Problémy s novou kamerou Panasonic HC-V500

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod toro60 18. 4. 2013 23:32

Zdravím.. minulý týden jsem si koupil na alze.cz video kameru Panasonic HC-V500

Kamera luxusní ale nastal problém s ukládání videii. Do té doby než jsem si kameru koupil používal jsem k natáčení kameru z iPhone a každé video se mi vždy uložilo do formátu MOV a vždy jedno video = jeden soubor. U této nové kamery je vše jinak a jsem zklamaný!

Zaznam se ukládá do nekompatibilního formátu pro Sony Vegas program, kterým videa upravuji a navíc každé natočené video se rozdělí na více souborů, což je velice nepraktické !!!

Natáčím školení které má vice než hodinu a takové školení mít třeba v 5 souborech je velice na nic !

Dodávaný soft od výrobce k ničemu ! Protože umožňuje jen vypalovat videa na DVD což už dávno nepoužívam!

Poradí mi někdo jak kameru nastavit aby nerozdělovala natáčené video na více částí? Jsem už zoufalý :-( volal jsem na alzu.cz tam neporadili, volal jsem na podporu panasonic a tam také neporadili.... Zkouším ješte toto fórům.

Děkuji všem za vaše reakce.
toro60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 19. 4. 2013 09:13

Kamery se záznamem na datová média běžně rozdělují klipy na více částí které jsou velké max. 2GB - je to dáno omezením souborového systému FAT (FAT32 má limit 4GB ale pro jistotu se nejde přes 2GB).

Soubory které patří k jednomu záběru lze jednoduše spojit dohromady pomocí obyčejného příkazu COPY na příkazové řádce Windows.
(už jsme to tady jednou řešili - viewtopic.php?f=1704&t=1084852&p=6670427)

Vzhledem k tomu že tato kamera používá standardní formát videa AVCHD tak by měl jít normálně ve Vegasu zpracovat - teď jde o to jakou máte verzi.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod toro60 19. 4. 2013 09:39

Velice děkuji za rychlou odpověď, kameru vrátim na alzu a objednal jsem tu samou ale s vnitří pamětí 16gb, jedná se přesně o tento typ:

http://www.czc.cz/panasonic-hc-v500mep- ... k3i6uru11a

Doufám, že teď se již videa dělit nebudou.. Nebo se pletu?

Sony Vegas aktualizuji na poslední dostupnou verzi... Snad již bude tento formát podporovat, protože jsem měl problém rozjet ze začátku i MOV formát na Vegasu ale po nainstalování quic time playeru již vše šlo.

Předem děkuji za odpověď
toro60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 4. 2013 11:33

Jak můžete napsat, že dodávaný soft ( HD Writer AE 4.0) je k ničemu. Já si naopak myslím, že je vynikající.
Mám též kameru Panasonic HC-V500. Jsem s ní velmi spokojený, obraz je velmi pěkný, s velkým množstvím detailů, zejména v exteriéru. Natáčím ve formátu AVCHD 1080/50i. Pro zpracování používám počítač z roku 2007, procesor Core2Duo 2.6 GHz, RAM 2 GB, HDD 500 GB. A jsem velmi příjemně překvapený, že tento PC na zpracování záznamů úplně stačí, přitom stříham, spojuji, retušuji,titulkuji, vkládám přechody a jiné efekty a také hudbu.
Záznamy uchovávám jednak ve formátu .m2ts , případně . m2ts převádím do mkv, programem Avidemux ( bezeztrátově ) - ty přehrávám z USB disku přes Blueray přehrávač nebo přimo přes USB TV. Také některé převádím do mpg a následně vypaluji na DVD. Pro převod do mpg používám vynikající profesionální program Mainconcept a představte si, že převod .m2ts do .mpg na výše uvedeném počítači je velmi rychlý : jedna hodina záznamu je převedena zhruba za 70 minut, přitom kvalita záznamu odpovídá špičkovým DVD.
Spojování jedn. souborů v HD Writeru je otázka minuty.
Některá videa také používám pro školení, můžu do nich vkládat poznámky, šipky , značky,
i animaci, fotky. Prostě výborný program na vytváření školících videí. Je potřeba ten program
nastudovat, já jsem tomu věnoval zhruba 1 měsíc.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod toro60 19. 4. 2013 12:51

Děkuji, já jsem věnoval poměrně hodně času do studie programu Sony Vegas a do teď jsem byl spokojený, nechci tedy využívat další software když jeden na video již používám a umím s ním pracovat.

Co se tedy softwaru HD writer týká, za týden jsem nenašel možnost uložit upravené video do pc na hdd, nabízí mi jen možnost vypálit jej na DVD a při pokusu o alespoň toto uložení po mě software chtěl abych využil jakých si předvolebých zvukových stop bez kterých jsem nemohl dále pokračovat, software mi nedovolil dále pokračovat pouze s mou zvukovou stopou, kterou jsem natočil.

Celkově je tento software pro mě velké bludiště, hledal jsem video navody jak tento software používat ale nenašel jsem nic v českém jazyce, na Sony Vegas je mnoho článků, videii v češtině a dle oblíbenosti podle serveru živě.cz je tento program na prvním místě v minulém roce, proto byla také má volba se sním učit, kvuli české podpoře, návodům atd.
toro60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 19. 4. 2013 13:40

K té výměně kamery - dělení klipu na více souborů se používá i ve vnitřní paměti kamery, takže tímto si nepomůžete.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 4. 2013 14:48

Chápu, že se Vám nechce učit nový program, ale to není důvod tvrdit, že nějaký soft je nepoužitelný. Sony Vegas je určitě výborný program a s AVCHD určitě umí dobře pracovat.
Pokud se týče HD Writeru - návod na používání je v češtině na přloženém CD. Bohužel samotný program je v angličtině. Práce v HD Writeru se na první pohled zdá složitá, ale jakmile člověk pochopí logiku, tak si program oblíbí.
Jinak základní práce:
1.Propojím kameru s PC
2.Automaticky se spustí HD Writer, pokud ne spustím ho a zvolím Copy to PC
3.Do určené složky se stáhnou všechna doposud nestažená videa
4.Klepnu např. na první stažené video ( když je chci upravit) - Edit video - Delete pertially -
vystříhám špatné části ( nepovedené části nabídne sám program podle informací z kamery , např. rozmazání, rychlý pohyb , špatné světlo...) Uložím tlačítkem Partially delete. Upravím si tak všechny videa.
5. Edit video - new projekt - next - vyberu videa, která chci spojit - ok
6. Objeví se okno, kde s videi mohu různě pracovat. Pokud chci jenom videa spojit dám File output a po uložení si mohu sloučené video třeba nakopírovat na flešku.
Poznámka: HD Writer není univerzální program na zpracování HD videí. Je určený výhradně pro kamery Panasonic ( modely 2009 a novější ). S HD videi získanými z jiných zdrojů nespolupracuje.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgell 23. 6. 2013 12:11

Omlouvám se, že se vměšuji do diskuze, mám podobnou kameru - Sony PJ10- a chystám se s ní na dovolenou, přemýšlím na jakou kvalitu točit - nejvyšší 1080i /dat.tok 24/ nebo 1080p/dat.tok28/. Říkáte, že točíte na 1080i, ale ten Panasonic V500 tuším umí i 1080p - je tedy nějaký důvod netočit na progresivní kvalitu? Třeba náročnost na následné zpracování? Co doporučujete točit na i nebo p.
Georgell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 24. 6. 2013 09:44

Dobrý den, provedl jsem řadu testů záznamu 1080p a 1080i ( exterier,interier, slabé světlo) a při přehrávání na TvP i na PC jsem nerozeznal žádný rozdíl v kvalitě ( snad jen mírně lepší přehrávání zpomaleného obrazu ?). Navíc: 1. zpracování záznamu 1080p je velmi náročné na výkon PC, já už mám trošku starší PC. 2. nenatáčím všechno s největším datovým tokem, pro bežné nahrávky stačí datový tok 13, někdy i 9. Rozdíly v kvalitě u této kamery nejsou nijak výrazné. 3. při přehrávání záznamu 1080p na TvP se mi obraz při rychlém pohybu zadrhává, musím mít zaplou funkci True Motion.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgell 24. 6. 2013 18:58

Díky za odpověď, té náročnosti zpracování 1080p jsem se právě obával, taky nemám právě nejvýkonnější PC /stolní AMD Athlon 2 GHz a notebook Intel I5 2,4GHz/, chci z dovolené přivézt co nejlepší záběry, asi půjdu do 50i/tok24/, možná by stačil i tok 17, ta moje kamera má tyto možnosti: [Kvalita 50p ] (AVC HD 28M (PS))
[Nejvyšší kvalita ] (AVC HD 24M (FX))
[Vysoká kvalita ] (AVC HD 17M (FH))
[Standardní ] (AVC HD 9M (HQ))
(výchozí nastavení)
[Dlouhá doba ] (AVC HD 5M (LP))
Georgell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušanta 15. 9. 2013 19:19

Dobrý den,pořídil jsem si také tuto kameru a potřeboval bych poradit se zpracováním videa v programu hd writer. Podle předchozího návodu uložím soubory do PC, přes edit video spojím a uložím ale video o velikosti asi 20 GB se mi uloží asi do čtyř souborů. Jde to nějak spojit nebo nastavit něco v programu aby se toto video zobrazilo jako jeden film? A další otázka, jestli jde toto video pomocí programu nadále upravit tak aby šlo vypálit a přehrávat v obyčejném DVD.
Předem děkuji za vaše rady Dušan.
Dušanta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 18. 9. 2013 12:02

Podle tohoto http://www.youtube.com/watch?v=q_fi2VEFVo0 vytvořit DVD zřejmě jde (pokud to teda není omezeno jenom na určitou verzi softwaru)
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Dušanta 21. 9. 2013 10:21

Děkuji za rady. Potřeboval bych hlavně poradit jak spojit celý film dohromady který se mi uložil do čtyř dílů asi po čtyřech GB . vypálení na DVD je mi jasné ale vejde se na něj maximálně dvě hodiny.
Předem děkuji Dušan.
Dušanta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 21. 9. 2013 12:47

Takže ten postup uváděný výše (File output) to uloží ve 4GB blocích? Na jaké médium ten výstup ukládáte? ( HDD/SSD, USB Flash disk, SD karta apod.)
Jak je to médium naformátované? (FAT, NTFS, exFAT)
Jaký je výstupní formát souboru? (AVI, MP4, MKV, AVCHD, TS apod.)

Kdyby byl výstup v AVCHD nebo TS, tak lze použít postup sloučení souborů pomocí příkazu COPY (odkaz uveden v mém příspěvku na začátku této diskuze) ovšem za podmínky, že se to bude ukládat na médium ve formátu NTFS nebo exFAT. Obyčejný FAT totiž podporuje soubory pouze do velikosti 4GB.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Dušanta 28. 9. 2013 21:24

Dobrý večer, takže spojení souborů pomocí příkazu copy se povedlo, video vypadá asi v pořádku jak časově tak objem dat zůstal stejný, akorát při vypalování v programu hd writer na dvd ve formátu mpeg2 se video na vteřinu až dvě zasekne v místě napojování původních malých nezpracovaných souborů v kameře. jde toto nějak odstranit? Nebo je nějaký jiný program na převedení AVHCD do jiného formátu pro přehrávání v DVD a následné vypálení?
Předem děkuji za rady. Dušan.
Dušanta
Kolemjdoucí

Další stránka