Panasonic HC-VX 1 nebo Sony FDR-AX53

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod agnuss 10. 12. 2020 14:31

Hodlám koupit videokameru se 4K rozlišením a rád si nechám při jejich výběru poradit od zkušenějších. Kameru chci občas použít při natáčení rodinných setkání či na dovolených. Padly mně do oka dva typy - Panasonic HC-VX 1 a Sony FDR-AX53. Zjistil jsem, že kamera Sony disponuje hledáčkem, má kvalitní stabilizaci a uvedená kamera Panasonic má zase naopak větší rozsah optického zoomu. V mnoha papírových parametrech se shodují nebo je mají podobné. Cenový rozdíl mezi nimi je však dost výrazný. Disponuje uvedená kamera Sony navíc něčím, pro co by jí měl dát uživatel přednost před zmíněnou kamerou Panasonic i přes vyšší cenu? Vyplatí se do kamery SONY více investovat hlavně kvůli hledáčku? Má někdo s těmito kamerami zkušenost? Děkuji za názor.
agnuss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 10. 12. 2020 15:22

Dobrý den, už skoro 2 roky používám Panasonic HC-VX 1, pro mě byl rozhodující rozsah optického zoomu a cena ( 14 000 Kč ). Videa natáčí pěkné, a to i za horších světelných podmínek. Stáhněte si ukázky:
https://ulozto.cz/file/D4dVP7QI6vrk/kam ... hc-vx1-zip
https://ulozto.cz/file/RMhA9dzp3IUx/uka ... hc-vx1-zip
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 11. 12. 2020 11:00

Občas se hledáček hodí. Sony má navíc vstupní konektor na přípojení externího mikrofonu, vyokorychlostní záznam (FullHD) a časosběrné snímání. U displeje má jemnější rozlišení.

Pokud výše uvedené člověk nepotřebuje tak ten Panasonic je vhodná volba.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 11. 12. 2020 15:43

Panasonic HC-VX 1 má vstup pro externí mikrofon, také i pro sluchátka, umí časosběrné snímání a má funkci zpomaleného a zrychleného záznamu videa ve FullHD.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 11. 12. 2020 16:04

S těmito modely zkušenost nemám, ale všeobecně vzato je hledáček podle mně nutnost. Pomáhá opřením o obličej stabilizovat záběr, v každém světle se s ním dobře komponuje, a to i vzdálenější scény nebo pohyb. Plynule zoomovat přes displej bez použití hledáčku nebo stativu taky není ideální. Menší rozsah zoomu obvykle znamená kvalitnější objektiv s méně kompromisy v ostrosti a kontrastu.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 12. 12. 2020 12:39

Kutil71 - díky za doplnění
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorotej 16. 9. 2021 10:53

pre Kutil71 - viete dať na uloz.to aj ukážky videa urobené pri 50i a pri 25p pri zlom osvetlení?
dorotej
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků