Rozhodnutie- Panasonic TH-37PX70E vs Philips 37PFL7 vs Sharp

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 15:25

No tak uz sa mi to blizi a zaroven ma uz aj suri rodina...
Primarne bude TV urceny na sledovamnie TV(kvalitny signal, priamo pred TV je zosilnovac a kompletne som si to nechal teraz spravit, takze mam velmi dobry obraz).
Mam kablovku(analog) od UPC...
K TV nebude pripojena ziadna konzola. Ako hovorim, iba sledovanie TV a DVDCKA, pripadne divx
Vsetky modely som si uz kukol, ale nebola moznost kuknut si analog na tom.
Konecne rozhodnutie zostava medzi:

1. Plazma Panasonic TH-37PX70E link http://www.alza.sk/plazmovy-televizor-panasonic-viera-th-37px70e-d74749.htm
- cena je od 35 tisic vyssie
- je to jediny 100Hz-doteraz som mal klasicke CRT 100 herz Sony Super Trinitron
nevyhody to ma to ze je to plazma, a ze to nie je full HD? a to je mozno aj vyhoda. O braz to malo dobry. Trosku ma strasi vypalovanie obrazu.
Inak som bol od zaciatku rozhodnuty pre plazmu(aj prvy predavac ma nahovaral, ze mal LCD ale ze mu to tahalo oci).
Chcel som 42, ale tu mi rodina zavrhla, ze to je moc velke(vzdialenost cca 3.5 metra).

2. Philips 37PFL7662D link http://www.alza.sk/37-lcd-tv-philips-37pfl7662d-7500:1-500cd-m2-6ms-1920x1080-a-d-tuner-2xscart-2xhdmi-s-video-audio-podstavec-d81649.htm
- ten ma podla mna velmi pekny obraz. je cenovo dostupny(nejakych 40t).
Je to vsak Full HD, a neviem co mi to spravi s kvalôitnym analogovym vysielanim.

3. Sharp LC - 37XD1E http://www.zoznamtovaru.sk/televizory-lcd-plazma-c3164/sharp-lc-37xd1e-p17503458.html
-Cena okolo 45t
O tomto TV som sa dozvedel az dnes. Je to Sharp, co je pre mna znamenim premioveho segmentu. Inak obraz to malo fajn, neviem posudit, ci lepsi alebo horsi ako ten Philips, potreboval by som mat ich vedla seba.

A taka PODOTAZKA- v pripade, ze kupim FullHD, rovno si kupim aj nejaky prehravac DVD a divx(stolny), staci mi toto Philips DVP5980
http://www.alza.sk/dvd-prehravac-philips-dvp5980-d81690.htm
?
V popise sa hovori o Preinterpolovani obrazu na HD rozlisenie. Este mi ide o jednu vec, potrebujem aby som si na tom prehravaci mohol menit velkost tituliek!!!

Dakujem za vsetky rady!!!
DIK DIK DIK :D
Naposledy upravil BigFoot007 dne 10. 11. 2007 20:39, celkově upraveno 1
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzvule 10. 11. 2007 20:16

Taky mám koupi ploché TV na spadnutí. Mohu ti říct pár postřehů, co jsem za nějakou dobu sledování situace zjistil.

Obchodník radí: horší signál DVB-T, UPC, Digi TV ... - LCD max 82cm nebo plasma 94cm

Panasonic plasma - dobrý obraz i výbava - velká spotřeba
Philips - z horších zdrojů slabší obraz, chybí Pixel plus 2 a DNM, horší PC připojení, bídnej ovladač
Sharp - vesměs dobrý, horší pozorovací úhel, někdy bručení, horší menu

Ještě bych mrknul po novejch Sharpech 37X20 cena 35 tis Kč
Full HD a Divx - to asi nebude ono. Při full HD TV bych se mrknul po dvd přehrávači, nebo recorderu s Upscale 720, 1080 a HDMI

Osobně si myslím, že 94 cm s Full HD jsou dobrý:
Novej Panasonic, novej Sharp z dražších novej Philips řada 9
Já však nemířím tak vysoko, tak hledám jinde asi Sony KDL-40S3000 za 32 tis
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 20:34

Ja tiez nemierim vysoko.
Ten sharp som len dnes nahodou obajvil, vobec som necakal ze bude v tej cenovej hladine, ale osobne som z neho nemal az taky dobry pocit, ako z toiho Philipsu, respektive Philips 37 som nevidel, ale ten isty model v 42 hej...A je pravda ze v kazdom kute(kazdy kut bol venovany jednej znacky) ficalo ine video.
Philips tam mal svoje reklamne echtle mechtle, Sharp zas svoje. Na panasonicu som videl normalne DVDcko(shrek), je sice pravda ze to bola starsia rada(mnemaju v predajni este PX70e), ale malo to slusny obraz.
Inak ja nemam digitalnu TV, a aj som videl na Sharpe digi TV- vysledok, bolo to rozkockvane, ale cele to vysielanie bolo posahane. Ja to budem mat napojene na kvalitny analog a predavac sa vyznal, takze ked som mu povedal, ze hned pred telkacom je zosilnovac a ze to mam otestovane a je to dobre spravene tak povedal ze potom by nemal byt problem s kvalitou obrazu...
Philips 9 je moc draha....a tak skoro podla mna ani neklesne
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 20:37

Este otazocka, preco ides do SOnycka? Mam z nich najhorsi pocit.
Pritom mam doma vela veci od sony, a kedysi som ich velkmi uznaval. Mam tu este z cias zlatej ery telka SUPER TRINTRON 100Hz, ma to krasny obraz, a nebolia z toho oci, dalej kameru a video(vsetlko ma uz pomaly 10 rokov, nieco aj viac, a slape to bezproblemovo), ale proste mam pocit z tych Sonyciek, ze maju daleko horsi obraz...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 11. 2007 20:51

Ma otazku, aky vyznam ma ist do FULL HD TV o uhlopriecke 37" ak pozorovacia vzdialenost je 3.5-4m? Pri takmer kazdej recenzii na FULL HD TV o uhlopriecke 42" je napisane, ze ta TV je mala na to, aby ukazala vsetky vyhody (detaily) rozlisenia 1920x1080, takze asi ake to bude pri 37"? Na to aby sa clovek pozeral z 1.0-1.5 m.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 20:53

skor ta vzdialenost bude 3 az 3.5 metra, teraz som to premeriaval
A prave preto sa pytam ci ma cenu ist do toho...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 20:53

ale zaroven tieto veci, viem vselico je napisane na nete, ja uz by som najradsej priame skusenosti ludi...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 11. 2007 20:55

Inac zo SONY mam aj ja v poslednej dobe (take 2 roky) velmi zly pocit a osobne by som od nich asi nic nekupil. Vacsinu sucasti robia v spolupraci s inymi firmami, resp. ich od nich kupuju (tak je to viac menej aj pri inych znackach), ale hodia si na to 30%, lebo je to SONY, navyse vela veci je velmi zle odladenych (vid PS3). Mam pocit, ze zo SONY sa stala imidzova znacka za nehorazne $, ale kvalitou nie je nic extra, nieco ako APPLE v PC segmente (iPhone, iPod, ...).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 11. 2007 21:00

Ja pozeram HD filmy na 42" Panasonic plazme z asi 2.8m a je to uplne super. Zo zhruba 3.5m som pozeral u kamarata na LCD Samsung 40M87 (full HD) 1080p rip Transformerov (24 GB) a priznam sa, nevidel som viac detailov ako na mojej plazme.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 21:38

Krayzie píše:Inac zo SONY mam aj ja v poslednej dobe (take 2 roky) velmi zly pocit a osobne by som od nich asi nic nekupil. Vacsinu sucasti robia v spolupraci s inymi firmami, resp. ich od nich kupuju (tak je to viac menej aj pri inych znackach), ale hodia si na to 30%, lebo je to SONY, navyse vela veci je velmi zle odladenych (vid PS3). Mam pocit, ze zo SONY sa stala imidzova znacka za nehorazne $, ale kvalitou nie je nic extra, nieco ako APPLE v PC segmente (iPhone, iPod, ...).


Osobne to poviem takto-divizia mobilov mi nevadi, dokonca mam asi najradsej Sony-ericssony, U video techniky je to uz inak. Cakal som viac od Sony. Bravia sa mozno dobre predava, ale len vdaka dobrej reklame a marketingu. Ludia co sa do toho vyznaju velmi rychlo cuvnu. Jeden vikend som bol u kamarata, mal tam Braviu 82cm LCD, a obraz bol priserny, p=ozeral som na to z velkej dialky, ale to sa nedalo pozerat!!!
A mam pocit ze aj s kamerami a fotakmi to ide trosicku do uzadia.
Ale zato Sony este ako tak produkuje slusne hudobne zariadenia.
S Playstation osobne nemam skusenosti, len som pocul o pataliach pri spustani predaja...
Skoda, 10 rokov dozadu to bola ozaj naj znacka na techniku, a vsetko sme mali od nich, dnes mam DVD rekorder panasonic, telkac tiez nebude Sony...Skoda preskoda
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzvule 10. 11. 2007 21:53

Tak to vemu popořadě.

Sony se mi líbí design, má dobrej panel S-PVA ( dobrej kontrast a pozorovací úhly ) od Samsunga, ale nemá pochybný firmware téže firmy, cena tohoto modelu 40S3000 šla slušně dolu - dá se sehnat pod 32 tis., má výbornou výbavu a parametry předchozího vysšího modelu 40V2500 - vítěz EISA.

Mnou původně vybraný Philips 37PFL7562D u nás neni k mání, ostatní Philipsy mne neuchvátily - 9 tková řada je moc drahá a zbytečně platíš ambilight.
Samsung je dost problematickej a nelíbí se mi design,
LG je běžnej průměr
Sharp je dobrej - uvažuju též i o jejich novince - slabá podpora
Panasonic má dobrou novinku 37", ale hodně drahá
JVC má taky slušnou novinku 37" 100 Hz - moc drahá

Tak nevím chci slušnou ( nejlépe ne lesklou ) LCD 37" - 40"
Sonku dělaj slováci - tak nevím, když z ní nemáš dobrej pocit, tak asi něco víš o tom jak to tam děláte ? :-(
Kdyby to byla Sony made in Japan - tak jí beru na 110%

- Full HD na 3 - 3,5 m v 94 cm fakt neni žádnej zázrak, ale je možnost sednout si blíž.
- Philips 42 PFL7662D má jinej typ panelu než 37 PFL7662

Ještě hledám něco lepšího v této ceně, ale zatím mne nic nepřekvapilo,
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomzvule 10. 11. 2007 22:01

Ještě jsem chtěl dodat, že rodiče mají Sony Trinitron už mnoho let,
a teď zrovna koukám na Sony monitor 19" CRT taky bez chyby.

Nevím jakých teď výroba na slovensku dosahuje kvalit, ale myslím, že kromě ceny nejsou špatný ( určitě jsou horší firmy ) a cena je už
vyřešená zlevněním. Tak nevím
tomzvule
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 22:01

tomzvule píše:Tak to vemu popořadě.

Sony se mi líbí design, má dobrej panel S-PVA ( dobrej kontrast a pozorovací úhly ) od Samsunga, ale nemá pochybný firmware téže firmy, cena tohoto modelu 40S3000 šla slušně dolu - dá se sehnat pod 32 tis., má výbornou výbavu a parametry předchozího vysšího modelu 40V2500 - vítěz EISA.

Mnou původně vybraný Philips 37PFL7562D u nás neni k mání, ostatní Philipsy mne neuchvátily - 9 tková řada je moc drahá a zbytečně platíš ambilight.
Samsung je dost problematickej a nelíbí se mi design,
LG je běžnej průměr
Sharp je dobrej - uvažuju též i o jejich novince - slabá podpora
Panasonic má dobrou novinku 37", ale hodně drahá
JVC má taky slušnou novinku 37" 100 Hz - moc drahá

Tak nevím chci slušnou ( nejlépe ne lesklou ) LCD 37" - 40"
Sonku dělaj slováci - tak nevím, když z ní nemáš dobrej pocit, tak asi něco víš o tom jak to tam děláte ? :-(
Kdyby to byla Sony made in Japan - tak jí beru na 110%

- Full HD na 3 - 3,5 m v 94 cm fakt neni žádnej zázrak, ale je možnost sednout si blíž.
- Philips 42 PFL7662D má jinej typ panelu než 37 PFL7662

Ještě hledám něco lepšího v této ceně, ale zatím mne nic nepřekvapilo,P/quote]


No tak ja som v prvom rade kukal po predajnach. Isiel som po plazmach, a potom mama, ktora bola so mnou zacala skucat, bo vedla bol Philips s krasnym obrazom a bolo to LCD, a sam som uznal, ze toto je pekne, bola to nejaka vysoka rada aj s Ambilightom.
ked mi rodina zatrhla plazmu 42(107 cm) od panasonicu zacal som pozerat po inych veciach, a ejhla, zrazu mam dve Full HD plazmy a za ludsku cenu.
Kukol som toto forum a dovod, preco idem po Philipse je jednoduchy - http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=67149

Tu su vedla seba tri plazmy a je tam jasne vidiet ten rozdiel, a tak to aj na mna posobilo v predajni. Inak, ako som teraz kukal, tak ma zaujala este ta 82 od Philipsu, je sice pomerne draha, ale je to najvyssia rada a narozdiel od inych LCD, co mam vo vybere(zvysny Philips a Sharp), ma 100 Hz!
Jedna sa o PHILIPS 32PFL9632D linkhttp://www.alza.sk/32-lcd-tv-philips-32pfl9632d-8000:1-550cd-m2-3ms-1366x768-a-d-tuner-usb-2xscart-3xhdmi-s-video-audio-podstavec-d81646.htm
Tak teraz uz fakt neviem. ale nechystam sa to uz rozsirovat, jedine ze by sa ukazala nejaka super cena na super plazmu, trebars nejaka deviatkova Ful HD plazma do 50 litrov, viac ani korunu...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 11. 2007 22:05

Co je inak EPG???niekde som to nasiel v nejakom fore sa to rozoberalo ze Sharp ma s tym u nas problemy ci co....
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 11. 2007 22:09

Elektronicky programovy sprievodca, funguje pri DVD-T tuneri.

//al.ish: Odstraněna citace. Nepoužívej citaci, pokud reaguješ na předchozí příspěvek.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků