Zpracování HD záznamu z kamery

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mmmm. 29. 1. 2009 19:11

to snad není možný, jsem rád, že to někdo absolvuje přede mnou..
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod zdlav 30. 1. 2009 19:55

Vyzkoušel jsem několik softwarů abych přehrál médium DVD AVCHD vytvořené v Pinnacle 12.1 a zatím bez úspěchu. Zatím žádný ze softwarů nevidí na soubory uložené na tomto DVD. Pokud máte zkušennost s nějakým software, který to umí, prosím, napište to ... Díky

Zkoušel jsem např. VLC software a výsledek je ten, že tento software také nedokáže přehrát disk DVD AVCHD. Napsal do logu tuhle zprávu:
main error: open of `dvd://D:\' failed: could not create access: no access module matched "dvd"

Dále jsem zkoušel Oxygen player a BS player se stejným výsledkem >:-(

Dále jsem zkoušel přehrát nebo přečíst toto DVD v systému Windows 7, které jsem si stáhl (jde to legálně) a nainstaloval na jeden z mých disků a výsledek je podobný až na to, že Win 7 toto DVD vyhodnotily jako BD disk a prohlašují, že je také prázdný ... napsal jsem tedy Microsoftu, že mi nefunguje přehrání tohoto DVD a jsem zvědav, jestli mi odpoví ...

Kdyby mi toto DVD nehrálo perfektně na Blu-ray asi bych přestal věřit, že je v pořádku ... :hm

Problém je, že sice některé programy umí celkem bez problémů přehrát soubory AVCHD ale s diskem DVD AVCHD si nevědí rady ...

Ještě zkusím dát dotaz na Pinnacle, jak to vlastně oni dělají ...
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdlav 31. 1. 2009 02:15

Takže konečně jsem přišel na to, proč není vidět ve Windows XP vytvořené DVD: příčinou je to, že tenhle program to zapsal ve formátu UDF 2,5 a systém Windows XP podporuje verze formátu UDF 1.02, 1.5 a 2.01. Po nainstalování UDF 2,5 readeru do Windows začalo být DVD AVCHD vidět (šlo ta pak např. zkopírovat Nerem)
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdlav 31. 1. 2009 13:46

Takže pořád stejná otázka: čím se dají přehrát v počítači média typu DVD AVCHD a HD DVD vytvořené pomocí Pinnacle 12.1 Ultimate?
Nápověda 50/50 :-) :
HD DVD obsahuje adresář: HVDVD_TS a obsahuje soubory: HV000I01.BUP, HV000I01.IFO, HV001M01.EVO ...
DVD AVCHD obsahuje adresář: BDMV a CERTIFICATE, přičemž BDMW adresář obsahuje podadresáře: AUXDATA ... STREAM (nevypisuji všechny) a v adresáři STREAM jsou soubory 00000.m2ts (ty jsou samostatně přehratelné některými programy)
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdlav 1. 2. 2009 14:57

Tak už napíši jenom výsledek relativně dlouhých pokusů s editováním a přehráváním HD videa ve formě BD a DVD AVCHD: Používám Pinnacle 12.1 Ultimate po připravení projektu z nejrůznějších HD kamer a videa z fotoaparátu NIKON D90, výsledný projekt vypálím buď na BD nebo na DVD (ve formátu AVCHD), Výsledek je čitelný na stolním přehrávači Blu-ray (obě media jsou čitelné a video kvalitní). Práce s Pinnacle je stejná jako dříve při zpracování videa v PAL, soubory AVCHD tedy nedělají potíže při zpracování. Na PC lze před vypálením celou strukturu zkontrolovat spuštěním v PowerDVD verze 8 Ultra Edition, musel jsem ale stáhnout nejnovější patch z jejich stránky, protože ta verze, které jsem testoval (nejdříve Trial, pak Ultra Edition verze 8 ) nebyla AVCHD disk schopna přehrát, přestože to psala ve svém ReadMe...Výše zmíněná verze PowerDVD 8 Ultra (s posledním Patch) tedy přehraje jak přímo médium DVD, tak strukturu vytvořenou Pinnaclem na HDD. Pro zobrazení takto vytvořeného disku bylo nutno nainstalovat ve Win XP reader UDF 2.5. HOWGH :-)
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmm. 1. 2. 2009 22:38

no a já jsem z toho opět jelen:-(
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod Iceman_21 3. 2. 2009 20:41

sezen si klasicky program PowerDVD, ten prehraje disky AVCHD i Blu-ray
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdlav 3. 2. 2009 22:28

Iceman_21 píše:sezen si klasicky program PowerDVD, ten prehraje disky AVCHD i Blu-ray

mám pocit, že to tak jednoduché není, disk AVCHD je udělaný ve formátu UDF 2.5. který Windows XP nepodporují .. a tím to všechno teprve začíná ... možná, že u Vist je to jiné ale já je nepoužívám. .. jo, mluvím o struktuře, ne o jednotlivém souboru .. ten je čitelný v hodně programech.
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilman 5. 2. 2009 20:27

Ja osobne zaznam z HDV kamery po zpracovani nahraju zpatky na HDV pasku (original si necham, nahravam na dalsi, pasky stoji jen par korun a je dobre mit vse jako original nekde v zaloze) a pro prehravani na platzma TV (mam LG 106"cm) mi bohate staci udelat video v DivX (v plnem HD rozliseni, mam zaplaceny DivX 6 PRO a ted upgrade DivX7 PRO) a tohle video pres LAN z PC nahraju do myho Mediaboxu (HD prehravac s HDD s HDMI vystupem v 1080i/1080p).

Jinak BluRay medium jsem vyplali jen jednou, prehravac nemam ale da se to prehrat v PlayStation 3 a rekl bych ze s tim vypalovanim na medium bylo vic prace nez uzitku a radsi si udelam ten DivX a pak to prekopiruju po LANce do toho mediaboxu, vysledek je stejny a je s tim mene prace a navic DIVX v super kvalite v HD zabere mene mista, plne HD rozliseni napr. dvouhodinovej zaznam vtesnat na BD-R 25GB je temer nemozny diky ty delce. je to vhodny spis na kratsi zabery nebo to pak chce uz BD-R DL (dual layer) ovsem to uz jsou zase o dost drazsi media takze je zase otazka jestli se to vubec vyplati....
mobilman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmm. 13. 2. 2009 19:32

Dotaz:
Jedná se mi o video ze Sony T500 ve formátu AVC/H.264 (MPEG4) v HD rozlišení (720p) a jeho zpracování v Pinnacle Studio 12. Pro konverzi do DVD, jako materiál pro ostatní z dvd přehrávačem doma, použiju v části Export videa položku DISK,typ disku DVD a stupeň kvality NEJVYŠŠÍ. Pro přehrátí na dvd přehrávači a standartní vakuové tv dostačující.
Řeším následující - nevím, jaká přesně způsob zvolit pro archivaci těchto záznamů pro blízkou budoucnost, aby bylo zachováno PUVODNÍ ROZLIŠENÍ. Zvolit položku HD DVD v menu DISC? Pokud ano, na čem takové DVD přehraji? Na čem a v čem na PC? Na BD přehrávači? Nebo jiný způsob v meny? Položka soubory a volitelné nastavení...? Příspěvky od zdlav jsem přečetl, ale nemám tolik trpělivosti, jako on. jsem odhodlán dokonce i koupit BD přehrávač jen kvůli těm videím, pokud je na těch HD DVD přehraji, protože nemám čas, chuť ani náladu experimentovat.....poddotaz-í záznamy z full hd kamery přehraji na BD přehrávači prostřednictvím HD DVD? Nebo AVCHD DVD? Sorry, ale je to fakt složité a mě to nebaví. Chvi prostě jen natáčet a pak si to pouštět a normálně žít, ne trávit čas na netu debatami a zkoušením:-))) doufám, milý zdlav, že budete mít trpělivost a pochopení a že rozumíte, o co se mi v mé otázce jedná.
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod zdlav 13. 2. 2009 22:02

Některé věci jsem sice už odzkoušel ale člověk se pořád musí učit ... prolézám diskuze, zkouším software ale zatím jsem se vždycky vrátil k Pinnaclovi. Zkusil jsem v Pinnacle vypálit jak HD DVD (25min) tak AVCHD DVD(35min), použil jsem jako médium DVD Verbatim 16x. Vypálil jsem tato DVD rovnou z Pinnacla. Vždy jsem nastavil kvalitu na nejlepší. Výsledné HD DVD bylo čitelné v PC pouze programem Nero Vision (program PowerDVD Ultra ho nepřečetl). Kvalita byla podle mého subjektivního názoru výborná. Toto DVD ale nepřečetl můj Blu-ray stolní přehravač (v jeho návodu to opravdu píšou, že nepřečte HD DVD ... při koupi nového přehrávače Blu-ray je potřeba zeptat se, které formáty kromě BD umí přehrát). Druhé vypálené DVD-čko: AVCHD DVD (volba v Pinnaclu zase nastavena na nejlepší kvalitu) jsem přehrál ve stolním Blu-ray bez problémů (kvalita opět výborná) ale při prvním pokusu jsem v PC neviděl obsah tohoto DVD-čka. Po docela dlouhých diskuzích a hledání jsem zjistil, že je toto DVD vytvořeno se strukturou Blu-ray a navíc ve formátu UDF 2.5, který Windows XP přímo nepodporují. Po stažení a nainstalování podpory pro čtení tohoto formátu ve Windows XP už byl obsah viditelný a program PowerDVD 8 Ultra ho přečetl a přehrál bez problémů. Odkaz na tu podporu UDF 2.5 je zde:
http://files.digital-digest.com/downloa ... ePrint.rar
nainstalovat kliknutím pravé myšky a zvolit volbu instalovat ... pokud si dobře vzpomínám, jsou to dva soubory "inf" + "sys". Vyzkoušel jsem, že stejně to funguje i ve Windows 7 !!
Jinak jednotlivé soubory *, m2ts v adresáři BDMV\STREAM\ na tomto DVD-čku jsou čitelné např. v Nero Vision.
Je potřeba si uvědomit, že takovéto DVD-čko (AVCHD se strukturou BD) nelze zkopírovat tím způsobem, že ho zkopírujete na disk a pak tu strukturu adresářů vypálíte na nové DVD ... takto vytvořené DVD nebude již ve formátu UDF 2.5 a BD ho nepřečte. Jedinou možností jak zkopírovat AVCHD DVD je použít třeba v Neru přímé kopírování ... to funguje ... vše výše uvedené bylo vyzkoušeno ... za stálého nadávání na novou techniku a vlastní blbost ... :-)
Jinak kvalita jak HD DVD tak AVCHD DVD byla podle mého subjektivního názoru stejná jako když přijdete do nějaké prodejny a tam běží na většně TV nějaké reklamní video.
Naposledy upravil zdlav dne 14. 2. 2009 02:01, celkově upraveno 1
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmm. 13. 2. 2009 22:54

díky za reakci, zatím ji mám přečtenou dvakrát a až budu v lepší formě, položím jistě doplňující dotazy. zatím zkouším vytvářet soubory v MPEG4 a v AVI v nejvyšším rozlišení a chci zjistit, jak to bude vypadat při přehrání na pc a jak to zvládne dvd přehrávač po přepálení na dvd. vzhledem k tomu, že je pátek večer a já dělám něco takového, tak si uvědomuji, že ta technika je sice úžasná, ale ve své složitosti trošku kontraproduktivní...
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod mmmm. 13. 2. 2009 22:55

ps-mám na pc Visty, nevíte, jak se AVCHD DVD chová v nich?
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod zdlav 13. 2. 2009 23:34

V nějaké diskusi jsem četl, že snad na Vistách je AVCHD DVD přímo vidět (bez nutnosti instalovat UDF 2.5) ale nemám to potvrzeno z vlastní zkušenosti. Já jsem to zkoušel číst ve Windows 7 a tam toto DVD-čko vidět nebylo, musel se obdobně nainstalovat UDF 2.5 ... takže stejný problém jako u WinXP. No ale tím, že je DVD-čko vidět ve Vistách, tím to asi zase začne ... je nutno najít program, který to pod Vistami přehraje ... možná zase Nero Vision nebo Power DVD. Pochybuji, že by Windows Media Player pro Visty uměl přečíst toto DVD.
Naposledy upravil zdlav dne 14. 2. 2009 02:04, celkově upraveno 1
zdlav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zdlav 13. 2. 2009 23:46

Samotnou archivaci řeším tak, že překopíruji obsah AVCHD DVD na externí disk. Takto uložený obsah by nešel přímo vypálit na další DVD ale musel by se použít znovu Pinnacle: tj. na znovu-vypálení takto uloženého DVD-čka (v případě, že by se vypálené DVD-čko poškodilo nebo přestalo být čitelné) bych musel vzít soubory *.m2ts s výše uvedeného adresáře, znovu je vložit do Pinnaclu a vypálit nové DVD přímo z Pinnaclu. Ty soubory jsou v plném rozlišení (tedy max 1920*1080) .. tohle je současný stav. Předpokládám, že najdu způsob, jak toto DVD znovu vypálit přímo, tj. bez toho krkolomného kopírování do Pinnaclu .. v Neru by prý mělo jít nastavit vypálení v UDF 2.5 ale zatím jsem to nenašel.
zdlav
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka