Interpolácia

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Godless6 3. 11. 2009 13:25

Dost často sa stretávam s pojmom interpolacia, hlavne v súvislosti s počtom megapixelov. Teda vie mi niekto povedat čo tá interpolacia vlastne znamena a predovšetkým- oplatí sa kúpa zariadenia s interpolaciou alebo nie??? :shock:
Godless6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brutal2 3. 11. 2009 15:51

dopočítání. pokud myslíš interpolaci z míň megapixelů navíc tak to je naprosto k ničemu. Ale to snad nikdo nedělá. Určitá interpolace je ale nutná, aby přepočítal z rozmístění pixelů ve foťáku na normální RGB. Ale to bude mít zase každej foťák, protože bez toho by nefungoval. Takže pokud chceš odpověď tak napiš podrobnosti nebo ukaž příklad.
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod karkar 3. 11. 2009 16:18

Jak pise brutal - Zjednodusene receno dopocitavani dalsich bodu krivky mezi body danymi.

Vice viz zde:http://cs.wikipedia.org/wiki/Interpolace

Zda se zarizeni s interpolaci vyplati ci ne zalezi na vkusu kazdeho... Nekde je to nanic (fotaky v mobilu) nekde to mozna muze byt k necemu - projektory, televize atp...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godless6 3. 11. 2009 16:23

no mam na mysli napriklad tento kusok http://www.pixmania.sk/sk/sk/3847293/art/clickles/videokamera-high-definiti.html#tech-specs

pise ze ma 5megapixelovy snimac CMOS a dalej 8 megapixelov cez interpoláciu v režime video
12 megapixelov cez interpoláciu v režime foto, je to vec co sa da vyuzit alebo sa takato kamera vobec neoplati kupovat? :?:
Godless6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karkar 3. 11. 2009 16:31

Odbornik na kamery sice nejsem, ale osobne se mi to zarizeni zda ponekud pochybne…

Uprimne nevim na co takove zarizeni je, jako fotak je to nepouzitelne, a jako kamera mi prijde, ze je to taky na nic.

Tak mozna na pridelani na prilbu pro nataceni sjezdu na kole v lese, kdyz se vymaznes prijdes o 80 euro…

Jinak interpolaci videa bych spis resil v PC softem nez timhle zarizenim. Kvalita bude lepsi a usetris misto na karte.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godless6 4. 11. 2009 01:09

Ide mi o natacanie pri paintballe, zaujalo ma ze je odolna voci narazom a tak podobne, ale nebudem vyhadzovat prachy za to, ked to poriadne nic nenatoci, chcem pri tom aj trochu kvalitu... :roll:
Godless6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brutal2 4. 11. 2009 02:00

Tak to je ta první možnost co jsem psal. Je to samozřejmě nesmysl.
brutal2
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků