Kamera na svatbu na plesy

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 10. 3. 2012 14:33

Prosím poraďte,
potřebuji kameru na točení svateb a plesů.

požadavky:
kvalitní obraz i zvuk
ukládání dat na HDD (může být i SD karta, ale radši HDD)
min. 7 hodin záznamu v super kvalitě
možnost připojení externího světla
pokud možno (možnost dokoupit) extra výkonnou baterii
pohodlné rychlé ovládání

Cena kamery - netuším (platit jí nebudu) Ale max. cca 50 000 kč
Video se bude ukládat na DVD
vaclavbarak
Junior

Odeslat příspěvekod marts 10. 3. 2012 19:29

S tímto cenovým limitem něco z top nabídky spotřebních kamer anebo něco z druhé ruky. Pokud by to měl být současný model tak už HDD v podstatě nepřipadá v úvahu - buď zabudovaná flash paměť nebo SD karta.

No a pro příklad - třeba něco takovéhoto http://www.digikamery.cz/katalog-524-Sony-HXR-MC2000

a lepší pak http://www.digikamery.cz/katalog-471-Canon-XA10
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 3. 2012 20:05

No video bych moc na dvd neukládal..přijde mi to jako hodně velká škoda...dnešní kamery a vůbec za vyšší ceny jedou ve full hd a tam ta konverze an dvd je přímo nesmyslná, spíše to ulož na nějak externí hdd a určitě bys mi jednou poděkoval že to mas na hdd v lepší kvalitě než na dvd v sdčku....pokud chceš totiž ukládat na dvd tak nemá cenu investovat veliké peníze do kamery...jinak já mám zkušenost se Sony kamerou s objektivem Carl Zeiss a myslím si že mohu doporučit. i když je teda uplně z jiné cenové třídy než tvůj rozpočet.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 10. 3. 2012 22:11

Záznam na DVD si přeje zákazník.
vaclavbarak
Junior

Odeslat příspěvekod marts 11. 3. 2012 09:19

Tak jsem to v dotazu chápal, DVD jako výstupní distribuční formát - tedy pro zákazníky, archivace by se zřejmě řešila jinak.

Na druhou stranu pak při použití kamery s vysokým rozlišením zůstává otevřená cesta kdyby najednou vznikl požadavek na distribuci v HD.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod MAK_cz 24. 5. 2012 17:11

Strasne moc zalezi co a jak bude toceno. Pokud na svatbe nekdo natoci hodiny zaznamu muze to tocit podle mne cimkoli. Obcas se ale najdou svatebcane ktere uspokoji 15min zaznam ze zrcadlovky. Fajn je pak slyset divaky, ze to vypada jako z kina a zaroven to pak neni hodinove tryzneni divaku zaznamu opilych dedecku s vnuckami. Nekdy je fakt mene vyrazne vice
MAK_cz
Junior

Odeslat příspěvekod marts 26. 5. 2012 11:22

Když se použije zrcadlovka tak se opravdu dají natočit parádní obrázky, ale... vyžaduje to pak úplně jiný přístup k natáčení - vzhledem k malé hloubce ostrosti (jedna z věcí která pak dodává záznamu "filmový" nádech) je potřeba záběry pečlivě aranžovat (a ostřit) a v podstatě se nedá natáčet reportážním způsobem. Samozřejmě záleží na dohodě s klientem (pokud tento ví co chce) jaký vlastně bude chtít výsledek.
marts
Expert