Kamera na cesty a výlety

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nando1996 28. 7. 2019 23:19

Zdravím.
Po delší době jsem se rozhodl, že si pořídím nějakou kameru.
Její účel by byl primárně a na nějaké výlety a hlavně. Jsem fanda vlaků a železniční techniky zároveň. Takže bych rád spojil příjemné s užitečným.
Vzhledem k tomu, bych rád aby byla kompaktní a něco vydržela. Ale stále váhám, zda nějakou menší kameru viz něco jako Panasonic HC-V380EP-K nebo šáhnout po nějaké outdoorové?

Chci aby splňovala tyto požadavky:
Záznam minimálně FullHD při 60fps
Být menší a kompaktnější
Dobrý zvuk při natáčení
Možnost přimontovat na stativ, stabilizátor nebo na různé držáky
Kdyby měla wi-fi a uměla komunikovat s telefon byla by to pecka.
A nějaká ta odolnost by taky byla super

Z tohoto jsem vybral již výše zmíněného Panasonica nebo JVC GZ-R495BKIT a nebo se rozhoduji mezi GoPro Hero6 Black, GoPro Hero7 a DJI Osmo Action.

Kdyby jste měli možnost zaslat i nějaké video, z těchto kamerech, aby si člověk udělal nějakou představu, bylo by to TOP.

Díky moc :-)
nando1996
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 29. 7. 2019 22:37

Dobrý den, můžu Vám sdělit některé své zkušenosti. Od dubna používám 4K kameru Panasonic HC-VX1. Do té doby jsem filmoval kamerou Panasonic HC-V180, což je po záznamové stránce obdoba HC-V380. Tato kamera byla vhodná pro záznam za dobrého světla ( především pro youtube), za šera nebo při běžném pokojovém osvětlení šla kvalita výrazně dolů ( rozmazání, šum ) dle úrovně osvětlení.
Ukázka originálního záznamu v nejvyšší kvalitě za dobrého světla:
https://uloz.to/live/!WHhiQZQtYces/turnaj-m2ts

Záznam 4K kamerou je výrazně lepší, a to i za špatných světelných podmínek. Filmuji v rozlišení 4K/30p a upravený záznam potom po určité době převádím na FHD ( 4-5x menší velikost souborů, dochází přitom jen k mírné ztrátě kvality). Při přehrávání na TV s kvalitním dopočtem snímků je obraz zcela plynulý a pro mě výborný.
Ukázka:
https://uloz.to/!agd2iRYZzXyW/mhd-brno-150-let-fhd-mp4
Za velmi špatných světelných podmínek:
https://www.youtube.com/watch?v=_I6ciMV1OM8

Kromě výrazně vyšší kvality nahrávek je velkou výhodou 4K možnost tvorby kvalitních výřezů a zejména snímání fotek přímo z nahraného videa, které je možné potom nechat vytisknout ve fotolabu...Pro mě fantastická věc, kvalitní fotky přímo z nahraného videa.
Pro mě už má smysl filmovat jedině ve 4K, FHD používám jedině pro záznam rychlých sportovních scén. Ale musím přiznat, že kvalita FHD je u této kamery také na vysoké úrovni.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod buben13 30. 7. 2019 09:04

Zdravím, druh kamery bude dost záležet na tom, co bude hlavním účelem té kamery. Pokud ji budete používat například na kole atd. Tak bude outdoor kamera určitě lepší. Taky budete muset počítat, že zvuk i obraz za tmy bude u outdoor kamery taky o trochu horší. Hlavní výhodu co u ní vidím, že jsou celkově dost malý a hlavně odolnost proti vodě. Nemusíte řešit když prší nebo když kameru vezmete na koupaliště.
buben13
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků