Canon Legria HF G10 vs Panasonic HC-X920EP

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod saphro 30. 6. 2013 20:23

Dobrý den, Ahoj

chtěl bych se zeptat všech znalých, která kamera by byla nejlepší pro začátečníka. Vybírám kolem 20 000 - 25 000 kč, protože nechci kupovat levnou kameru a za půl roku další. Hledám kameru, kterou natočím svatbu, promo video nebo cestu kolem světa kvalitně tak, aby video vypadalo na úrovni.

Vybral jsem z dostupných tyto dvě. Porovnával jsem podle videí, které jsem našel na youtube, takže pouze okem.

Je to dobrá volba nebo jsou i jiné a vhodnější?

Díky :)
saphro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 7. 2013 18:48

Ahoj, zkus si je porovnat i s JVC GC-PX100BU. Já bohužel přímé srovnání na vlastní kůži nemám :-(
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod saphro 4. 7. 2013 15:33

Díky, zkusím i tu.
Přeci jen bych chtěl "slyšet" "číst" názor někoho, kdo je schopný kamery v téhle hladině porovnat. Chtěl bych jet na malou cestu kolem světa a potřebuji co nejlepší kameru za co nejméně. :) Klasika ... :-D
každý názor a příspěvek uvítám. ...
saphro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 6. 7. 2013 09:53

Bude zahrnovat ta cesta kolem světa i nějaké vodní radovánky?
Nemusí to být zrovna potápění, ale i takové natáčení poblíž vodopádů může udělat s kamerou své - pak je vhodné přibalit pláštěnku na kameru nebo pro lepší odolnost sportovní pouzdro, či nejlépe mít rovnou kameru vodotěsnou.

Takže pořizovací cena kamery je jedna položka, ale pak se k tomu přilepí příslušenství, jako třeba druhá větší baterie, paměťové karty, stativ, externí mikrofony atd. (ale to už je spíš vybavení potřebné na natočení profi dokumentu z cesty)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Refael 23. 7. 2013 15:32

Ohledně JVC GC-PX100 jsem cetl angl.recenze a v nich popisovali, že sice v noci natáčí bez šumu mnohem lépe než vlajk.lodi Canonu i Panasonicu, ale přes den prý žádná sláva, prý nepřirozené barvy, optická stabilizace je slabá atd..
Také jsem původně uvažoval o tomto JVC hlavně kvůli ceně, ale oproti např.HF G30 má kratší optický zoom, menší displej s horším rozlišení, nemá stejný širokoúhlý zoom, optické vysouvací kukátko.
Nakonec jsem JVC zavrhl a zůstal mi jediný favorit a to HF G30. Ještě jsem schopen vzít na milost i X920M, ale jenom kvůli tomu, že noční videa netrpí tolika šumu jako HF G30. Rád natáčím večerní i noční scény.
Refael
Kolemjdoucí