Panasonic TH-42PX70EA vs. Samsung PS-42Q96HD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod j.dodo 22. 2. 2008 14:36

tak ja neviem.. x ludi tu do teba huci svoje osobne skusenosti a ty stale oponujes tym, ze v datartu ti povedal to alebo ono... citujem "jeden z hlavnich duvodu je ze ma optickej vystup . Coz mi prodavac rek ze je pro zvuk fakt dobry jinak tomu moc nerozumim"... stavim sa s tebou, ze ho nikdy v zivote nepouzijes...
super.. inak napr. na slovensku som pocul, ze v obchodoch maju schvalne lepsie nastavene samsungy, aby sa viac predavali ako panaky..lebo na nich maju vacsiu marzu.. ale kludne si kup, co uznas za vhodne... budes to pozerat ty.. nie nieto z fora alebo z datartu... a este jedna rada...
Minule som sa ponevieral po obchode a prisla tam rodinka, ze chcu dvd recorder.. predavac sa ich ochotne ujal a zaviedol ich do prislusnej ulicky.. vyklad zacal asi takto.. " co poviete na tento.. ten je pekny, nie? Cize ukazal na jeden z tych ktory mali v akcii a vobec nic a nikoho nezaujimalo.. zakaznik odchadzal spokojny, ze mu poradil..ved on sa v tom vyzna....
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 22. 2. 2008 14:52

A este jedna podotazka..aky mas zdroj signalu? Aby si nebol neprijemne prekvapeny, ked to donesies domov... ak nemas kvalitny zdroj tak to ani nekupuj..je na tom vidiet vsetko... na druhej strane ja mam napr sat a v stredu liga majstrov z premiere.. to bol zazitok..mohol som na tom ratat stebla travy
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod Saracen112 22. 2. 2008 19:52

Ja musim prave rict ze prodfavaci v Datartu na me silne zanechali pozitivni dojem, protoze pusobej vazne hodne profesionalne. K tomu optickymu vystupu... úprave bych tam rovnou koupil i domaci kino od Panasonicu ktery to podporuje...
A jinak bydlim v praze takze bych tv signal mel pres DVB-T.
Vis ono je to fakt tezky. Me prave prekvapuje to ze o tom Samsungu nikdo zadny zkusenosti nerika, ani pozitivni ani negativni, me prijde ze ho niko nema nebo co ::D Ten Panasonic je jasna kvalita to je jasny, minuleje tejden si to koupil kamarad a je to vazne jizda. Sport ( pres DVB-T ) je fakt zazitek ..... Mozna to s profitem od Samsungu je jak rikas, to bych byl asi fakt smutnej kdyby delali takovy prodazy ::) Ale ve vsech shopech kde sem byl ( cca 6 ) tak ten Samsung hral proste lip.... A prave kdyby tu nebylo tolik ohlasu na Panasonic uz bych ho koupil. Je to hodne penez a necchi udelat krok vedle....
V nedli urcite neco koupim, taks nad jeste dostanu nejakou rozhodujici informaci ::)
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod hubert82 22. 2. 2008 21:11

Taky jsem řešil stejný problém akorát jsem měl favorita u Samsungu 42Q97. Nakonec jsem šel do Panáka a naprostá spokojenost. Panáka jsem volil také kvůli automatické volbě formátu. Chybu neuděláš ani s jednou, ale volba je jen a jen na Tobě. Přeju šťastný výběr a radost z nové TV. Jak už jsem psal jsem MAX. spokojenej s Panákem, neměnil bych.
hubert82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miwdrajo 25. 2. 2008 21:27

Saracen112
doporučujem si ešte pozriet pár názorov na tejto stránke:http://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php?f=41&page=2&order=desc
miwdrajo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.dodo 26. 2. 2008 08:56

alebo si najdi oba tv na videoexpert.cz a pod tym mas nejake otazky, odpovede a skusenosti uzivatelov..
Hovorim, ja som si vybral panaka.. kamos kupil samsung 42 q96hdx.. bol som unho a ma take splostene neprirodzene tvare.. prepinali sme rozne mody ale stale to nebolo ono.. na pan sa mi to zda prirodzenejsie.. ci uz das 16:9, alebo automaticky.. ale on si uz zvykol a zda sa mu to normalne. Designovo sa mi viacej pacil samsung..ale to popri 70.. 700 ktoru mam je super..
Inak dost sa ludia stazuju na audio pri samsungu... ja som vzdy vravel, ze tv mam hlavne na obraz a zvuk pustim cez receiver.. neviem ako hra 70.. ale myslim, ze dobre..ale 700 ma 6 reprakov a odkedy som ju kupil, tak som to ani neprepajal, hoci mam super zostavu.. mozno casom, ale zatial mi to nechyba....
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod Saracen112 27. 2. 2008 14:49

Tak diky vsem za rady::) Nakonec sem po dlouhym uvazovani koupil ten Samsung. MAm ho tri dny takze na nejaky hodnoceni moc moc brzy, ale zatim sem fakt nadcenej. JE to vazne parada:-) Mam zatim stazeny barvy kvuli zahoreni takze obraz nevyuzivam na max ale i tak je to fakt parada. Koukam na to ze 3,5 m a je to pro me zkratka zazitek::) Takze tak:-)
Jen mi prislo fajn tady nakonec rict co sem vybral kdyz ste byli tak hodny a davaly rady a poznatky::)
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod Saracen112 27. 2. 2008 14:51

Jinak k tomu zvuku.... Taky semo tom cetl jeste pred tim nez semn to koupil, ale prijde mi to uoplne normalni. Nicmene zvuk jde stejne pres domaci kino....

A rovnou se jeste zeptam::D..... ty dva zadni repraky ( efektovy ) temer nevydavaj zadny zvuky. Zatim sem v nich slisel jen helikopteru a par vybuchu ::D JE to v poradku? NEbo je to spatne nastavney a meli y hrat nejak vic?
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 28. 2. 2008 15:27

Vybral si si ... dolezite je, ze sa to paci tebe... ako som uz pisal..nikto kto ti radil to nebude pozerat za seba.. zrejme nijaky podstatny rozdiel medzi pan a samsung nie je.. je to podobne ako pri vybere repro..niekomu sa pacia tie a inemu zase ine.. ale hraju dobre obe.. tak hodne zdaru pri pozerani... a co je nbajdolezitejsie tak uz to nikdy nebudes s nicim porovnavat takze to pre teba bude vzdy dobre...:-)
j.dodo
Junior

Odeslat příspěvekod marts 28. 2. 2008 17:24

Saracen112 píše:A rovnou se jeste zeptam::D..... ty dva zadni repraky ( efektovy ) temer nevydavaj zadny zvuky. Zatim sem v nich slisel jen helikopteru a par vybuchu ::D JE to v poradku? NEbo je to spatne nastavney a meli y hrat nejak vic?

Záleží na autorovi mixu, někdo zadní kanály používá pouze decentně, někdo jiný tam umístí třeba celé peklo.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Saracen112 29. 2. 2008 00:44

Tak zatim vidim jeden nedostatek ale to predpokladam neni televizi ani kinem... Kdyz koukam na nejakej divix tak nektery ripy jakoby trhaj..... JE to znatelny hlavne pri prejizdeni kamery scenou, jinak temer ne. Ale predpokladam ze to je velikosti uhlopricky.... Ze to na ty 107 je proste jen vic videt nez na maly obrazovce.....
Saracen112
Junior

Odeslat příspěvekod armyk 29. 2. 2008 11:28

j.dodo píše:.. inak napr. na slovensku som pocul, ze v obchodoch maju schvalne lepsie nastavene samsungy, aby sa viac predavali ako panaky..lebo na nich maju vacsiu marzu.. ale kludne si kup, co uznas za vhodne... budes to pozerat ty.. nie nieto z fora alebo z datartu... a este jedna rada...
Minule som sa ponevieral po obchode a prisla tam rodinka, ze chcu dvd recorder.. predavac sa ich ochotne ujal a zaviedol ich do prislusnej ulicky.. vyklad zacal asi takto.. " co poviete na tento.. ten je pekny, nie? Cize ukazal na jeden z tych ktory mali v akcii a vobec nic a nikoho nezaujimalo.. zakaznik odchadzal spokojny, ze mu poradil..ved on sa v tom vyzna....

1. Kde si nieco take pocul? ...robim v elektre a marza je na kazdom vyrobku ina, zalezi to od konkretneho nakupu a konkretneho modelu
2. Myslis, ze niekto v obchode nastavuje obrazovku? ...je to asi takto: telka sa vybali, naladia sa stanice a to je vsetko, mozno maju samsungy lepsie to prve nastavenie (ale aj to je vec nazoru, ja som si vybral panasonic, podla mna samsung privelmi rozmazava nekvality signalu a farby sa mi tiez tak nepacia) ..telka sa nastavuje, az ked si to zakaznik zela
3. vyklad zacina predavac podla toho, ake ma skusenosti a kolko v tejto oblasti pracuje ....aa este aj podla toho aku mam prave naladu :roll:
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 29. 2. 2008 12:05

armyk píše:3. vyklad zacina predavac podla toho, ake ma skusenosti a kolko v tejto oblasti pracuje ....aa este aj podla toho aku mam prave naladu :roll:

Toto je nieco, co ma minimalne zaraza. Mne to problem nerobi, ja predavaca k vyberu elektroniky nepotrebujem, ale co ostatni? Pokial predavac nema patricne vedomosti alebo "naladu" na zakaznika, nema tam co robit. Ja tiez nie som chirurg, lebo to neviem a nebavilo by ma to, robim to, co ma bavi a v com som dobry. Kazdy predavac elektroniky by mal mat elektroniku aspon trosku ako hobby a vo volnom case sa samo-vzdelavat (nie iba opakovat to, co zachyti na povinnom skoleni).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armyk 29. 2. 2008 18:46

V podstate s tebou suhlasim a ja osobne som prototypom toho, co spominas. Hovorim teraz vo vseobecnosti o typoch predavacov.
Na margo profesionality... je to vec firmy, akych a ako skolenych ludi si zamestnava.. su take, kt. neodbornost netoleruju a su presne opaky. Ostatne je o samotnych zakaznikoch su aj taki, ku ktorym mozes byt akokolvek ustretovy a oni sa ti vysmeju do oci, ked mas takych pocas 12 hodinovej sluzby zopar, tak sa ti nalada skratka pokazi, lebo kazdy je len clovek. Ina je praca s ludmi a ina praca chirurga, nemozes ich zrovnavat. Aj ten najprofesionalnejsi pristup a najlepsie vedomosti neponuknes niekomu, kto o ne bud nestoji alebo si ich nezasluzi.
armyk
Junior

Odeslat příspěvekod j.dodo 3. 3. 2008 09:08

Hello Armyk
Nechcel som sa dotknut ziadneho predavaca, ani elektra.. len som to od par znamych co v tejto oblasti robia pocul...
A co sa tyka pristupu..no je mi jasne, ze ked si ja vyberiem na nete konkretny typ..alebo viac typov a pozrem si parametre, diskusie, testy..tak viem podstatne viac o danom vyrobku, ako predavac, ktory ich tam ma trosku viac a proste nemoze o kazdom vyrobku vediet uplne vsetko.. vadi mi, ale ked o nom nevie uplne nic... aj to sa zial stava... napr, som chcel v nay vidiet signal nie z hd ale normalny analog..na plazme..42 palcov. manik zacal pobehovat, ze nikde taky nema a chodil od jedneho tv k inemu..nakoniec zacal tahat koax chvilu som ho nechal.. natiahol ho k LCD 82 cm.. a vytazoslavne mi to isiel predviest..ked som ho upozornil, ze to asi je nieco ine, tak mi povedal, ze on nema cas a ze je to jedno, ci na palzme alebo lcd a uhlopriecka? v tej si rozdiel ani nevsimol..
Proste ma stve, ked tam robi clovek co o tom nema ani paru a ani sa nesnazi o tom nic zistit.. moze sa tam s tym cely den hrat, pripadne si nieco pozriet aj na nete, ale zial nema zaujem.,.. nehovorim tymto o vsetkych..nastastie su aj vynimky ale zial je ich menej. ako by malo byt..
j.dodo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka