LCD TV Samsung LE32M87BD - 100 Hz ??? Vaše zkušenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 7genius7 20. 2. 2008 01:02

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda LCD TV Samsung LE32M87BD umí skutečně zobrazit 100 Hz obraz, protože se mi to nějak nezdá když má TV ve specifikaci udávanou dost vysokou odezvu (8 ms). Není to nějaký reklamní trik ?

Máte někdo s touto LCD TV zkušenosti ?

Chci si totiž koupit novou LCD TV (32 palcovou) na sledování TV - hlavně fotbálky a hokeje (zdrojem bude satelitní signál) a zároveň bych to používal jako monitor k počítači HTPC (internet, občas nějaký film v DivX nebo hra) s cenou kolem 20.000 kč.

Uvažoval jsem nad Philipsem 32PFL7862D, ale ten je o 7.000 kč dražší než Samsung - tak nevím ...
7genius7
Junior

Odeslat příspěvekod Ungaro 20. 2. 2008 22:17

v pátek ti napíšu, mám ji objednanou a připlatil jsem si za 100Hz kvůli sportu a PS3. Snad se invesice vyplatila :)
Ungaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 21. 2. 2008 08:25

7genius7: Zober radsej tu 32PFL7862D ... cena este moze padnut kusok dole.
Ten samsung je slusny, ale pokial ma pamat neklame, tak sa na nom neda vypnut 100Hz... a niekedy ten 100Hz je lepsie mat vypnuty. (zalezi od sledovaneho obsahu).
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7genius7 22. 2. 2008 16:11

Ungaro píše:v pátek ti napíšu, mám ji objednanou a připlatil jsem si za 100Hz kvůli sportu a PS3. Snad se invesice vyplatila :):/quote]


Tak co ? Už ji máš doma ? :twisted:
7genius7
Junior

Odeslat příspěvekod Ungaro 23. 2. 2008 11:48

Tak televizi mám již doma a musím říct že jsem spokojenej. Ohledně těch 100Hz je to trošku šalamounská věc. Mám DVD přehrávač který zládne 100Hz pouze u 576p, 720p nebo 1080i už si s tím neporadí. Nevím jestli to záleží na telce nebo na DVD. Jinak ti tuto telku vřele doporučuju, vypadá opravdu hezky, má dobrej obraz, jsem spokojen.
Ungaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 23. 2. 2008 12:04

Ungaro: Ako sa to prejavuje? nezobrazi sa ti vobec obraz? Lebo nevidim dovod ako by to malo spolu suvisiet. DVD pusta 50Hz aj ked upscaluje na 1080i. TV si to musi vediet doubleframe-ovat na 100Hz.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ungaro 24. 2. 2008 11:41

Asi jsem to špatně napsal. 576p je klasické DVD a u toho si telka poradí se 100Hz, pokud u DVD nastavím při přehrávání filmu upscale na 720p nebo 1080i na 60Hz, tak obraz vypadá lépe než při 100Hz který je místy trošku rozmazaný a je vidět že televize dopočítává. Obraz je ale neuvěřitelně věrný, mám pocit jako kdyby se nejednalo o film ale já byl přímo na place a díval se na herce.
Ungaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ungaro 24. 2. 2008 11:46

a 100Hz se dá samozřejmě vypnout.
Ungaro
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 24. 2. 2008 12:14

k tej vernosti obrazu - tieto rezimy proste dopocitavanim menia plynulost filmu, film potom vyzera ako telenovela, a to sa nemusi kazdemu divakovi pacit... ja osobne sa neviem rozhodnut, ci pozerat film krasne plynuly (u mna je to funkcia nazvana tusim MoviePlus a sluzi na zvysenie ostrosti obrazu), alebo si to vypnut a pozerat film v klasickom fimovom trhanom snimkovani (vidi sa mi, ze je to 24 snimkov za sekundu). Kazdemu podla jeho chuti. ;)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7genius7 24. 2. 2008 12:31

Ungaro píše:Asi jsem to špatně napsal. 576p je klasické DVD a u toho si telka poradí se 100Hz, pokud u DVD nastavím při přehrávání filmu upscale na 720p nebo 1080i na 60Hz, tak obraz vypadá lépe než při 100Hz který je místy trošku rozmazaný a je vidět že televize dopočítává. Obraz je ale neuvěřitelně věrný, mám pocit jako kdyby se nejednalo o film ale já byl přímo na place a díval se na herce.
7genius7
Junior

Odeslat příspěvekod maxim.c 27. 2. 2008 21:23

No tak stále nějak nechápu jak se dá vypnout 100HZ, pokud ho vůbec má, což na stránkách Samsungu, nikde není, i když to prodejci svorně tvrdí, já jsem to alespoň nikde napsané nenašel, co se týká Movie Plus, tak podle mne, je to spíš horší když je to zapnuté, podivný úkazy na obrazovce, divný vlnění atd. no, zatím testuji, bez ohledu na různé názory, je toto dobrá TV, kupodivu i na kabelovku, potažmo na Karneval/UPC digitál (trochu jiné, lepší). Návod je takový trochu zmatený, ohledně funkcí které by bylo třeba šířeji vysvětlit si myslím nestačí uvést pouze zapnout - vypnout - poznej sám.
maxim.c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 28. 2. 2008 09:01

s navodom absolutne suhlasim, niektore veci ma rozpisane dobre, ine iba ze zapnut, vypnut, ako keby som to nevidel v MENU. :)

Na mojom LE32R86BDX funguje MoviePlus bez akychkolvek problemov s obrazom, ziadne vlnenie, podivne ukazy, akurat je ten obraz mimoriadne plynuly (to si clovek vsimne, ked pozera nejaky klasicky film, a totiz ze nie je taky klasicky filmovo trhany, ale ma vyssiu snimkovu frekvecniu, vyzera ako telenovela, no da sa na to zvyknut).
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 28. 2. 2008 09:10

Movie Plus zanechava artefakty, pretoze procesor nema dostatocnu vypoctovu rychlost (a samsung nema este tak prepracovany algoritmus)... prejavuju sa napr. takymi kockatymi konturami okolo pohyblivych objektov... da sa to prirovnat nedostocnej kompresii DivXu. Vlnenie ktore tu popisuje maxim je sposobene zase zlozitejsou strukturov objektu (napr. kachlicky, alebo schody), ktore nedostatocne detekuje.
Zalezi vsak od uzivatela... ci mu viac vyhovuje sekanie (bez Movie Plus), alebo artefakty (s Movie Plus). Nanajvyss pri urcitej vzdialenosti to nie je az take rusive... treba si vsak zvyknut na "telenovela efect".
To iste sa tyka aj DNM u Philipsu... Philips to vsak s kazdou verziou zlepsuje (tesim sa na nove CINEOSi :) )... uvidime ci aj Samsung tento rok.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků