Aký *HDMI* kábel je najlepšia voľba ? Značka...???

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 14. 1. 2008 22:48

Dnes som kúpil 1,5m SONY High Speed HDMI kábel ( VMC-15HD ) tie koncovky sú zlaté, aspoň farba :-D
Mam Plazmu Panasonic. Moc sa do káblov nerozumiem... ale chcel som už lepší :roll: Vyberal som viac menej podľa ceny :) čím drachší tým lepší... xi No ono to stále neplatí :roll: tak som sa chcel poradiť, je to dobrá voľba??? SONY VMC-15H 1,5m stál 1300sk vraj to zloženie by malo byť lepšie hmm...? Boli tam aj haman 2m cena 850sk trošku boli aj hrupšie, ten SONY je tenší, neviem či to má vplyv? Zobral som SONY
Naposledy upravil Lucifer-69 dne 15. 1. 2008 00:34, celkově upraveno 1
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Holčík 14. 1. 2008 23:22

u délky 1,5 metru je to zcela šumafuk a zbytečně jste utratil mnoho peněz. pokud by šlo o kabel, který zakopete do zdi a deset metrů ho povedetete k 1080p projektoru, tak ano, tam si připlaťe za drahý kabel. Sony vraťte a ušetřete. Na kvalitě obrazu s krátkým kabelem nic nepoznáte. jen superšunty mohou mít problém s 1080p. Zvolit tedy tradiční dolní střed a nepřiplácet nebo nešetřit na extrémech.
Tomáš Holčík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakub55 15. 1. 2008 08:39

jakub55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 11:16

CDHG15E-W Panasonic RP-CDHG15E-W (HDMI kábel, dĺžka 1,5 m)prenosová rýchlosť 10,2 Gb/s tento som mal v ruke a predac ma osidil ze sony este lepsi.
Tomáš Holčík pise ze tam neni rozdile mam ho vrati, nejde mi uz o cenu o kvalitu ak tam v 1.5m vobec nejaky rozdile je? Asi ani nie? :-) Aku prenosovu rychlost ma sony VMC-15HD???
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 11:22

Nebudem ten kabel uz vraciat do predajne, nemam na to cas... 8) len uz mikdy si nedam poradit od predavaca, ale prv sa opýtam ludí na AVmania.cz poradia lepšie :-)
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Holčík 15. 1. 2008 11:44

nejde o nejvyšší přenosovou rychlost, jde jen o to, aby přenesl 1080p. Samozřejmě pokud chcete něco futureproof a počítáte, že ten kabel budete mít i v době QuadHD, tak ano, chtějte co nejvyšší kvalitu. přečtete si první dva odkazy na google:
http://www.google.cz/search?q=gizmodo+monster+cable
Tomáš Holčík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Harl 15. 1. 2008 12:02

Pre dlzky okolo 4 metrov predrazene HDMI kable neposkytnu ziadne vyhody oproti lacnejsim kablom. Je to len marketingova masaz a fakt, ze ludia automaticky pokladaju drahsie za lepsie/kvalitnejsie.
Takisto zlate vs strieborne konektory nemaju absolutne ziadny vplyv pri prenose digitalneho signalu. Je to "pozostatok" vedomosti z analogoveho sveta, ktory vyrobcovia patricne vyuzivaju na vyssie zisky ;-)
Dnesne HDMI (1.2) maju teoreticku priepustnost okolo 5gbps, HDMI 1.3 to zvysila dvojnasobne, ale dnesne prehravace/televizory/set top boxy vyuzivaju aj tak maximalne polovicu.

Netreba kupovat predrazene kable a sypat tak peniaze vyrobcom/predajcom do vrecak.
Harl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 13:19

Ok tak už viem, že kábel sa zbytočne predražil... Už možno len dotaz je ten Sony HDMI ( VMC-15HD ) kabel aspoň kvalitný ?
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 16:06

Zajtra ma cestu do tej predajne, tak to môžem vymeniť do 14 dní.
haman je to dobrá kvalita??? Maju tam aj ten Panasonic, alebo si už nechať Sony poradte. Hamna Sony Panasonic alebo iná značka?
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 1. 2008 17:27

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 20:08

To si akože mam objednať v USA tam mometálne nemám cestu :-D
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Nick2 15. 1. 2008 21:22

prodávaj se samo i u nás, ale ty ceny http://www.videoplaneta.cz/b/hdmi-dvi-k ... =&psearch= Obrázek
btw. za HDMI kabel mající pár metrů bych víc jak pár stovek nedával, ale když někdy budu mít bednu za sto litrů, blue-ray atd., třeba začnu mluvit jinak.. :)
Láska je jako cibule. Sloupáváš jednu smradlavou vrstvu za druhou, až nakonec.....brečíš nad dřezem..
Nick2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marwis 15. 1. 2008 22:01

Ak niekto nutne chce Monster, tak doporučujem pouvažovať nad týmto (4m za cca 1300 Kč), či kratším/dlhším. Predajca písal, že by ho označil ako "gift", takže by sa nemalo platiť clo a hlavne ani DPH. Z Hong Kongu sa takéto zásielky doručujú behom 3-4 dní.

Po prečítaní spomenutého článku na gizmodo, som sa ale rozhodol, že tých 1000 Kč mi za to nestojí a kúpim noname (5m za cca 300 Kč). Ak nebude fungovať, tak ho vrátim a zoberiem ten Monster z ebay.
marwis
Junior

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 15. 1. 2008 22:43

Hmmm tak objednan ten z Hong Kongu a kým to pr.tak porovnam ten Sony na vratenie mam 14dni. Len ma zaujima ci tam bude na tych 2m nejaky rozdiel??? Sony VS Monster
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod Harl 16. 1. 2008 00:01

Osobne by som tiez nedal viac ako cca 500,- Sk za 2m HDMI kabel. Kvalitnejsi kabel by som hladal len ak by som mal 1080p televizor s viac ako 10bitovym color spacom a 1080p blu ray prehravac s takym sourcom, cize by som potreboval certifikovany HDMI 1.3 kabel. Myslim, ze u nas taketo nieco bude najskor o niekolko rokov.
Co sa tyka firmy monster, aj samotni amici chapu, ze ich kable su predrazene. Staci si vygooglit 'over priced hdmi monster cable' ;-)
Ale zasa, kto ma peniaze, nech len podporuje pokrok, technologie musi niekto zaplatit ;-)
Harl
Kolemjdoucí

Další stránka