetooth,web kamera, ctecka karet, ctecka otisku prstu
janzat
Junior

Odeslat příspěvekod mazim 18. 11. 2007 11:41

Prosím Vás o radu,, jsem úplný laik,,včera jsme vybalili originál televizi LE26R86BD. Naladili stanice prostřednictvím antény a pak jsme chtěli vyzkoušet dig. příjem,,, bohužel televize hlásí, že není signál!!!! Je to možné, nebo je potřeba ještě použít nějakou jinou anténu,,, jak popisujete obyč. drát,, či pod....televize se mi moc líbí a věřím že dig. vysílání rozeběhneme,, ale jak,,,, prosím poraďte???? :roll:
mazim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 18. 11. 2007 13:08

2 Floutek & mazim: neviem, ako ste v ČR na tom s digitalnym vysielanim, ale pre istotu napisem, ze treba byt v oblasti pokrytej digitalnym signalom...

Resp. takto: Ak ste v oblasti pokrytej digitalnym signalom a mate DVBT prijimac, malo by to bez problemov fungovat (s pripojenou antenou... resp. s kusom drotu, ak ste blizko vysielaca).

U nas na Slovensku je len malo oblasti pokrytych dig. signalom, napr. v mojom kraji je to len samotne krajske mesto a blizke okolie...
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod forx 23. 1. 2008 15:51

...tak teraz som trochu prekvapkany. Ono sa ladí osobitne analog a digital tuner na tomto TV?
Ak ano, tak mozno pre to mi obcas JOJka "kockuje"... mam to zapojene na normalny TV rozvod v paneláku.
forx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mazim 23. 1. 2008 21:23

Digitál už funguje,,, kompletně jsme televizi přeladili a sledujeme DTV,, ,,analog anténu jsme si zatím ponechali,, ale obraz je horší..
Jinak televize je super...všem doporučujem
mazim
Kolemjdoucí