Aku videokameru? Panasonic/Sony?

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod firefox4free 24. 11. 2009 15:08

Ahojte, mam zaujem si v blizkej dobe kupit videokameru. Pre bezneho pouzivatela, natacanie dovolenky, rodinnych oslav a take bezne veci, cize ziadne poloprofesionalne video. Cena by nemala presiahnut 300 €. Necham si od vas poradit a vybrat nejaky kusok s najlepsim pomerom cena/vykon/kvalita. Vdaka ;-)

Ktora z tychto dvoch kamier je podla vas lepsia a preco?

Panasonic SDR-H80EP-S
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=63205&aff=AeM8eir1aY

SONY DCR-SR37E
http://www.hej.sk/televizory-audio-video/obchod/884311/sony/sony-dcr-sr37e/
Naposledy upravil MgX dne 11. 12. 2009 19:47, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název vlákna.
firefox4free
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikdo 24. 11. 2009 16:20

První kamera? Cena je to poslední při výběru. Nejdřív si odpověz na otázky z čeho budeš videa promítat, na čem je budeš archivovat, jak je budeš stříhat, jak často kameru použiješ, na jak dlouhé výlety jezdíš, jak často takové věci ztrácíš, jak jsi na ně opatrný (= kamera ti upadne). Z toho ti vyjde médium (SSD, HD, miniDV) a pak vol podle ceny. Pokud chceš stříhat, do ceny započítej i PC a soft, pokud je nemáš nebo máš pomalé.
nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod firefox4free 24. 11. 2009 16:48

Ahoj, bude to druha kamera. Prva bola kupovana niekedy pred 7 - 8 rokmi este so zaznamom na kazety VHS-C. Takze je na case vymenit za nieco modernejsie. Najcastejsie vyuzitie bude take, ze co sa natoci sa cez AV kompozitny vstup nahra na HDD DVD rekordera a potom sa v pripade potreby vypali. Ziadna editacia cez PC zatial nebude potrebna. Takze tu s nakladmi na SW vybavenie nepocitam. Intenzita natacania bude asi taka, ze nieco raz za 2 -3 mesiace :-) Pozerat sa to bude z DVD diskov na akychkolvek displejoch, podla toho ku komu sa video dostane. Takze podstatne je vybrat zaznamove medium. Ja by som sa priklanal k tomu HDD. :hm
No a cena je dost podstatna, kedze nie som nejaky fanusik domaceho videa, ani si ta kamera na seba nezarobi.
firefox4free
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 1. 12. 2009 18:51

Ja sa pridam k otazke, lebo v kamerach sa vobec nevyznam. V blizkej buducnosti cakame potomka a preto si chceme kupit kameru. Cize jej hlavne pouzitie ma byt natacanie maleho dietata, casto pri izbovom svetle. Samozrejme, ked ju uz budeme mat, budeme ju so sebou nosit aj na vylety do prirody, k moru, na lyzovacku. Zijeme na juhu spanielska, kde je vacsinou slnko, ak to hra nejaku rolu...Nahravky budeme pozerat na 82cm LCD telke (HD ready), pripadne na notebooku. Zrejme to nie je dolezita informacia, ale vacsina nahravok pojde aj na web, aby si ich mohli pozerat stari rodicia. Od kamery ocakavam, ze bude mat vyborny obraz (fotky nie su nutne), dostatocne dobry zaznam zvuku, male rozmery a hmotnost. Ku elektronike som setrny, este mi nic nespadlo na zem (klop-klop), takze ako zaznamove medium asi moze byt aj HDD, ale nevadia mi ani karty. HDMI vystup je asi tiez vhodna vec, ze?
Viete mi prosim niekto poradit, ze aky model by bol pre mna vhodny? Pripadne aspon nejake parametre, ktore si mam pozerat. Napriklad na jednom panasonicu sa mi pacilo, ze si vie zafixovat ostrenie na nejaky objekt a potom si ho drzi ostry aj pri zoomovani, to mi pride fajn funkcia...
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nivico 4. 12. 2009 15:37

SONY HDR SR11
SONY HDR SR12 ???
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Duri13 7. 12. 2009 12:28

Hm, diky, ale nakoniec asi s HDD nechcem. Preferujem zapis iba na karty or vnutornu flash pamat. Celkom sa mi pozdava Sony CX520 alebo Panasonic SD200, akurat rozmyslam, ci nie su az prilis dobre na moje potreby.
Duri13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 17. 12. 2009 13:06

Tak uz som kupil - JVC GZ-HM200. Zvolil som mensi rozmer a menej funkcii (asi aj mensiu kvalitu), ale na to moje natacanie to asi bude stacit. Jo a keby to niekoho zaujimalo, tak som to kupil na pixmania.cz - vsetko prebehlo OK, platba kartou, dorucenie stvrtok->streda.
Duri13
Kolemjdoucí