Chci Koupit Videokameru. Jakou? ...že by Sony HDR-SR 11?

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tuahrem 1. 6. 2008 15:36

Pokud správně chápu, na PS 3 je možné na jeho vestavěný disk zapisovat natočené záběry ve fomátu AVCHD. Umožňuje PS 3 třeba také přehrávat disk zapsaný Vámi popsaným způsobem? A umožňuje PS 3 přehrávat AVCHD z Memory Sticku, případně i jiných karet, třeba SD?
tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 6. 2008 16:35

tuahrem píše:Dá se použít to nastavení ISO+Joliet + UDF , nebo mám shánět jiný software pro záznam datového DVD?

těžko říct zda to pojede - všude co jsem kde o tomto tématu našel ze zmiňuje pouze formát UDF 2.5 možná bude přece jenom lepší poohlédnout se ještě po nějakém jiném nástroji, např. program ImgBurn, ten je úplně zadarmo.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod marts 1. 6. 2008 16:42

a k té PS3, ano soubory ve formátu AVCHD lze ukládat na vestavěný HDD. Pokusy s AVCHD DVD které jsem popisoval výše byly prováděny právě na PS3 a ano takový disk je pak rozpoznán jako AVCHD. Pokud je struktura disku nesprávná tak je pořád možné přehrát na PS3 jednotlivé soubory.
Dražší verze PS3 má zabudované čtečky na různé druhy karet (mimo XD) a přímo z karet lze prohlížet fotografie či pouštět filmy. A poněvadž má PS3 USB konektor, lze k ní připojit levnou univerzální čtečku a pak přehrávat karty přes ni (mám to vyzkoušeno právě s XD).
marts
Expert

Odeslat příspěvekod tuahrem 1. 6. 2008 16:59

Můžete naznačit, odkud se dá stáhnout nebo získat ten ImgBurn?
tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 6. 2008 20:04

marts
Expert

Odeslat příspěvekod s16strnadova 1. 6. 2008 21:33

právě jsem koukala na youtube.com a ten modrý odstín nočního snímání je také zajímavý, můžete kouknout zde:

http://uk.youtube.com/watch?v=JHMh0A8Q6 ... re=related

takže sony hdr-sr 11 umí noční snímání v barvách zelené, černobílé a sépie...

je to opravdu dobrá funkce, s kterou já neměla ještě možnost se setkat. :)

Jinak děkuji moc za informace, které zde od Vás dostávám. :) díky
MG GeForce 8600GT 512MB DDR2, HDTV/DVI, CPU AMD A64 X2 5600+, Ram 4GB, cca 1TB HDD, MB Gigabyte M57SLI-S4
s16strnadova
Junior

Odeslat příspěvekod tuahrem 2. 6. 2008 07:21

Tak jsem ke svému překvapení zjistil, že se softwarem který mám je možné přímo vyrobit DVD ve formátu AVCHD (Picture Motion Browser) a přehrávat ho v notebooku druhým softwarem (Player for AVCHD). Omezením samozřejmě je kapacita DVD. Výsledkem je DVD přesně v té struktuře, jak jste psal, zřejmě ale opravdu nelze použít ten zápis ve formátu ISO + UDF. Při prohlížení takto vyrobeného DVD se totiž při prohlížení souborů jeví struktura úplně stejná, ale přehrát to nejde.
tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod tuahrem 2. 6. 2008 07:25

V řadě internetových obchodů lze koupit PS 3 pod 10 tisíc s HD 40 GB. PS 3 s 60 GB stojí pořád kolem 16 tisíc. O co vše je ta levnější verse ochuzená?
tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod kuku 2. 6. 2008 08:58

Zdravim, predem se priznam ze jsem diskusi nemel cas precist celou, jen jsem prolitl prvni prispevek.... Doporucuju precist diskusi u tohoto clanku.
Bylo tam par postrehu k situaci kolem strihani videa z HD kamer, treba se budou hodit.

http://avmania.zive.cz/Titulni-strana/R ... fault.aspx
Favorit 136L -> 626 GE 2.0
Fabia 1.4 MPI
No jo, vono dopředu se to jezdí, ale zacouvat, to už holt chce fištróna.
Naftak je jako prase. Chrochta a ***** !! ;)
kuku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod s16strnadova 2. 6. 2008 12:31

jo děkuji, už jsem si to tak nějak přečetla, ale podle té diskuze, většinou doporučují pořídit si kameru na miniDV, kvůli kterým nejsou tak náročné požadavky při střihu na pc, s HDD kamerou dneska lidé moc "nekamarádí" kvůli zpracování videa v pc. Ale byla by asi škoda se odradit od videokamery s HDD kvůli zpracování a náročným požadavkům v pc. Co myslíte? Přeci musí být nějaké programy, který to zvládnout..si myslím že SONY VEGAS i PINNACLE STUDIO 11 by už to také zvládlo. Dneska kdo má rád pc a věnuje se jim často (jako já), tak je rád, za výkonnější pc, dá do něho nějaký ten peníz, a není to žádná "haťapka". tak by ten střih z této videokamery (Sony HDR-SR11)by měl jít nějak zvládnout.
MG GeForce 8600GT 512MB DDR2, HDTV/DVI, CPU AMD A64 X2 5600+, Ram 4GB, cca 1TB HDD, MB Gigabyte M57SLI-S4
s16strnadova
Junior

Odeslat příspěvekod tuahrem 2. 6. 2008 18:39

Také jsem si přečetl tu diskusi na AV mania, mám z toho následující postřehy:
- vychvalování miniDV vychází minimálně u některých přispěvatelů z toho, co ti dotyční mají a na co jsou zvyklí
- u střihu záleží na tom, co od toho člověk očekává, jak velké zásahy hodlá realizovat
- já jsem pásek při úvahách o nové kameře jednoznačně odmítl, mám špatné zkušenosti s mou kamerou Hi8 - opotřebovává se jak pásek, tak hlavy, pásek se může v kazetě pomačkat, může dojít k poškození záznamu magnetickým polem. Dnes nejdem schopen některé kazety vůbec přehrát.
- rozhodl jsem se proto pro kameru se záznamem AVCHD na paměťovou kartu (Sony HDR-CX6). Dnes bych asi volil Canon HF 10, protože zaznamenává na karty SD (SDHC) a ne drahé Memory Stick jako Sony, a navíc má vestavěnou paměť 16 GB. Do harddisku jsem nechtěl jít, protože bych se bál mechanické odolnosti, u kamery člověk musí počítat třeba i s pádem. Ještě horší je záznam na mini DVD, také jde o složitou mechaniku.
tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod tuahrem 2. 6. 2008 18:45

tuahrem
Junior

Odeslat příspěvekod Pumpa 2. 6. 2008 19:25

AVCHD by mel umet tvix 6500a, aspon to tam pisou...jako prehravac.
Pumpa
Junior

Odeslat příspěvekod s16strnadova 2. 6. 2008 19:55

tak jsem si projela videokamery CANON ze stránky czechcomputer.cz (odkaz viz výše)

a velmi mě zaujaly tyto funkce, které ty kamery mají:

Režim 25p Cinema
Pro dosažení filmového výrazu videozáznamu kamera HV30 nabízí režim 25p Cinema, který kombinuje snímání 25p (progresivní) s obrazovým režimem CINE. Progresivní snímání 25p zajistí natočení záznamu s působivostí klasického filmu. Další jeho předností je výrazné zvýšení kvality záznamu při natáčení za nepříznivých světelných podmínek – umožňuje tak autentické zachycení atmosféry při večerním filmování či natáčení v interiérech.

Obrazový režim CINE vychází z nastavení používaných v profesionálních videokamerách Canon řady XH. Nastavení cine gamma, cine matrix a jiné obrazové proměnné jsou optimalizovány tak, aby videozáznam získal výraz a působivost celuloidového filmu. Režim CINE (KINO) lze zvolit i pro záznam ve formátu 50i a standardním formátu DV PAL.

LCD videolampa
Zcela novým prvkem videokamer Canon roku 2008 je LCD displej, který také může plnit funkci praktické videolampy. Když tento displej, vydávající silné světlo, otočíte tak, aby směřoval dopředu, můžete za slabého osvětlení snímat objekty zblízka.

a také, že tyto novější videokamery Canon mají integrovanou LED diodu k přisvětlení v horších podmínkách, to je opravdu velké plus z mé strany :)

páč já budu muset vložit další peníze, abych si koupila videolampu k Sony HDR-SR11, páč toto světlo je opravdu dobrý mít .) sice to má funkci super night shoot, ale ne vždy je dobré se rozhodnout pro tuto funkci.
s16strnadova
Junior

Odeslat příspěvekod tuahrem 2. 6. 2008 20:37

Ví někdo, v jakém formátu ukládá video fotoaparát Casio EX-F1? Je to nějaký jejich specifický formát co nikdo jiný nepoužívá? Nebo je to něco standardního?
tuahrem
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka