Panasonic TH-42PX70EA vs. Samsung PS-42Q96HD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Saracen112 17. 2. 2008 23:19

Chtel bych se zeptat na pomoc pri vyberu ::) Moji finalni kandidati jsou vyse uvedeni::)
Vyuziti predevsim pro DVBT a standartni DivX

U toho Panasonicu jsem nekde cetl ze ma jakousi funkci ktera prevadi veskery obraz na uroven HD, MA to i ten Samsung? Chtel bych aby ty DivXy vypadaly koukatelne..... Pozorovaci vzdalenost 3,5 metru.

http://www.panasonic.sk/pdetail.php?itemid=71&prodid=1484&@prod=TH-42PX70EA[/url]

http://www.samsung.com/sk/products/tv/plasmatelevisions/ps_42q96hd.asp
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod tuctuc 17. 2. 2008 23:33

Ked som bol minule v TPD tak ma predavac nahovaral na Panasonic full hd plazmu tiez 10generacia atd atd.. no a ten bol v akciovej cene cca 44000, to by si mal azda lepsie este ako ten z linku co si dal.
tuctuc
Junior

Odeslat příspěvekod Saracen112 18. 2. 2008 13:17

Hmm to uz je hodne penez, tohle je zalezitost cca 30 000 . TAkze moji hlavni kandidati na vyber jsou jen tyhle, a ze tech vyberu ::)
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod msyogota 18. 2. 2008 23:35

Mezi temahle dvema jsme se doma rozhodovali, vyhral panasonic, ale spis jen kuli moznosti dokoupit i setovej dyzajnovej stolek, kerej je jak soucast televize...jinak bysme asi sli do samsunga, protoze se nam na nem vic libilo menu i to jak vypada :)

Obraz mi pripadal stejnej a ono je to stejne fuk, jak ho budes mit jednou doma, uz nikdy asi nepristavis hned vedle druhou TV abys to porovnal :)
msyogota
Junior

Odeslat příspěvekod MartinAV 19. 2. 2008 08:49

ja by som tiez bral radsej panasonic hlavne preto ze chcem mat telku doma a nie v servise samsungy plazmy su v poho co to do obrazu a funkcnosti ale dost casto sa objavuju na reklamaciach panasonic je ovela spolahlivejsi
MartinAV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.dodo 19. 2. 2008 10:02

hello..mal som presne tieto dva vybrane... nakoniec vyhral Panasonic.. potom som ale dostal dobru cenu na px700 a mam ju 2 tyzdne a plna spokojnost..
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 19. 2. 2008 10:10

a mimochodom..ak chce tohto panaka..tak ho najlacnejsie momentalne maju na hej. sk za 32999
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod risomas 19. 2. 2008 15:52

TPD je 32490 so zlavou a pixmania je 31500 tusim ale chsu 3000 za postovne hajzly.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior

Odeslat příspěvekod Saracen112 19. 2. 2008 20:23

No asi ho koupim v Datartu za 29 990,- ME totiz prijdou hodne dobry jejich sluzby a s reklamasi nedelaj vubec zadny problemy. TEn samsung tam je za 33 000 .
U toho Samsungu mi prijde dobry ze ma ten optickej vystup. 3 HDMI stejne asi nevyuziju, ale ten kontrast o pet tisic vic je asi znat.....
Dalsi vec je ale ze Panasonic ma HD optimalizator, kterej mi ale prodavac v Datartu ( a sem presvedcen ze v Datartu do toho fakt na rozdil jinejch kramu fakt videj, musim rict ze na me zatim kazdej s kym sem se tam setkal pusobyl jako odbornik na svym miste ) tak ten prodavac rikal ze Samsung ho ma taky, jen to tam nepisou, ale to se mi moc nezda.... No a pak taky muj nejvetsi strasak. Panasonic se podle toho co sem se docet temer nevypaluje. Dokonce prej Panasonic dal novinarum jejich plazmu na 14 dni at do ni neco vypalej a nepodarilo se. Samsung ma prej nejaky programy na odstraneni vypalenejch programu. Uz to me znervoznuje...
TAk porad nevim no.... V Datartu musim rict mi rpislo kdyz ty telky meli vedle sebe ze se ten Panasonic meli schvalne hur nastavenej, nevim no...
Je to tezjky, volit jistotu v Panasonicu nebo neco navic se Samsungem.....
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 2. 2008 21:01

Jednoznacne panaosnic, uz len kvoli obrazovej technike a 100Hz,
minule so m si to nachvilu prepol na dobe ladovej na 50 Hz, myslel som ze to moje oci nepreziju...
mobil:Xiaomi Mi5S
AR: Kia Ceed 1.4 Exclusive+Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
AV:Hisense 49CM3000
BigFoot007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Saracen112 21. 2. 2008 16:52

Asi nakonec pujdu do toho Samsungu. Zda se mi ze ma fakt lepsi oébraz. ostreji vykresluje a cerna je fakt temejsi.... A jeden z hlavnich duvodu je ze ma optickej vystup . Coz mi prodavac rek ze je pro zvuk fakt dobry jinak tomu moc nerozumim :mrgreen: TEn Panasonic ma u me zas velkou duveru v protivypalovaci ochrane. Coz u toho Samsungu nevim co muzu cekat no. Tak snad vyberu spravne :?
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 21. 2. 2008 21:24

Suhlasim jednoznačne! 100Hz je fakt rozdiel... A TH-42PX70EA nema chybu 8) tak!
:twisted: Panasonic :twisted:
Lucifer-69
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 21. 2. 2008 22:28

No a když si dáš tu práci a budeš se probírat nejrůznějšími recenzemi, dozvíš se, že Panasonic má navíc jeden z nejlepších algoritmů přepočtu na vyšší rozlišení...
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Saracen112 22. 2. 2008 01:34

A je nekde vubec enjaka recenze na ten Samsung? Ja ji nikde nenasel. Ale fakt kdyz se divam na tyhle dve televize tak mi rpiste z toho daleko lip vychazi ten Smasung, MA fakt proste zivejsi barvy a ostrejsi obraz.... TAkova je realita.....
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod Lucifer-69 22. 2. 2008 14:04

Záleží to aj na momentálnom nastavení TV či je zvolený režim Dinamickí, kino1, kino2... hodnota jasu, farby ............. Keď som svoju Plazmu zapol doma a trochu sa pohral ešte z nastavením, dostal som ešte krajší a ostrejší obraz ako to hralo na predajni :-) ale v podstate som bol spokojný aj predtým 8)

Ale ak maš pocit že chceš Samsung tak ber :lol:
Lucifer-69
Junior

Další stránka