Panasonic HC-VXF990 vs. Panasonic HC-VX980

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuki19 15. 12. 2020 00:31

pekný den.
má niekto skúsenosti s týmito kamerami? najväčší rozdiel čo som našiel je hladáčik. oplatí sa dať zaň 200€ navyše, alebo je tam aj iný kvalitatívny rozdiel?

dakujem za odpoved
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod kuki19 17. 12. 2020 11:42

... žiadna odpoved, tak tam asi nejaký iný rozdiel nebude. :-)
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod marts 17. 12. 2020 12:40

Asi tak :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuki19 17. 12. 2020 22:08

a to fakt stojí hladáčik 200€ ? oplatí sa to?
čo myslíš, je to dobrá volba na ˝domáce˝ použitie?
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod tajnik 17. 12. 2020 23:05

Už jsou to přece jen starší typy, 4K jenom do mp4 a jen 25p nebo 24p, což při pohybu z ruky nemusí stačit a bude to trhaný, ale to mají obě stejné. VFX990 je větší a těžší, navíc umí např. slowmotion. 200e je hodně, ale já bych kameru bez hledáčku určitě nechtěl.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuki19 18. 12. 2020 01:19

pôvodne som plánoval niečo ˝lepšie˝, ale kedže sa svet zbláznil a sú stopnuté všetky výstavy a aktivity, tak chcem kúpiť aspom niečo ˝na doma˝. čo sa týka mp4, nevšimol som si, že by panasonic používal lepší formát. aspom nie v tejto cenovej hladine. ale určite si rád nechám poradiť. :-)
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod tajnik 18. 12. 2020 09:14

AVCHD tohle má, ale jen FHD, ne 4K.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 18. 12. 2020 11:17

Nahrává nějaká kamera 4K do AVCHD? Pokud se nepletu tak tento formát podporuje max. FullHD. Všechny 4K kamery se kterými jsem se doposud setkal, měly ukládání 4K vždy do nějaké formy MP4 kontejneru.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 18. 12. 2020 14:43

Pochopil jsem to jako dotaz na lepší formát než MP4, ne na 4K.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuki19 18. 12. 2020 22:59

marts píše:Nahrává nějaká kamera 4K do AVCHD?

myslím, že sony má svoj formát, ale neviem teraz na rýchlo, či tam nie je rozdiel len v audiu...

-- 18. 12. 2020 23:03 --

tajnik píše:Pochopil jsem to jako dotaz na lepší formát než MP4, ne na 4K.

hladám 4K kameru, ale pravdu povediac, tento formát má také nároky na úložný priestor, že mi začína unikať jeho zmysluplnosť....
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 12. 2020 10:07

Dobrý den, o výhodě 4K kamery jsem Vám psal už v dubnu:
"Dobrý den, po ročním používání 4K kamery se můžu vyjádřit k bodu, zda 4K nebo FHD. Za mě jednoznačně 4K. Výhody: vysoká kvalita obrazu na 4K TV, vysoká kvalita FHD obrazu, převedeného z 4K nahrávky, překvapivě vysoká kvalita při zobrazení na FHD monitoru (množství detailů), možnost vytvářet kvalitní video výřezy, možnost snímat přímo z videa obrázky, ze kterých lze z důvodu vysokého rozlišení vytvářet fotky ( třeba ve fotolábu), v případě potřeby je možné 4K kamerou velmi kvalitně natáčet v HD rozlišeních.
Nevýhody: velikost nahraných souborů, u levnějších 4K kamer jen 30sn/s ( pro sledování je důležitá TV s kvalitním dopočtem mezisnímků), velké nároky na PC ( ale žádná tragédie).
Pro mě byla koupě příjemným překvapením, v průběhu předchozích 9 let jsem vystřídal 3 kamery HD a FHD."
Pokud převedete 4K nahrávku na FHD ( používám program Handbrake) je kvalita pořád vyšší než když budete nahrávat přímo FHD kamerou a velikost se výrazně zmenší.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuki19 19. 12. 2020 21:00

pekný den. výhody 4k sú zjavné a o to nie je spor. ale na ukladanie videa aby si človek prenajal server od NASA....
vtedy som riešil kameru na určitý ciel, ale ako som už vyššie písal, svet sa tento rok zbláznil a bojím sa, že bude blbnúť aj nabudúci rok, tak rozmýšlam, či má cenu kupovat napríklad Panasonic HC-X1500 už teraz, alebo si zatial zohnat niečo menšie na domáce použitie...
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod kuki19 22. 3. 2021 21:17

Obrázek

vie mi niekto vysvetliť 2 veci?
rozlíšenie. je možné, ked je výstupné video v tom istom rozlíšení, aby tá druhá kamera mala dvojnásobné MPx?
autofokus. dole je kolónka zaostrenie a na oboch kamerách je AF/MF. ale vyššie je autofokus AF a AF/MF je len nalavo... tá napravo ho teda nemá? alebo to len chýba v porovnávači? nie je náhodou autofokus zaostrenie? prečo je to tam 2x?
viem že sú to blbé otázky, ale nejak sa v tom strácam... :-D
kuki19
Junior

Odeslat příspěvekod marts 28. 3. 2021 15:54

U těch větších MPx se buď přepočítává do finálního 4K nebo se použije výřez - v podrobných technických parametrech by se mělo dát dočíst kolik MPx se použije při natáčení videa (efektivní pixely).
Rozdíly u AF bude chyba v porovnávači.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků