AVID Studio problém s kodováním.

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rejpal 6. 10. 2011 09:05

Zdravím všechny.
Mám problém s kodováním nahrávky v tomto super programu (AVID Studio). Vyberu export (třeba MP4) a program normálně koduje až dokonce a na konci napíše OK a jestli ho chci přehrát. Poté přehrát nejde a když se podívám do adresáře jde je nahrávka MP4 je tam ještě kromě samotného souboru ještě jeden soubor který tam má být při kodování a na konci má zmizet (něco jako TEMP). Ten soubor má cca 1Gb (nahrávka jako taková má třeba 3GB.) Jde mě o to že celý proces kodování proběhne podle programu v pořádku, ale soubor poté memohu v přehrávačích přehrát píše to chyba rendrování. Na programu je nejnovější aktualizace.. Díky za vaše nápady a názory. Jedná se o nahrávky HD. CPU core i7 950 (+ 4Ghz), 12GB ram (tree channel)..
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod MONYS 6. 10. 2011 19:30

Pokud máte jak píšete v předešlém příspěvku kameru PANAS.90 která nahrává 50p proč jej kazíte převodem do MP4 když AVID UMÍ zpracovat záznam zpětně opět do50p mts.Ano pokud by jste chtěl udělat video AVCHD na DVD tak musíte nastavit výsledné video v exportu na 50i jinak 50p vytvořený soubor přhrajete bud v PC WIN PLAYEREM nebo v nějakém MMC přes které to přehrajete v TV v plné kvalitě a v neposlední řadě přímo kameru připojit přes HDMI nahrávku si shlédnout v TV(OVŠEM NESESTŘÍHANOU)
MONYS
Junior

Odeslat příspěvekod rejpal 6. 10. 2011 22:53

Zdravím.
Mts, mp4 a podobně jsou video kontejnery a mohou obsahovat různé kodeky. Jde o to že kontejner mts mohu vytvořit o jakém koli datovém toku 1080p ale kontejner mp4 1080p vytvořit nemohou stejně tak nejde třeba kontejner mkv. Samozřejmě všecho 1080p v kodeku H264. Podle mě je to chyba programu v závislosti na mém hardweru. Jenom mě zajímalo jestli má někdo podobný problém. Je divné že soubor je poškozen pouze při velké velikosti výsledného souboru. U krátkého je vše je v pořádku ať z toho udělám cokoli. Zkoušel jsem čistou instalaci windows a výsledek byl stejný.
rejpal
Junior

Odeslat příspěvekod MONYS 7. 10. 2011 20:52

Stímto problémem by Vám mohl poradit někdo na tomto foru rubrikaAVID STUDIO na pstudio.martr.eu je tam odborník který by Vám poradil .
MONYS
Junior