scart 2 krat

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jozo1606 26. 3. 2008 17:29

ahojte mam taku otazku kupil som si DVD prehravač ferguson a reproduktory genius. Na TV mam len 1x scart a jednu koncovku ale riešime scart ! no DVD prehravač z TV prepojim cez scart do DVD napojim repro (5+1) 6chin ( neviem ako sa to piše) no a to repro podporuje ešte osobitne napojit reproduktory a TV čo sa da cez scart
[b]je ničo take čo mi urobi rozvodku na scart aby som mohol naraz napojit DVD aj reproduktory na TV??????/b] aby som nemusel odpojit DVD a znovu napojit repro alebo naopak
:?:
jozo1606
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 26. 3. 2008 19:50

uff, to je divny prispevok... Schvalne, ci som pochopil spravne: mas DVD prehravac Ferguson a reproduktory Genius a TV s 1 scartom. A Ty chces este do reproduktorov zapojit samotnu telku, aby si mohol pocuvat cez reproduktory aj samostatne vysielanie, tak?

Otazka: telka ma iba jeden scart, nema ziaden osobitny zvukovy vystup? (nema vystupny cerveny a biely cinch, alebo sluchadlovy vystup?)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 27. 3. 2008 10:10

[b]je ničo take čo mi urobi rozvodku na scart aby som mohol naraz napojit DVD aj reproduktory na TV??????/b] aby som nemusel odpojit DVD a znovu napojit repro alebo naopak


Ano, je to nova televize :D
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozo1606 27. 3. 2008 13:05

:D ahoj jj dobre si to pochopil presne telka a ma jeden vstup len scart a na obraz no kablovka a nič ine a chel by som daku redukciu čo mi spravi 2 krat scart je niečo take a bude to fungovat :?:
jozo1606
Junior

Odeslat příspěvekod jozo1606 27. 3. 2008 13:06

:? vdaka daj mi keš a ja kupim :D :P
jozo1606
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 27. 3. 2008 15:29

THeBaNDiT píše:Otazka: telka ma iba jeden scart, nema ziaden osobitny zvukovy vystup? (nema vystupny cerveny a biely cinch, alebo sluchadlovy vystup?)
A pytam sa este dalej: Nema Tvoja telka ani vystup na sluchadla? A preco si myslis, ze ked budes mat dalsi scart, ze Ti bude fungovat ako vystup na reproduktory? Funguje Ti to tak teraz, ak vynechas DVD? Co za reproduktory vlastne mas?

Ak by si mal sluchadlovy vystup, z neho by sa dal doviezt zvuk na stereo vstup reproduktorov... ale idealnejsie by boli cerveny a biely cinch, ale tie, ako si spominal, nemas... Ci sa da zvuk vytiahnut zo telkoveho scartu, to neviem, skor sa mi vidi, ze nie... DVD prehravac neponuka TV mod? (vtedy cez reproduktory prehrava zvuk, ktory ide na telke)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozo1606 27. 3. 2008 15:40

no na telke mam len scart a jednu koncovku čo mam napojenu kablovku dvd prehravač mam FERGUSON DVD D-660 Obrázek

a od zadu
Obrázek

reroduktory mam
genius SW- HF5.1 5005

Obrázek

a od zadu
Obrázek


a tv nemam foto no a ja chcem cez tu koncovku na repro kde je TV napojit repro na TV cez scart aby ked mam zapnutz zvuk abz išlo aj repro ako TV zvuk . Potom chcem napojit repro do DVD prehravača cez tie šest cin ako sa to piše aby ked poyeram film mi išiel zvuk cez repro a DVD napojit na TV cez scart. už chapeš? teraz momentalne nemam nič len TV hmm ? pochopil si ma?

Obrázek

toto je ta redukcia na scart mysliš že by to mohlo fungovat ?????
jozo1606
Junior

Odeslat příspěvekod jozo1606 27. 3. 2008 15:43

ja viem že cez scart ide zvuk aj obraz mohlo bz to fungovat????
jozo1606
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 27. 3. 2008 23:40

hmm... este pre uplnost, napis mi sem presny model svojej telky, ak vies...

k tej redukcii... podla mna je dost nestandardny sposob vytahovat zvuk zo scartu televizora, aby si to clovek zapojil do reproduktorov, ale teoreticky to je mozne... treba kabel Scart->CinchCinchCinch (v naznacenom smere, alebo obojstranny s prepinacom), ten zapojit do telky a cerveny a biely cinch do reproduktorov (do vstupu TV), tak by to MOHLO fungovat (ale na vlastne oci som to takto zapojene este nevidel a myslim, ze nie kazda telka dokaze cez svoj scart pustat signal aj von). Otazka znie, ci to bude fungovat, aj ked kupis tu rozdvojku, ktorej obrazok si dal vyssie... s tym nemam skusenosti, takze nemozem potvrdit ani vyvratit... bud Ti poradi niekto iny, alebo to kup a otestuj.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozo1606 28. 3. 2008 11:10

ok dakujem ešte popytam a a možno skusim ked to bude fungovat ozvem
jozo1606
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků