Poradte soft na strih a editovanie Full HD videa

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod atti.hombre 4. 7. 2011 13:43

Ku kamere Panasonic HDC-SD60 je síce pribalené cd s programom HD Writer AE 2,0 ,ale v ňom sa nejaké presnejšie strihy a vkladanie hudby robiť nedá.Na nete som našiel veľa negatívneho na program Pinacle do verzie 14-čo sa editovania full hd týka.Ja som doteraz spracovával video v Pinacle 9,ale ako som prešiel na Full HD tak som skončil.Obzeral som najnovšiu verziu Pinaclu: http://obchod.pantera.sk/zbozi/pinnacle ... p=z:205730
Máte niekto skúsenosť s touto verziou softwaru,alebo s niečím iným,funkčným a nie veľmi náročným na financie.
Za každú reakciu dakujem
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MONYS 4. 7. 2011 19:31

Pro full hd z kamery Panas.60 která točí prokládaně 50i vyhoví Pinacle14/15 doporučuji navštívit tuto stránku která se zabývá výhradně tímto prog. včet výuk videí:pstudio.martr.eu
MONYS
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 5. 7. 2011 05:11

:-) ...vďaka srdečná!
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
atti.hombre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 6. 7. 2011 10:46

atti.hombre:
Zavisi na tom, co vsetko od takeho sw ocakavas. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja napriklad pracujem prevazne s Vegasom, hlavne kvoli moznostiam pri praci s audio stopami v spojeni so Sound Forge, dost si potrpim na kvaltny zvuk ;-). Za vyskusanie nic nedas, stiahni si 30-dnovu verziu (http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiopp). Cenovo je to +- na urovni toho Pinnaclu.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod atti.hombre 6. 7. 2011 14:24

:-) dakujem za tip-pozriem to! Inak nemám nejaké prehnané nároky: malo by tp mať čo najpresnejšiu možnosť strihu scén,prechody medzi nimi ( ked je to vhodné),titulky,možnosť vložiť statické obrazy...a audio stôp by mi stačilo 5 s možnosťou prelínania,možno šumový filter.
Našiel som sránku s testom 10 tich programov na editovane,len ešte neviem ako je to s dostupnosťou u nás.

P.S. možno to niekomu pomôže: http://translate.google.sk/translate?hl ... views.com/
atti.hombre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 6. 7. 2011 17:24

s největší pravděpodobností se většina těchto programů dá koupit a stáhnout přímo přes internet (akorát je potřeba mít platební kartu)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod artam 7. 7. 2011 16:08

Existuju firmy v CR aj v SR, u ktorych sa tento software da kupit za lokalny peniaz a aj bankovym prevodom, takze moznosti na vyber je mnoho. Akurat to vyjde o DPH viac, ale zas je mensie riziko "straty" penazi pri nakupe. Kazdy si moze vybrat. :-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 8. 7. 2011 07:44

Dneska uz vetsinou zaplatis DPH i pri nakupu software pro stazeni.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod artam 8. 7. 2011 13:55

marts píše:Dneska uz vetsinou zaplatis DPH i pri nakupu software pro stazeni.

Ale len pri nákupe v rámci EU, z USA nie.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 8. 7. 2011 15:52

ale kdeže - nadnárodní firmy jako např. SONY nebo Apple účtuje DPH i při nákupu z USA. Resp. to platí podle toho jaký má ta firma obrat v EU, jak překročí určitou mez už ji jdou po krku a přinutí vybírat DPH při prodeji do EU.
marts
Expert