GoPro 7 black vs Lamax x10.1

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 4. 11. 2020 12:32

Vím, že rozhodnutí je na mně. Váhám, zda na "takové to domácí zvýkání" :-D ...amatérské občasné natáčení
(na motorce, kole, šnorchlování na dovolené) stačí koupit sportovní kamerku Lamax x10.1 (i s bohatým příslušenstvím za cca 4 tis. Kč) nebo připlatit a koupit Gopro 7 black za min. dvojnásobek, s originálním příslušenství to pak vyšplhá na cca 10 tis.Kč. Recenze jsou dobré na oboje. Peníze mě nějak netrápí, spíš
mi jde o to, zda rozdíl v ceně skutečně bude odpovídat rozdílu v kvalitě a funkcích, užitné hodnotě? Zda se v tomto případě vyplatí připlatit si. Díky za názor.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2020 18:30

Asi bych hodně mrknul na videa, co se kde po netu válejí a udělal si představu, jak se oba výrobky chovají v extrémnějších situacích. Horší světelné podmínky, rychlé záběry, otřesy atd. atd.

Ono... srovnávat něco za čtyřku a proti tomu postavit druhé za, řekněme, dvojnásobek, není úplně vyrovnaný souboj. Ale samozřejmě chápu Tvůj dotaz... kam míříš :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 6. 11. 2020 20:28

Díky za reakci. Na videa jsem se díval. Samozřejmě to není úplně objektivní, protože jsou kolikrát různá nastavení, světelné podmínky...ale jasně, určitou představu jsem si udělal. Goučko je obecně znatelně o něco lepší. Hlavně v hodně akčních, rychlých záběrech, otřesech, horším světle...nejlépe to jde vidět na sjezdu na kolech lesem. Jen si prostě nejsem jistý, zda ten rozdíl v kvalitě vyváží tu dvojnásobnou cenu, pokud započtu i dokoupení příslušenství, další baterie...ke Goučku, protože v balení Lamaxu většina je...tak je to cca 4 tis. vs 10 tis. Kdyby šlo příplatek + 20-30%, tak určitě připlatím. A to nedokážu zohlednit ostatní uživatelské vlastnosti a ovládání, např. české menu a ovládání i na náramku vs jen cizojazyčné a hlasové... Fakt nevím.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod buben13 22. 12. 2020 10:11

Já měl starší model od lamaxu. Záleží co všechno od toho očekáváš. Já jsem s ní byl spokojený. Samozřejmě gopro bude mít asi o něco lepší obraz, ale je to za daleko větší cenu a bez příslušenství.
buben13
Junior

Odeslat příspěvekod nevo7 25. 1. 2021 15:04

Mám Lamax 10.1 a už rozmýšľam o Gopro8 /sledujem cenu ako sa vyvíja/. Tiež som nechcel dávať veľa peňazí, pri Lamaxe dobre svietilo gyro a optická stabilizácia, ale tá zrovna stojí za houby. Používam to na výlety, aj moto jazda a nestačí to. Pri svetelných podmienkach obraz fajn, spomalené či timelapse zábery sa využijú, prípadne zábery z ruky s pohybom ruky či otáčaním tela. Ale stabilizácia a vibrácie s namontovaním na telo, hlavu pri behu, či na motorku či auto, ten Lamax nedáva. Proste toto je prípad elektra /aj pri televízore/, kde chceš ušetriť, a nakoniec aj tak časom kúpiš kvalitnejšie, lebo proste sa na tie zábery za pohybu nedá pozerať.
Ako kamera Lamax môže byť fajn /ale to zvládne aj kvalitný kompaktný ultrazoom foťák/, ale ako akčná kamera, tak asi jedine Gopro /kvôli stabilizácii/.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod buben13 19. 3. 2021 09:48

Ono každý má jiné nároky. Někomu to bude stačit no. Každopádně jestli natáčíš často, tak se ti asi gopro vyplatí.
buben13
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků