Klasická kamera - je výrazný rozdíl mezi Sony CX130 a CX405

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drachouk 3. 1. 2020 10:44

Zdravim, radu let mam kameru Sony HDR-CX130. Pred rokem jsem poridil DJI Osmo Pocket. Zaujal mne kvalitni obraz a kompaktnost. Bohuzel jsem casem zjistil, ze to neni pro mne uplne idealni. Videa jsou az extremne prestabilizovane. Tj. nejake akcnejsi zabery vypadaji nudne. Paradox - prave skvela stabilizace byl jeden z duvodu pro nakup. Take mne schazi zoom na ktery jsem byl zvykly. Nakonec si s MP4 soubory ve 4K 60FPS moc nerozumi Corel VideoStudio, ktery pouzivam. Rozchazi se mne po rendrovani pridane audio stopy a titulky s hlavni stopou s videem z DJI. I pres pouziti SmartProxy je strihani daleko pomalejsi a pocitac se trapi (Core i7, 16GB RAM, SSD). Rad bych se vratil ke kamere klasicke konstrukce (staci FHD). Hledam neco maleho, lehkeho s FULL HD a 50 nebo 60 FPS. Ma soucasna CX130 toto splnuje. Dotaz zni, zda si pomuzu k lepsi stabilizaci a obrazu, kdyz koupim nektery soucasny model - treba CX405? Nebranil bych se ani 4K, ovsem co jsem videl nabidku od Sony, tak jsou ty kamery daleko tezsi, maji pro mne zbytecny hledacek a tudiz i vetsi rozmer.
drachouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 1. 2020 13:36

Dobrý den, já už rok používám 4K Panasonic HC-VX1 a jsem velmi spokojený. Jak si člověk zvykne na 4K, už se nechce vracet k FHD. Nahrávky zpracovávám většinou programem dodaným s kamerou ( HD Writer) - střih, časové značky, text, přechody - program pracuje bez rekomprese, takže nijak nezatěžuje PC. Důležité nahrávky potom ponechávám ve 4K, méně důležité převádím na FHD programem Handbrake ( kvalita vyšší než kdybych natáčel přímo ve FHD). Klasické 4K kamery natáčejí ovšem jen 30sn/sek, proto se nehodí pro příliš akční záběry a pro přehrávání je vhodný TV s kvalitním dopočtem mezisnímků. Ale ta špičková kvalita za to stojí, můžete se podívat na ukázky ( originální záznam sestříhaný v HD Writeru):
https://uloz.to/file/RMhA9dzp3IUx/ukazk ... hc-vx1-zip
Kutil71
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků